Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti elköltöznétek nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti elköltöznétek nagyon vidékre, hogy lehessen spórolni a saját házra/lakásra?

Figyelt kérdés

A férjemmel egy ideje albérletben lakunk a fővárosban, kijöttünk a pénzünkből, de annyira nem takarékoskodtunk: nyaraltunk, szórakoztunk, élveztük a fővárosi életet, ha már itt élünk. Viszont most nagyot drágultak a bérleti díjak, nekünk is jelentősen emeltek, és így ha akarnánk sem tudnánk normális összeget félretenni, pedig most már ideje lenne megalapozni a jövőnket.


Vidéken van egy ház (a szülőfalumban), ahol ingyen lakhatnánk, (csak a rezsit kell fizetnünk), és a munkánk is megmaradna (olyan munkakörben dolgozunk), viszont kicsit félek elszakadni a várostól, amit szeretünk, megszoktunk, ahol azért mégis csak könnyebb a karrierünket menedzselni. Ti mit tennétek a helyünkben?



2017. szept. 8. 13:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
47%

Nem költöznék, éltem vidéken sokáig Budapestről kiköltözve, kb mintha élve eltemettek volna.

Kevés ember, ingerszegény környezet, túl nagy csend, nyugalom, és sok olyan probléma, amikkel nem akarnék foglalkozni: ház, kert, bejárás valahová, stb, ezek mind elveszik az idejét, energiáját értelmes dolgoktól az embernek.

Én inkább beleugranék valami hosszú lejáratú hitelbe ingatlanvásárláshoz.

Csak meg kell nézni, melyik hitel a legjobb.

Inkább ezt fizesd, mint egy albérletet valami pénzhajhász pirinéninek, ami kb kidobott összeg teljes mértékben.

2017. szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Itt főleg az önerő összekaparása a nagyobb gond. A törlesztőt tudnánk fizetni, csak kellene 3-4 millió, azt meg ilyen albiárak mellett nem tudom, mikorra tudnánk.


Vágyom valahol a vidéki életre, de ez messze van a fővárostól nagyon, és félek, hogy én is belehülyülnék az unalomba. Bár pesten se érzem magam 100%osan, főleg a létbizonytalanság miatt.

2017. szept. 8. 13:21
 3/35 anonim ***** válasza:
33%
Biztos lesznek, akik lepontoznak, de nekem az egesz orszagban Budapest (es annak is csak egyes reszei) nevezhetoek elheto helynek. Soha nem koltoznek videkre, plane nem Magyarorszagon.
2017. szept. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Nekem hasznos a válasz, köszi
2017. szept. 8. 13:23
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Addig míg határozottan nem tudod saját magadtól erre a kérdésre a választ, addig maradj a városban albérletben!

Én már megtanultam, hogy "valamit, valamiért"

Biztos, hogy lemennék 3 évre az ingyen házba, ahol el tudom tenni a bérleti díjat és ezzel spórolnék önrészre.

Utána az önrészemmel és egy kedvező fixkamatozású hitelből vennék a városban (ha az lenne a szívem csücske) egy lakást.

Sajnos minden nem megy egyszerre, te állítod fel a fontossági sorrendet!

2017. szept. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
9%
Soha, semmilyen korulmenyek kozott. De meg a belvaroabol sem, nem hogy falura. Ki sem birnam.
2017. szept. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
76%

3-4 millió forint törlesztő részlete, ha okosan választasz, már nem sok. Ha csak ennyi kell egy önálló lakáshoz, akkor én inkább hitelt vennék fel és a saját lakás törlesztőjét fizetném albi helyett.

Vidékre nem érdemes visszaköltözni, mert úgyis be fogtok járni, akkor meg mi értelme?

2017. szept. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
91%

Én pl egy kis faluban lakok, ahonnan kb fél óra alatt bent vagyok Pesten vonattal. Ennyit akkor is utazgattam, amikor fent éltem Pesten. Cserébe itt minden olcsóbb, nyugis, csendes, szép a környezet, nincs szemét, ordítozó csövesek, szűnni nem akaró forgalom, stb.

Alig várnám, hogy alkalmam legyen kimenekülni a fővárosból. Főleg ha ilyen helyen lakhatnék utána, hogy nyugis, csendes, mégis seccpec bent lehet lenni pesten, tudok ott dolgozni (a bérek magasabbak ott) és el tudok intézni ott bármit, így aztán világ élet.

2017. szept. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti mennék, de én alapból nem bírom a városi életet, néha még a kertváros ahol lakunk is túl zajos, túl sok nekem. Pár évet kibírtok amúgy is, amíg összeszeditek magatokat. Még ha nem is fog tetszeni, megérné szerintem.
2017. szept. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félreérthető voltam. Békés megyéről beszélek. Illetve 3-4 millió önrész kellene ahhoz, hogy egyáltalán hitelt tudjunk felvenni. Azt kell összekaparni a pesti albi mellett, aminek nem látom a realitását.


Mondhatni távmunkában dolgozunk, tehát én pl otthonról csinálnám, nem kellene bejárnom.

2017. szept. 8. 13:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!