Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Extrovertált vs introvertált?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Költőnő? kérdése:

Extrovertált vs introvertált?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Mit tanácsolnátok egy olyan extrovertált embernek, aki korábban jött-ment, de introvertált párja mellett leült, mint az iszap és időnként úgy érzi, hogy fuldoklik? Nekem úgy tűnik, még elmondás alapján is jól megvannak. Kisebb viták, súrlódások vannak a személyiségbeli különbségek miatt csak. Kérdésem, hogy szerintetek van-e úm joga az extrovertáltnak kérnie introvertált társát, hogy vegyen többször erőt magán? Mikor tudja, hogy a másik alapvetően teljesen jól elvan a négy fal között hónapokig is. Kicsit úgy érzem, nincs joga olyat kérni, hogy a másik erőszakot tegyen magán az ő kedvéért. De szakítást sem szívesen tanácsolnék, hisz szeretik, tesztelik, becsülik egymást; ezt tudom.
2017. márc. 15. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne tanácsolj semmit, mert a leírtak alapján nem te vagy az érintett!

Alapban nem értem, hogy miért jön létre bármilyen életközösség ilyen eltérő életvitelű, eltérő tulajdonságokkal rendelkező emberek között?

Ez hosszútávon keresztül úgysem működik, vagy csak úgy, hogy az egyikük valamiért kompromisszumra kényszerül, ergo boldogtalanná válik.

2017. márc. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én mondjuk alapvetően hiszek abban, hogy pár eltérés még nem kell h feltétlenül a kapcsolat vesztét okozza, mert hiszek a kompromisszumokban. Azt gondolom, hogy itt is lehetne vmilyen köztes megoldást találni csak nehéz. Amikor megismerkedtek, a srác jobban nyitott volt. Nem volt egy partiarc, de közelebb voltak egymáshoz az álláspontok. Én úgy látom és érzem is az elmondottak alapján h egyre rosszabb. Viszont szeretnék segíteni.
2017. márc. 15. 12:20
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Idővel majd egymáshoz csiszolódnak. Te mint külső szemlélő nem tudhatod pontosan mit éreznek. Felnőtt embereknél amúgyis egy komoly kapcsolat esetén el fognak tolódni ezek a dolgok. Teljesen normális, hogy a kor előrehaladtával inkább otthon maradnának kettesben.
2017. márc. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekik ketten kell megbeszélniük, hogy tiszteletben tartják egymás személyiségét.

Ha a srác szeret otthon ülni, a lány meg társasági ember, akkor hagyniuk kell a másikat hajlamai szerint élni.

Nem kötelező örökké összenőve lenni, mint a sziámi ikreknek!

Nálunk a családban is volt ilyen.

A nagybátyám nagyon magának való volt, a nagynéném meg egy társasági ember.

Tökéletesen működött a házasságuk, egészen a halálukig.

Ehhez az kellett, hogy a nagynéném ne morcogjon, hogy a nagybátyám egész nap a dogozószobájában bezárkózva a csillagászati könyveit bújja, a nagybátyám meg elfogadja, hogy a felesége gyakori programokat szervez a barátaival.

Például a nagynéném a barátaival utazott el nyaralni is.

Ha erre a te barátaid is képesek, akkor ez működhet, ... ezzel a kompromisszummal.

2017. márc. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt, ha a lányhoz közel állsz, akkor érdemes vele beszélgetni hogy hogy érzi magát, nem csak egy teóriát ráhúzni.


Mi pl. ilyenek vagyunk, mínusz a fuldoklás. Én rengeteget eljártam, szinte már "kötelező" jelleggel mikor egyedül voltam (részben az ismerkedés miatt). Már nagyon elegem lett belőle a végére. Most meg igen, időnk nagy részét benn töltjük, de attól szervezünk közös programokat is. Na meg, urambocsá, ahogy írták, ki-ki a maga hobbijának hódol, ha el akarok menni valakikkel, elmegyek egyedül, nem vagyunk összenőve...


Nekem viszont, személy szerint nagy megnyugvás a csendes mindennapi rutin, kezdek félig én is introvertált lenni talán, de ez amiatt is volt mert "kiéltem" magam korábban és jó a stabilitás.


Másik példa barátnőm, szintén introvertált férfival jött össze, ők mondjuk rengeteget dolgoznak is. Én esküdöztem magamban hogy megfojtja a pali, ahhoz képest vagy 5 éve együtt vannak és a lány bőven megtalálta az érdeklődési körét mellette és a munkában, nagyon energikus továbbra is.

2017. márc. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Miért akarod beleütni az orrodat más kapcsolatába/életébe ?

Majd ők eldöntik mit akarnak, feltehetően az értelmi képességük jobban fejlett mint egy darab farönknek, így képesek lesznek erre maguktól is rájönni.

2017. márc. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A legrosszabb ***** válasza:
100%
Nem csak az egyik féllel, hanem a másikkal is kéne beszélni. No de nem veled, hanem egymással. Ebben a párkapcsolatban az extrovertált tűnik kompromisszumkészebbnek, az introvertált semmit nem hajlandó alkalmazkodni. Egyébként az introvertált személyeknél sokkal jellemzőbb, hogy kevésbé alkalmazkodóképesebbek. Ők eléldegélnek a kis maguk által teremtett mikrokörnyezetükben és ehhez keresnek párt, aki ebbe a környezetbe még beleillik. Nem fogják sokáig húzni, ha a toleranciát kizárólag az egyik fél gyakorolja.
2017. márc. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%

Mivan?! Mit pofázol bele MÁS kapcsolatába?!


UGyanolyan szarkeverőnek tűntsz, mint a VOLT barátnőm, aki folyton beleugatott az ex és az én kapcsolatomba. Egyszerűen nem volt olyan nap, hogy ne "tanácsolt" volna valamit... fél év kellett, hogy szétmenjünk, mert a drága exem itta minden szavát...

2017. márc. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az okoskodóknak; nem akarom beleütni senki kapcsolatába az orrom. Panaszkodott erről a hölgy és elgondolkodtam. A páros mindkét tagját ismerem, a leányzó kikérte a véleménye a helyzetről. Nyilván javasoltam, hogy ezt otthon kellene megbeszélni.

Istenem, a segíteni szeretnék az azt jelenti h segíteni szeretnék. Gyökerek.

A többieknek köszönöm, mind hasznos és elgondolkodtató. Megy a zöld.

2017. márc. 15. 14:47
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Jó, értem, hogy kikérte a vmyned, de erre csak annyi lehet a vlaszod: beszéld meg Jóskával.

Kész, nem több.

2017. márc. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!