Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Vannak, akikhez takarítónő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak, akikhez takarítónő jár hetente/havonta takarítani? Kinek illik fizetni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A párommal 6 éve vagyunk együtt, ebből már 5 éve együtt is élünk, de mindig is voltak problémák a takarítással. Én tudom magamról, hogy elég lusta vagyok, ez sajnos nagy hibám, tisztában vagyok vele. A párom eleinte még megcsinálta a házimunkát egymaga, mert alapvetően mindketten szeretjük a rendet, de aztán besokallt, hogy soha nem segítek neki, vagy csak nagy sokára, viták és állandó nyaggatás hatására, ha már századszor kér meg valamire... szóval tudom, hogy nekem is be kellett volna többet segítenem a háztartásba, de egyszerűen utálok takarítani, elvisz egy csomó időt feleslegesen és nem szeretem, hogy munka után még ezzel is foglalkozni kell. Na már most, ebből elege lett a barátnőmnek is, pár napja végleg besokallt, és azt mondta, egyedül ő sem fogja ezt csinálni tovább, mert hogy ő nem cseléd. Ebben egyébként teljesen igaza is van. Szóval azt mondta, hogy ha nem vagyok hajlandó változtatni és gyakrabban beszállni a takarításba - márpedig erre nem hiszem, hogy sok esély lenne, ha 5 év alatt sem sikerült megváltoznom pozitív irányba - akkor ő bizony takarítónőt fog fogadni, mégpedig az én kontómra(!), mert hogy én vagyok az, aki kettőnk közül nem hajlandó itthon semmit sem csinálni.

A takarítónőt jó ötletnek tartom, igazából kifejezetten tetszik a dolog, az viszont, hogy csak én fizessem, az szerintem nem korrekt. Ha lesz takarítónő, akkor nyilván mindkettőnk után fog takarítani, nem csak utánam, tehát szerintem közösen illene fizetni, mert ha jól értem, ezentúl nemcsak én, de a barátnőm se takarítana többet itthon, mert hogy úgyis itt lenne helyette egy takarítónő, aki mindezt megcsinálja.


Ha csak helyettem takarítana a takarítónő, akkor jogos lenne, hogy én fizessem az egészet. De így, hogy végül is ugyanúgy takarítani fog a barátnőm után is és neki ezek után ugyanúgy semmit nem kell már itthon csinálni, így szerintem az lenne a fair, ha ketten fizetnénk.


Ti mit gondoltok?



2017. máj. 16. 12:21
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Mivel eddig Ő takarított HELYETTED is, ès miattad kell takarító nőt felfogadni, ezèrt valamilyen szinten jogos. Valamint én meg nem hiszem el, hogy hogy lehet valaki olyan lusta, hogy nem tudja magát néha megeröltetni.. Én biztos feltakarítanék ahelyett, hogy másnak adjak ki x ezer forintot, amiből inkább elmennék moziba, vacsizni vagy valahova kikapcsolódni, de ti tudjátok...
2017. máj. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Jó, hát emésztgetem még akkor egy kicsit ezt a dolgot. Én nem pont így gondoltam eddig, de annyian írjátok, hogy nekem illene fizetni az egészet... hát nem tudom, lehet, hogy igazatok van. Csak mivel a koszt ugye ketten csináljuk (én is leveszem a cipőmet az előszobában!), azért gondoltam, hogy akkor a takarítás árát felezni kellene. Az viszont jogos, hogy ha annak idején aktív(abb)an beszálltam volna én is a háztartásba, akkor nem is lenne most szükség takarítónőre, szóval... végül is van ebben igazság, és innen nézve persze erről az oldalról is érthető a dolog. Csak hát na... nem csak én koszolok otthon, értitek... nem tudom. Igazából földhöz sem vágna ez az összeg különösebben, tehát ha úgy van, akkor ki tudom fizetni egyedül is. Meg jogos, nekem kéne gavallérnak lenni, ha már eddig ő csinált mindent, de... na jó, nem leszek ennyire garasoskodó, legyen akkor az én kontómra, végül is tök mindegy, csak nekem ne kelljen este munka után még ezzel is nyűglődni!


Köszi a válaszokat. ;)

2017. máj. 16. 13:36
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, én nem takarítottam volna rád 5 éven át...

Mi másfél éve élünk együtt a párommal (egy olyan emberrel, aki után, meg az apja után rabszolga anyja mindent megcsinált).

Én a legelején kikötöttem, nálam ugyanúgy kiveszi a pasi is a részét a takarításból, mert nem leszek senkinek a csicskája.

