Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha még nagyon sokak fejében...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha még nagyon sokak fejében él ez a nézet, akkor mi szükség a férjre/élettársra?

Figyelt kérdés

Sok helyen még midig hallom, látom, a nő végezze a házimunkát, mert az az ő dolga, meg nevelje, lássa el a gyereket, mert az is az ő dolga, de mellette dolgozzon, mert annyit nem keres a pasas, hogy egyedül eltartsa a családot. (Bár ha keres, sem értenék egyet, hiszen az otthoni műszak sosem ér véget, míg a munkából hazaér az ember, magas keresetnél szellemi munkából ugyebár, és max 5 órakor, és dö... izé, pihen, várja a meleg vacsit meg egyebeket... Arról nem beszélve, hogy esetleg gondol egyet, félrekefél, lelép, akkor miből tartja fenn a másik magát és az esetleges gyerekeket.) De most leginkább arra gondolok, ahol a nő is dolgozik.

Nem általánosítok, nem mindenki gondolkodik így szerencsére, de aki igen, mert van ilyen bőven, ott nem elgondolkodtató, hogy minek akkor a férj? Mi "haszon" van belőle? Milyen pozitívum?



2017. márc. 21. 12:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

#9


Jó megfogalmazás. Kérdező, tedd úgy és élj úgy, hogy neked jó legyen. Rengeteg olyan férfi van aki már nem olyan, mint amit a kérdésben írsz (és a nők se olyanok, mint #1 elvárásaival, mert az ugyanaz csak fordítva, vagy amiről #2 mesél). Manapság aki értlemesebb, az nem ódzkódik a házimunkától. Én sem. Egyedül vasalni nem tudok, mert béna vagyok benne.

2017. márc. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
64%
Hát, ez egy olyan séma, amit nem lát át reálisan az, aki benne él, szélsőséges esetben akár komolyabb mentális zavar is állhat a háttérben. Pl. van egy nőismerősöm, aki tipikusan ilyen házasságban élt: a férje semmiben nem volt partner, se a házimunkából, se a gyereknevelésből nem vette ki a részét, dolgozni is csak ímmel-ámmal volt hajlandó, gyakorlatilag a jövedelméből és a szülők támogatásából éltek. A férj rengeteget foglalkozott a hobbijaival, alig volt otthon. Mindemellett a felesége egy csepp tisztelet, megbecsülést nem kapott, folyton úgy beszélt vele, hogy egy kutyával is szebben beszélnek. Aztán a férj becsajozott, de még mindig elvárta volna, hogy a feleség biztosítsa számára a megszokott otthoni kényelmet. Végül családi nyomásra a nő kirakta a férjét. Azt hinné az ember, hogy örült, hogy megszabadult egy ilyen pasitól, de nem. Még évekkel később is azt hajtogatta, hogy mennyire szereti és bármikor visszafogadná. Azóta a már kamasz fiai léptek az apjuk "helyébe", a nő nekik áldozta az életét, miközben panaszkodik, hogy kihasználják, semmibe veszik.
2017. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
*a nő jövedelméből
2017. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

#10


Ezt azért látom hibásnak, mert nem lehet "ránevelni" az embereket erre. Aki olyan típus az úgysem fog belemenni, aki pedig már modernebb, annak sértő lesz, ha "nevelgetni" akarják, pláne olyan dolgokban amit úgyis tud.

2017. márc. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

"a nő nekik áldozta az életét, miközben panaszkodik, hogy kihasználják, semmibe veszik." => Igen, ennek többnyire ez a hozadéka... Itt egyedül a nő tudna véget vetni ennek. De nem fog. Mert... valamiért élvezi a mártír szerepet.

(Mellékesen valamennyire anyám is ilyen, és próbálta rám is rám erőltetni a nézetét, de nem jött neki össze közel 30 év alatt.)

2017. márc. 21. 13:17
 16/28 A kérdező kommentje:

14:

Azért valahol van benne valami. Több kapcsolatomban elk*rtam, hogy mindig én mentem, én aludtam ott, egy idő után hiába kértem, legyünk nálunk, jöjjön át ő, az derogált. (Persze ezekkel nem éltem együtt.)

A lényeg, hogy megszokták.

Ha pl megszokom, hogy 2 naponta szexelek, akkor elvárom, és nem fog tetszeni, ha 4 napig semmi....

2017. márc. 21. 13:26
 17/28 anonim ***** válasza:

A házimunka kitesz heti 5-6x 8 órát ? Mert úgy hangzik a leírásodból, mintha minden nap tavaszi nagytakarítanál. Ha ez így, van, akkor ne csináld, mert felesleges.

30/f

2017. márc. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
75%

Mentálisan a legegészségesebb/legnormálisabb felnőttek azokból a gyerekekből lesznek, akiket egy apa és egy anya nevelt fel egy normális családi közösségben.


Ezért "kell" az apa. (És ne jöjjön egy idióta se azzal, hogy őt egyedülálló szülő nevelte és normális lett. ÁLTALÁBAN BESZÉLÜNK MOST.)

2017. márc. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Utolsó: Hát épp ez az, de nem egy semmirekellő, otthon csak tv-t néző és zabáló, gyerekeivel nem foglalkozó apa kell, mint apakép...
2017. márc. 21. 15:19
 20/28 A kérdező kommentje:

17: Nálam nem. És nem is csinálom :D

Amiről szó van, az ez:

Anyuci hajnalban felkel, reggelit csinál a család minden tagjának, nehogy apunak ki kelljen nyitni a hűtőt, stb.

Ezután elpakol, elmosogat. Kitakarítja a lakást (nem tavaszi nagytakarítás. Sima napi...) Megfőzi a 3 fogásos kaját, hogy a drága urának meg a gyerekeknek legyen mit z... enni. Újra elmosogat. Elpakol. Beindítja a mosást. Közben leszedi az előző ruhát. Kivasalja. Összehajtja. Elrakja. Lehet kiteregetni az újakat, és kb annyi az idő, hogy lehet menni az iskolás/óvodás gyerekért. Kisebb gyerek esetében a fentiekhez hozzá lehet még adni a gyereket is, akire figyelni kell, etetni, tisztábatenni, lefoglalni, stb, úgy még több idő elmegy. Na ugyebár délután van, apuci megérkezik a fárasztó irodai munkájából, meleg kaját kell elé tenni, kiszedni merőkanállal, mert az nem férfias, ha magának szed. Ha megkajált apu, elmosni a mocskos edényeket, miközben apu a fáradalmait kipiheni a tv előtt. Gyerekekkel tanulni/játszani, fürdetni. Vacsora, mosogatás, konyhában rendet rakni. És hopp, este van.

Na ha anyu dolgozik is, akkor sűrítsd bele egy délutánba a fentieket (miközben a fáradt apu szintén pihenget, mert ugye ő dolgozik.)


Igen, lehetNE ezt másképp is. De akikről szól a kérdés, ott ÍGY van.

2017. márc. 21. 15:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!