Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Vannak, akikhez takarítónő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak, akikhez takarítónő jár hetente/havonta takarítani? Kinek illik fizetni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A párommal 6 éve vagyunk együtt, ebből már 5 éve együtt is élünk, de mindig is voltak problémák a takarítással. Én tudom magamról, hogy elég lusta vagyok, ez sajnos nagy hibám, tisztában vagyok vele. A párom eleinte még megcsinálta a házimunkát egymaga, mert alapvetően mindketten szeretjük a rendet, de aztán besokallt, hogy soha nem segítek neki, vagy csak nagy sokára, viták és állandó nyaggatás hatására, ha már századszor kér meg valamire... szóval tudom, hogy nekem is be kellett volna többet segítenem a háztartásba, de egyszerűen utálok takarítani, elvisz egy csomó időt feleslegesen és nem szeretem, hogy munka után még ezzel is foglalkozni kell. Na már most, ebből elege lett a barátnőmnek is, pár napja végleg besokallt, és azt mondta, egyedül ő sem fogja ezt csinálni tovább, mert hogy ő nem cseléd. Ebben egyébként teljesen igaza is van. Szóval azt mondta, hogy ha nem vagyok hajlandó változtatni és gyakrabban beszállni a takarításba - márpedig erre nem hiszem, hogy sok esély lenne, ha 5 év alatt sem sikerült megváltoznom pozitív irányba - akkor ő bizony takarítónőt fog fogadni, mégpedig az én kontómra(!), mert hogy én vagyok az, aki kettőnk közül nem hajlandó itthon semmit sem csinálni.

A takarítónőt jó ötletnek tartom, igazából kifejezetten tetszik a dolog, az viszont, hogy csak én fizessem, az szerintem nem korrekt. Ha lesz takarítónő, akkor nyilván mindkettőnk után fog takarítani, nem csak utánam, tehát szerintem közösen illene fizetni, mert ha jól értem, ezentúl nemcsak én, de a barátnőm se takarítana többet itthon, mert hogy úgyis itt lenne helyette egy takarítónő, aki mindezt megcsinálja.


Ha csak helyettem takarítana a takarítónő, akkor jogos lenne, hogy én fizessem az egészet. De így, hogy végül is ugyanúgy takarítani fog a barátnőm után is és neki ezek után ugyanúgy semmit nem kell már itthon csinálni, így szerintem az lenne a fair, ha ketten fizetnénk.


Ti mit gondoltok?



2017. máj. 16. 12:21
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
75%

"Nekünk is van, párom vette Karácsonyra."


És ezt neked vette? Mert elég tahó dolog nőnek ajándékba vasalót, porszívót, háztartási eszközt venni ajándékba.

Az ilyesmi a háztartásba való közös beruházás, nem ajándék kategória.

2017. máj. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
#22: És neked ehhez mi közöd van? Én pl. rohadtul örülnék egy mosogatógépnek, úgyhogy figyelmes ajándék lenne a páromtól. Bírom, hogy itt mindenki azt hiszi, hogy tudja a tutit.
2017. máj. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél már fillérb@ szó. Ha nem akarsz fizetni, takaríts te is, szerintem a barátnődnek igaza van.
2017. máj. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
77%

"#22: És neked ehhez mi közöd van? Én pl. rohadtul örülnék egy mosogatógépnek, úgyhogy figyelmes ajándék lenne a páromtól. Bírom, hogy itt mindenki azt hiszi, hogy tudja a tutit."


Nekem semmi közöm, csak valaki ideírta, arra reagáltam, ami egyébként abszolút nem is kérdéshez tartozott.

Persze, ha te nem dolgozol, akkor OK az ajándék, de egyébként nem. Te veszel a férjednek vasalót?

Az ajándék olyan, aminek örülünk, de nem szükséges, és nem arra utal, hogy a nő dolga a háztartás, és nagy kegyesen pénzzel hozzájárulok, hanem egy parfüm, ruha, nyaralás, utazás, színház, érdeklődési körtől és anyagi lehetőségektől függően bármi. Jó hogy nem gumikesztyűt vesz egy flakon Domesztosszal, hogy könnyebben takarítsd a klotyót miután összeszarta és ott hagyja.

2017. máj. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
76%
Szerinted az az ajándék, másnak meg más esik jól. Ha pl. utálnak mindketten mosogatni, a párja meg összekuporgatta a pénzt a mosogatógépre, és ő ezt szerette volna, akkor ezzel mi a baj? A világ nem csak sablonokból és szabályokból áll.
2017. máj. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Miert ne lehetne egy háztartási gép ajándék? Lényeg, hogy nem egy értelmetlen dologra költötte a penzt. Nem tudom miert kell mindenbe belekötni.
2017. máj. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Mivel miattad kell takarítónőt hívni, szerintem tök jogos, hogy te fizess. Ezzel talán meghálálod azt is (valamennyire), hogy 5 évig a barátnőd ganézott utánad :)
2017. máj. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom szabadnapod neked is van. Csak te hétvégén kapod meg a barátnőd meg akkor a munkahelyén húzza az igát.


Úgy nyafogsz itt, mint egy kiskamasz. A takarítást pedig nem kell szeretni, hanem meg kell csinálni.


Szóval mutasd meg ezt a kérdést és a válaszokat a barátnődnek, és többé nem kell fizetned takarítónőt. Akkor lelépne te meg ülhetnél a koszban egyedül.

2017. máj. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha rend van és minden egyes nap csináltok v mit, az nem olyan sok , az nem olyan sok mint pl... hetente sok-sok minden össze gyűlik, az nagy munka volna.

Én, az adot pillanatban mindent megcsinálok, és nincs kupi, folyamatos mosás, parkolás stb....

De ez tényleg nem fer ha te munka után láblógatva pihensz, ő meg cselednek érzi magát, híd el ő is rétest de ha nem csinálja meg akkor mi Volán.

Belegondoltal?

Szerintem neked azaz a ( férfinak )kene változnia. Fizes te, te vagy a lusta.

2017. máj. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
6 év után elég gyenge, hogy még mindig kérdés, hogy ki fizessen mit?
2017. máj. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!