Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Barátnőm jóval többet keres,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm jóval többet keres, összeköltöztünk. Szerinte a lakás, rezsi közös, a kaját meg mindenki vegye magának. Normális ez?

Figyelt kérdés

Ő 400 nettót keres, én a felét. Nem panaszkodom így sem, nincsenek extra igényeim, dolgaim. Eddig semmi jel nem mutatott rá hogy furcsa elképzelései vannak az együttélésröl. Bár a szülei külön kasszán vannak ez jel lehetett volna.

Ő akarta nagyon-nagyon az összeköltözést, nem én eröltettem rá. Kifizettük közösen a kauciót, kivettük a lakást.

Én úgy képzeltem hogy fele-fele arányba adjuk a tulajnak a bérleti díjat, rezsit, elmegyünk bevásárolni, ott is fele-fele. Vagy max nyitunk egy közös számlát ahova ezeket a pénzeket utaljuk és onnan költünk.

Miután beköltöztünk és elöször elmentünk bevásárolni jött az arcul csapás. Nem is értettem miért vett két vajat mondjuk. Gondoltam mert akciós. Amikor hazaértünk a hütöben kétfelé pakolt mindent és kijelentette hogy a felsö polc az enyém a lenti az övé. Aztán a számláról tételesen kiírt mindent egy papírra hogy ki mit vett, mit eszik (kb mindenböl kettö volt amúgy, ugyanazokat szeretjük) és kiszámolta hogy 8.325 forintot kell neki adnom pontosan. Amivel nincs is baj, csak voltak olyan dolgok amiknek ö is a haszonélvezöje. Pl nincs saját autója és az enyémmel járunk, ennek ellenére úgy gondolja hogy a 600 forintos ablakmosó az én költségem. De kijelentette hogy a fele-fele hülyeség mert miért fizetné ki mondjuj a túrórudi felét ha ö nem is szereti, eszi.


Normális ez? Próbáltam vele beszélni, de szerinte mivel ö többet keres, így vesszük elejét hogy ö ki legyen használva, nehogy a több pénze miatt többet költsön a közösre.


2017. márc. 22. 15:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
78%
Enyhe tulzas, de szerintem meg lehetne szokni, ha o is tud kicsit engedni, tehat nem 5 forintos pontossaggal szamoltok, hanem csak kb-re.
2017. márc. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
100%
Ez vagy vicc, vagy előbb kellett volna ilyen dolgokat megbeszélni, nem összeköltözés után
2017. márc. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
85%
Mi onnantól, hogy összeköltöztünk anno a férjemmel mindent közösen fizettünk, függetlenül attól, hogy éppen ki keresett többet. Furcsa a barátnőd.
2017. márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
64%

Én ezt nem tartom normálisnak. Ha már ennyire fillérre pontosan kiszámol mindent, szerintem így alapból nem fair. A nők sokkal több meleg vizet és áramot használnak, ergo többet kellene fizetnie. Viszont kevesebbet esznek, így még jó hogy nem akarja felezni a kaját :D

Szerintem az ideális az lenne, ha a közösen használt dolgokat (autó, rezsi, kaja, szappan, wc papír stb) közösen fizetitek, nem számít hogy ki mennyit használ belőle.

2017. márc. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
83%

Lapát... Ez a p...a nem szeret téged.


Mi az, hogy ott feleztek, ahol ő jön ki jobban belőle, de az autó költségeibe viszont nem pótol?

2017. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
98%
Es fozeskor hogy alakul? Valaszthatsz menuk kozul? Kozepes adag 400, nagyobb 500 lesz? :D
2017. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 aperitif ***** válasza:
97%

Ezt tényleg még az összeköltözés előtt kellett volna megbeszélni.

Hogy normális-e, azt nem tudom, ha mindkét félnek megfelelő így, akkor igen. Ha ebből már az összeköltözés első napján vita, csalódottság van, akkor nem az.

A magam részéről nem tudok elképzelni a szerelmemmel egy olyan közös reggelit, hogy te kend a te vajadból a te zsemlédet, és kenem az én vajamból az enyémet, te sonkát tegyél a tiédre, mert azt vettél, és szalámit, mert az az enyém... Közös ebédről, vacsora utáni meghitt borozásról ne is beszéljünk. Az hogy fog történni?

2017. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 A kérdező kommentje:

Tényleg 5 forintra számol és meg is számolja amikor odaadom. Most ez olyan mintha amikor vittem ide-oda nem közös programra kocsival akkor kiszámoltam volna hogy az mennyi pénz és adja oda.

Még nem élt együtt senkivel, totál el van tévedve. Oké hogy amíg randiztunk akkor mindketten úgy voltunk vele hogy fizesse a saját fogyasztását mindenki. De az együttélés már azért más tészta.


Eszembe nem jutott hogy ezt fogja csinálni! Ez a külön hütö polc zavar a legjobban. Miért kell külön vajat használni? Mert én többet kenek és 5 fillér?

2017. márc. 22. 15:39
 9/70 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a kapcsolat nen arról szól, hogy patikamérlegen méricskéljük a másikat. Mondom ezt úgy, hogy a férjénél kétszer annyit kereső nő vagyok. Nekem az a magyarázat fura, hogy nem akar kihasználva lenni. Ez már nagyon komoly bizalmi kérés...
2017. márc. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
33%
Én senkinél nem keresek többet, de ez nekem is tetszik.
2017. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!