Szòval heti 1x takarítunk közösen, azon kívűl a mosás, főzés az enyém, a mosogatás meg az övé. Anyukával meg közöltem, hogy mindenki addig nyújtózkodik, amíg a takaró ér, ez esetben meg én egy igen rövid takaró vagyok, amiből a fia $egge bőven kilóg 😂

2017. máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát, 5 évig minimum neked kéne fizetni.

És a probléma még nem oldódott meg, mert taki néni jön pl. hetente, de szemét, mosogatni való mindennap adódik. Főzés, vásárlás, egyebek. Ha ebbe sem szallsz be munkával, akkor nem is értem, hogy merült fel benned, h közösen kéne fizetni.

2017. máj. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ennyire nehéz takarítani? Az én pasim is lusta, de a második nap végére megunja, ha nincs tiszta tányér vagy kisgatya....


Mármint ez az egész úgy fura, ahogy van. A csajod helyében kivágnálak, a te helyedben meg inkább heti 2-3 alkalommal odaállnék a mosogató mellé vagy letörölgetném a port heti 1x. Annyira, de annyira nem tétel időben egy alaptakarítás, hogy számomra értelmezhetetlen ez a fajta lustaság... :D

2017. máj. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

A vásárlásba beszállok, sőt, azt speciel mindig én intézem egyedül, vagy néha közösen. Vásárolni pont szeretek. :)

De igazából mást is megcsinálok a porszívózástól kezdve a mosogatásig, csak nagyon nehezen veszem rá magam (vagy talán inkább helyesebb lenne azt mondani, hogy nagyon nehezen vesz rá a párom, mert általában én egyáltalán nem is veszem rá magam), szóval sok nyaggatás után, ha morogva is, de megcsinálok mindent. Csak abból lett elege (gondolom), hogy ezekért külön nyaggatni kell, és magamtól nem csinálom. Amiben igaza is van abszolút. De mit csináljak, ha egyszer utálom?


A porszívózásra rá lehet venni azért, de mondjuk azt se szívesen végzem... egyedül a vásárlás, ami nem okoz nehézséget, azért is ajánlottam fel anno, hogy azt szívesen intézem én.

2017. máj. 16. 14:08
 17/33 A kérdező kommentje:

Én úgy érzem, hogy a takarítás tényleg csak időrablás. A rendet, tisztaságot szeretem, próbálok is vigyázni rá, mert ha már egyszer a másik feltakarít, akkor becsülöm a munkáját. De elmegyek reggel dolgozni, hazaesek este 7 körül, megvacsorázok, közben beszélgetünk egy picit, utána leülök egy fél órácskát a gép elé, csak hogy szusszanjak egyet és kiengedjem a napi gőzt, elolvassam a napi híreket, ilyesmi... aztán elmegyünk tusolni és fekvés van. Persze, lehetne gépezés helyett megcsinálni ezt-azt abban a fél órában... de akkor mégis mikor pihenjen az ember? Hétköznap lényegében ez a fél óra szabadidőm van, amiben tudok egy kicsit kikapcsolódni, most azt is töltsem felmosással, meg portörléssel?

A barátnőm abból a szempontból "jobb" helyzetben van, hogy ő ápolóként dolgozik egy kórházban, így hétköznap is vannak teljesen szabad napjai, amikor egész nap itthon van, ugyanis ő nem hétfőtől péntekig dolgozik, hanem mittomén, megy mondjuk hétfőn, aztán itthon van kedden, aztán meg szerdán meg csütörtökön, aztán megint itthon van pénteken. Szóval ahogy épp beosztják. Nekem hétköznap viszont végig meló van és tényleg nem szívesen veszem rá magam, hogy este meló után még otthon is az ilyen kötelező feladatokkal bíbelődjek. Olyankor én már pihenni szeretnék, ez van.

2017. máj. 16. 14:16
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én megértelek, mert rühellek takarítani (nő létemre). Megfőzök, dolgozom, de a takarítást utálom, mégis besegítek, holott a párom nagyrészt megcsinálja, cserébe, hogy a többi dolgot én intézem.


Viszont a takarítónő nem rendet rak, hanem takarít, így a rendrakást valakinek ugyanúgy meg kell csinálnia (így gondolom, barátnődre fog esni ez a dolog). Ezt tekintetbe véve úgy fair, ha te állod a takarítónőt.

2017. máj. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat!


A véleményem az, hogy ha a barátnőd az elmúlt években egyedül csinálta ezt a munkát, akkor a következő ugyanannyi évben te fizesd a takarítónőt. Ez így korrekt.

2017. máj. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a párod néhány dolgot meg tud csinálni, amikor szabadnapos. Ezért jöjjön 1 héten 1x a takarítónő, akit te fizetnél.

Ha mosogatni nem szeretsz, miért nem vesztek egy kisebb mosogatógepet. Nekünk is van, párom vette Karácsonyra.

2017. máj. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!