Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy lehet a társfüggőség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet a társfüggőség ellen tenni?

Figyelt kérdés
Van egy párom 5 éve. De annyira érzelmi analfabéta hogy még most se sikerült megjegyeznie se a szülinapom se a névnapom. Soha nem kaptam tőle egy szelet csokit se,se karácsony nőnap stb ezzel szemben én mindig kedveskedek neki valamivel ruhákkal csokikkal sütök neki stb. Nem megyünk sehova pedig mondom neki, de mindig úgy akad dolga. Azt hozzá tenném rugalmas a munkája van igaz teljesítménytől függ a pénz de "arra szakít az ember időt amire akar". Nos ebbe az időbe én este 10-től reggel 9-ig férek bele amiből már elegem van. Többször nekem jött már nem megütött csak megszorított vagy lefogott stb.DE! Állandóan bújik,mondja hogy szeret "felfal" érzem hogy kíván és oda vissza van értem de ennyi mikor mondom neki hogy fáj hogy igy viselkedik velem olyankor bánja meg legyek vele türelmes mert majd annyit leszünk együtt hogy megunom ilyeneket mond. Barátnőim nincsenek,teljesen alávagyok rendelve ennek a sza r kapcsolatnak és már kiakarok törni de egyszerűen nem birom elhagyni pedig annyi fájdalmat okozott már de egyszerűen nem megy meg ki se igazodok rajta amiket mond azzal szemben ahogy viselkedik. Meddig várjak még?

2017. máj. 26. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Te, akkor csak dugi-partner vagy lényegében, akit szép mesével elvarázsolnak azon dologra:D

Ébredj fel és lépj ki a rémálomvilágból, ha többre vágysz;)

2017. máj. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Még úgy 5-10 évet.

Mire a búbánatra akarsz még várni ugyan áruld már el :)

5 év nem volt elég??

2017. máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Költőnő? ***** válasza:
95%

A társfüggés csak egy tünet. Maga a dependens személyiségszerkezet ami nagyobb baj. Általában egy gyermekkorból hozott rossz minta miatt alakul ki. Olvasgass a témában, neten bőven van laikus szakirodalma.

Kezdetnek ajánlom woititz - alkoholbetegek felnőtt gyermekei, illetve forward - mérgező szülők c. írásait.

2017. máj. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Először is menj pszichológushoz,másodszor keress valami hobbit,ami otthonról való eljárással jár.

Nekem is volt hasonló kapcsolatom,de ott legalább 3 hónap alatt-eddig tartott- egy kávézást ki tudtam kunyizni,ha más kimozdulást nem is.A másik,hogy a pasi még meg se szorított soha.

A te esetedre szoktam mondani,hogy nem kell ide tök más kultúra ahhoz,hogy megszívja az ember lánya,megy az anélkül is,kellően rossz pszichével.Te vagy rá az élőpélda.

2017. máj. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek.
2017. máj. 26. 22:22
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne figyelj a szavaira, én is írhatnám, hogy mennyire szeretlek, meg ilyen szépeket.

Mi tesz érted? Semmit. Pont, amennyit akar.

Szerinted ő boldognak akar látni? Nem. Egy, a világtól elszakított zombit akar.

ne várj semeddig se - egy életed van.

2017. máj. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az apja is ilyen se gg ezt látta otthon. Lehet ilyen és kész így kell öt elfogadni?? Lehet ennyire tudja csak kimutatni az érzelmeit? Tudom szánalmas vagyok csak próbálok megoldást keresni,kérdésekre válaszolni magamban. Vagy akkor müködne ez a kapcsolay ha nekem nem lennének ilyen "nagy" igényeim. Biztos van olyan nö aki nem igényel ilyesfajta törödést akkor neki ilyen nö lenne való?
2017. máj. 26. 22:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Sok felnőtt sem képes meg nem is akar változtatni azon,amit otthon látott.Végzettségtől függetlenül.A csávó anyja is tátott szájú,önbizalom hiányos volt és ő is örült,hogy valaki leállt vele.A szüleink idejében még cikibb is volt egyedül lenni.
2017. máj. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A párod érzelmi hullámvasútra ültetett, és ezzel egy erős függést idézett elő benned maga iránt. Pont ezzel a "hol ilyen, hol olyan" típusú viselkedésével érte ezt el - és ez téged annyira felkavar, összezavar, hogy egyre jobban ragaszkodsz hozzá. Soha egy pillanatig sem tudhatod biztosan, hogy ezután majd mi jön, és ez a fajta bizonytalanság tart mellette.


"Nos, ebbe az időbe és este 10-től reggel 9-ig férek bele..."


Ezzel arra akarsz utalni, hogy a szex jól működik? Ha igen, akkor ez még pluszban tetézi is a függést. Ne elégedj meg ezzel, gondolom, szeretnél még nő lenni, akit körülrajonganak, akivel törődnek, akinek kedveskednek - csak van valamilyen családtag, ismerős, aki segíteni tudna. Ennyire nem lehetsz magadra utalva.

2017. máj. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#7, nem megoldást keresel te, hanem alibit, hogy mégis miért jó ez neked. Nem jó ez neked, a a napnál is világosabban látod te is.
2017. máj. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!