Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy tud békében együtt élni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tud békében együtt élni egy pörgősebb és egy lassúbb, szöszölősebb ember?

Figyelt kérdés

Én viszonylag pörgős vagyok, igyekszek hogy mindennel végezhessék, még saját magamat is frusztrálom hogy "francba, eltököltem az időt, nem leszek meg.


A feleségem lassabb, szöszölősebb (Ő úgy mondja alapos, sajnos mindenhol megmutatkozik, amennyi idő alatt megfőz, munkahelyen is stb...


Engem sokszor nagy irritál sokszor, hogy alig csinál valamit és elmegy vele a nap, rá kell várni hogy együtt kezdenénk neki valamire. És azért is bosszant mert a szabadidőnkből vesz el időt. És sajnos nem tudom elfogadni így.


De annak sincs értelme hogy piszkálom ezzel, gyorsabb nem lesz, csak Ő is frusztrált és ideges emiatt hogy Ő béna, hogy nem felel meg nekem.


Vagytok hasonló helyzetben?



2017. ápr. 10. 08:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem nagyon működőképes dolog. Szüleim voltak ilyenek, el is váltak.
2017. ápr. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nalunk 12 eve működik a dolog. Nálunk a ferjem szöszölös. Nem mondom, hogy néha nem kapok idegrohamot, de teljesen jól kiegeszitjük egymást.
2017. ápr. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Miért a feleséged, ha nem tudod elfogadni?

Egyébként ő is annyira elfoglalt, mi te, annyi, hogy ő inkább a minőségre hajt egy dologban, míg te sokat akarsz véghezvinni.


21/L

2017. ápr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Tökéletesen:) Én, kimondottan, az a Pató Pál vagyok. A párom, társaság közepe, csinálni kell valamit, azt most és azonnal csináljuk meg. Így fogadtuk el egymást. Sok másban viszont nagyon kijövünk egymással ezer éve.
2017. ápr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, a párom a lassabb, de ettől nem butább vagy rosszabb felfogású, csak szeret ő is alaposabban, meg körültekintőbben elvégezni mindent.

Ami nekem bevált, az szimplán az, hogy elengedtem ezt. Néha fusztrál, amikor pl menni kéne valahova és még szöszöl, de egyszerűen nem hat már meg.

Így én sem érzem a negatív energiákat jönni és ő sem fusztrálódik, hogy nyomást gyakorlok rá.

Ami még bevált, hogy egyszerűen pár apróságot megcsinálok én addig, amig ő azzal az egy dologgal foglalkozik. Fontos, hogy apróság legyen (pl leviszem a szemetet) és pl a "fontosabb dolgokat" (pl nálunk tipikusan a csekkbefizetés, a pénzügyek átnézése) ráhagyom, csinálja meg a saját tempójában, így nem érzi úgy, hogy megfosztottam a méltóságától.


Hátha segít neked is :)


28/N

2017. ápr. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk apa volt a szöszölősebb, anya a pörgősebb és elváltak kb amikor 5 éves voltam. Mondjuk legalább normálisan és a mai napig beszélő viszonyban vannak. A nevelőapám már olyan ember, akivel sokkal jobban illett össze anyával, együtt is vannak több mint 10 éve.


Én is tudom magamról, hogy inkább apára ütöttem, úgyhogy én sem keresek tartósra nagyon pörgős, bulizgatós, rohangálós lányt magam mellé. Inkább nyugodtabbat, visszafogottabbat, ráérősebbet.

20/F

2017. ápr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nehezen, velünk is ez van, a férjem szöszölős, lassú, én meg pörögnék. Sajnos nem könnyű, ráadásul most derült ki igazán, milyen ellentéteink vannak, hogy gyerekünk lett. Itthon rám marad minden, a háztartásban, a gyerek körül. Ő dolgozik, de egész télen alig volt munkája és akkor látszott, hogy ha úgy tartja kedve és nem kötelezi semmi, akkor hetekig gyakorlatilag semmit nem csinál. Értsd szó szerint, még a port sem törli le, a használt tányérját sokszor csak noszogatásra vitte ki a mosogatóba. Mint egy rossz kamasz, olyan volt. Nekem meg, bár tisztaságmániás nem vagyok, de igényem van azért a rendre, plusz ott egy pici baba, akivel kapcsolatban minden teendő rám hárult (pedig nem így lett megbeszélve).

Eddig ez azért nem tűnt fel, mert mindketten eljártunk dolgozni és ő is jobban odatette a részét. Most, hogy itthon vagyok, nagyon eleresztette magát. Plusz még rájön ez az amúgy is ráérős természete... Elmagyaráztam neki nemrég, hogy ez nekem nem pálya, szedje össze magát, ha nem akar pár év múlva egy kiégett, frigid házisárkánnyal élni. Azt hiszem, talán sikerült elgondolkodtatnom, de majd kiderül.

2017. ápr. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Miért a feleséged ha képtelen vagy őt úgy elfogadni ahogy van? Nem a te elvárásaidnak kéne hogy megfeleljen, hanem saját magának.


Kompromisszumról esetleg hallottál már?


Egyébként hamar munka ritkán jó. Lassan jársz tovább élsz.

2017. ápr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7:

Szerintem itt más a probléma, mint egy olyan sima ellentét hogy az egyikőtök pörgősebb, a másikótok nem.

Aki nem pörgős, az pl nem azt jelenti hogy lusta. Mint amit te is mondtál hogy ilyen a férjed.

2017. ápr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9 A férjem alapvetően nem volt pörgős sohasem. Munkahelyen ismertem meg, ráérős, de alapos volt abban, amit csinált. Olyasmi talán, mint a kérdező felesége.

Abban viszont igazad lehet, hogy ez az ellustulás más miatt is lehet, de azért úgy sejtem, ha pörgősebb lenne, talán ez sem lenne ilyen mértékű.

2017. ápr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!