Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti elköltöznétek nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti elköltöznétek nagyon vidékre, hogy lehessen spórolni a saját házra/lakásra?

Figyelt kérdés

A férjemmel egy ideje albérletben lakunk a fővárosban, kijöttünk a pénzünkből, de annyira nem takarékoskodtunk: nyaraltunk, szórakoztunk, élveztük a fővárosi életet, ha már itt élünk. Viszont most nagyot drágultak a bérleti díjak, nekünk is jelentősen emeltek, és így ha akarnánk sem tudnánk normális összeget félretenni, pedig most már ideje lenne megalapozni a jövőnket.


Vidéken van egy ház (a szülőfalumban), ahol ingyen lakhatnánk, (csak a rezsit kell fizetnünk), és a munkánk is megmaradna (olyan munkakörben dolgozunk), viszont kicsit félek elszakadni a várostól, amit szeretünk, megszoktunk, ahol azért mégis csak könnyebb a karrierünket menedzselni. Ti mit tennétek a helyünkben?



2017. szept. 8. 13:12
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
17%

Vidéken kisebb a fizetés (még lehet ez probléma) és drágább az élet. De a te helyzetedben talán érdemes lenne.

Viszont, ha idáig nem spóroltatok semmit, akkor szerinted ezután menni fog?

2017. szept. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

#31

A munkájuk megmarad, otthonról dolgoznak.

Én vidéken élek és nem úgy tűnik, hogy drágább az élet, sőt!

Az élelem, még ha nem is ők termelik olcsóbb, itt is vannak akciózó multik, a munkaerő sokkal olcsóbb mint a nagyvárosokban. Nem is értem, hogy mi lehetne még drágább?

Egy valami talán, a közlekedés, a nagyobb távolságok miatt.

2017. szept. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

#31

Munkaerő alatt értem pl., akiket fel lehet fogadni kerti munkára, vagy akár egy kőművesre, vagy egyéb szakipari munkákra, amik egy háznál előfordulnak.

Nekem Pesten a tévémet 20ezerért akarták megjavítani, itt vidéken ugyanezt a tévét 6ezerért varázsolták újjá, ebből 3800 volt az alkatrész.

Szóval, tényleg nem értlek!

2017. szept. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

33: ha a keresetünk ugyanannyi marad, de kiesik a 100ezres lakbér, akkor nem lesz túl megerőltető a spórolás.


Közben jött nekem egy elég jó állásajánlat, persze nem csillagászati összeggel nagyobb a fizum, de nagyobb, és karrierszempontból elég nagy lépés lenne, szóval még mindig nem tudom, mi lenne a jó döntés. Ezért is emeltem ki a kérdést.

2017. szept. 19. 15:36
 35/35 anonim ***** válasza:

Ha ezt az új munkát nem tudod távmunkában végezni, akkor ezt csak és kizárólag most te döntheted el, ebben még tanácsolni sem szabad semmit!

Mondom ezt úgy, hogy én eddig a vidék mellett érveltem.

2017. szept. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!