Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nálunk nem normális a közösködés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálunk nem normális a közösködés?

Figyelt kérdés

Sok kérdésben olvasom, hogy a szerelmesek már szinte torokra mennek a pénzért, hogy a másik többet fizessen, kevesebbet költsön. Főleg az, amelyik kevesebbet keres.

Nálunk kezdettől közös volt a pénz. Párom többet keres, ő vezető beosztásban dolgozik, én csak másfél éve voltam a helyemen. Voltam, mert most táppénzen vagyok terhesség miatt, tehát az én bevételem a béka segge alatt van a pároméhoz képest. Volt, akitől emgkaptam, hogy akkor most az övéből élek, meg a gyerekre is neki kell költeni, plusz most tudok még tanulni, és azt is ő fizeti, és elgondolkodtam, miért ezt látják, azt meg nem, hogy a gyerek kettőnké, én nem önként jöttem el a munkalehyről, hanem veszélyes légkör miatt, és ha a most tanult szakmában el tudok helyezkedni később, az is az egész család javát szolgálja.

Most akkor ingyenélőnek kéne éreznem magam, mert én nem tudok annyit adni a közösbe, mint ő? Tényleg így megy ez másoknál? Ez szégyelletes helyzet?



2017. ápr. 7. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Ez lenne a normális.

Csak azoknál van külön kassza, akik nem biztosak abban, hogy együtt szeretnék leélni az életüket, akik nem képesek igazán egy családdá válni, és mindig az lebeg a szemük előtt, hogy mi van, ha szétmennek... Sokan úgy éreznék, ezzel feladják a függetlenségüket. Hát igen. De ez miért baj? Egy párkapcsolat arról szól, hogy hajlandók vagyunk egymásra támaszkodni, és normálisnak tekintjük, hogy egymásra vagyunk utalva.

2017. ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Házassagban minden közös, a különkasszázás csak bohóckodás.

Kérdező, csak az irigy szingli gyermektelen csődtömegek mondhattak neked ilyen marhaságot. Nézd csak meg ők hogyan élnek. Valószínűleg nekik az életük van a béka segge alatt, pont nem ezeknek a véleményére kellene adnod.

A másik csoport itt a gyakorin gyülekezik, na őket pont nem kell figyelembe venni.

Minden amit teszel az a család javát szolgálja, ti nem ő és te vagytok, hanem TI. Közös erővel dolgoztok, nem te magadért és ő magáért. És ez így van jól.

2017. ápr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nem úgy van mint régen. Akkoriban megismerkedtek egymással az emberek, összeházasodtak aztán gyereket vállaltak. Nem kellett azon aggódniuk, hogy egy esetleges válás, vagy szakítás esetén mi lesz az anyagiakkal. Persze nem azért mert olyan tökéletes volt a kapcsolata mindenkinek, csak éppen ha úgy alakult tűrtek egy életen át. Manapság viszont hiába indul minden szerelem úgy, hogy örökké fog tartani, tudjuk hogy nem biztos hogy igy lesz. Így kevésbé biznak egymásban. Régen volt olyan, hogy külön kassza? Nem hiszem. Most meg nem szívesen teszik össze a párom amilyük van(legalábbis a pénzügyek terén). Ez elég szomorú valahol. Házasságban már az lenne a normális, ha nincs anyagiaskodás.
2017. ápr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
Ha ti így érzitek jónak a dolgot akkor hajrà. Nem írtàl pontos körülményeket, szóval nem tudhatom a tényleges anyagi helyzetet. De szerintem pl alap az olyan dolog, hogy gyerek tervezgetése előtt anyagilag alapozni kellene, hogy ne csak egy fizetés meg némi tàppénz legyen. Mert ha ne adja ég a pasid elveszti a munkàjàt és màr ott lesz a a baba is, mit fog enni? Miből lesz pelenka? Ruha? Ha kell tàpszer stb. Lehet jobban àt kellett volna gondolni, hogy mikor vàllaljàtok. Pl ha van anyagi hàttere ( megtakarítàs) a dolognak.
2017. ápr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez meg most hogy jön ide? Átgondoltuk, terveztük, van félretett pénzünk. Nem értem, miből jött ez le, abból, hogy most nem dolgozom?
2017. ápr. 10. 06:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem,azokat akik együtt élnek de külön kasszán vannak. Úgysem lehet igazságosan elosztani a pénzt,hogy mindketten ugyanannyit fizessenek.

Mi kezdettől fogva közös kasszán voltunk. Nem volt te pénzed én pénzem. Mi pénzünk volt. Már az elején mikor még iskolába jártam ,és csak annyi pénzem volt,amit a szülőktől kaptam. És soha nem hányta a szememre,ha pl a boltban együtt vásároltunk és ő fizette ki az én dolgaimat is. Most már én is keresek,de soha nem fordult meg a fejemben,hogy ez most csak az én pénzem.

2017. ápr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kinek mi köze van ahhoz, hogy mit fizet Neked a párod? Elhiszem, hogy car dolog az irigység, de meg kell mondani nekik, hogy foglalkozzanak a saját pénztárcájukkal. Az én párom is 2x annyit keres jelenleg mint én, de volt amikor én kerestem többet. Pont lecartam, hogy megveszi a 10.felesleges ingjét az "én pénzemből", mert a "sajátjából" nem maradt. Kezdettől fogva egy dobozba dobáljuk a fizunkat, senki nem számolja mennyit költ a másik. Nekünk így a normális.
2017. ápr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%

Bonyolult kezdjük egymás normális igényeinek a megértésével. Pl pasi gyerek kori álma egy amatőr verseny lada. (vagy stég horgászcuccok motorcsónak) akkor a feleség miért pénzelné ezt a hobbit sokaknál felmerül. És azt mondják a pasi keresse meg a hülyeségére a pénzt. Nagyanyám pl elviselte, hogy nagyapám nem tud állat nélkül lenni, disznóval etette fel a kifejt tejet. De fizette a széna kaszálást sőt ment segíteni szénát gyűjteni.

Én szerintem úgy jó, belőni milyen szinvonalon akar a pár élni....ahhoz kapcsolódó dolgokat közösen fizetni. Lakástörlesztő családi autó fenntartása reszi minden ami a háztartáshoz kell és a gyerekek ami pedig hobbi az külön kassza.

2017. máj. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!