Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti elköltöznétek nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti elköltöznétek nagyon vidékre, hogy lehessen spórolni a saját házra/lakásra?

Figyelt kérdés

A férjemmel egy ideje albérletben lakunk a fővárosban, kijöttünk a pénzünkből, de annyira nem takarékoskodtunk: nyaraltunk, szórakoztunk, élveztük a fővárosi életet, ha már itt élünk. Viszont most nagyot drágultak a bérleti díjak, nekünk is jelentősen emeltek, és így ha akarnánk sem tudnánk normális összeget félretenni, pedig most már ideje lenne megalapozni a jövőnket.


Vidéken van egy ház (a szülőfalumban), ahol ingyen lakhatnánk, (csak a rezsit kell fizetnünk), és a munkánk is megmaradna (olyan munkakörben dolgozunk), viszont kicsit félek elszakadni a várostól, amit szeretünk, megszoktunk, ahol azért mégis csak könnyebb a karrierünket menedzselni. Ti mit tennétek a helyünkben?



2017. szept. 8. 13:12
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
83%
Én mennék. Bármilyen hihetetlen itt egyeseknek, hiper/szupermarketek bizony vidéken is vannak nem Pestre kell felutazni egy bevásárlás kedvéért. Anyagilag sokkal jobban jönnétek ki, a ház felújított és gépesített, a munkátok távmunka, szerintem nincs ami visszatartson.
2017. szept. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos a munkánk abszolút Budapestre köt, vidékre akkor sem tudnánk költözni, ha akarnánk, sőt a munkaidő olyan, hogy mi éppen feladva a kényelmes kertes övezeti életet, beköltözünk a kutyakulás, benzingőzös belvárosba, mert nem bírom az egyórás ingázást a 10-12 óra munka mellett.


Ha a helyetekben lennék, a munka nem kötne, akkor simán mennék. Pláne ha egy hosszabb távú célért mentek. Ha az álmaim netovábbja lenne a főváros, akkor is ki lehet bekkelni pár évet máshol. Az elszállt ingatlanárak mellett minden egyes fillér jól jön, ne tengernyi adóssággal meg hatszámjegyű törlesztővel éljetek, ha ilyen "áldozat"(?) révén ezen könnyíthettek.

2017. szept. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
85%
Ha a munkám nem köt a városhoz, vagy nem nehézkes a bejárás, egy percig sem gondolkodnék, kérdező.
2017. szept. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek :) jó volt olvasni. Fogalmam sem volt, hogy egy külső szemlélő hogyan látja ezt a helyzetet. Akár szerencsének is fel lehet fogni. Egyik pillanatban szinte várom: kertes ház, nyugalom, van egy kutyánk és szeretnék még mentett kutyákon segíteni, ideiglenes befogadással. Aztán a másik pillanatban meg félek, hogy hiányozni fog a nyüzsi, a rengeteg program, a sok barát. Pedig ott születtem, tudom, hogy nem az van, mint amilyen kép egyesekben él a vidékről, mégis elpestiesedtem, és hajlamos vagyok úgy látni, máshol nem nő a fű.


Köszi még egyszer mindenkinek a kedvességet

2017. szept. 8. 18:43
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, nem kell elszakadnotok a barátaiktól, napi kapcsolatban lehettek, a hétvégente, vagy a szabadidejükben meglátogathatnak benneteket. Csodás szabadtéri programokat lehet csinálni, jó kis bográcsolással, grillezéssel egybekötve. Jobbat mint egy pesti albérletben!:)

Amellett vidéken is lehet nagyon értékes barátságokat kötni, csak meg kell találnotok a hozzátok illőket.

Békésben is vannak városok, egy-egy bulira, gőzkieresztésre be lehet ugrani, akár a vendégségbe érkezett barátaitokkal is, vagy az újonnan megismertekkel.

Na és az állatszeretet!

Ilyen habitusú embereknek mint amilyenek ti vagytok, egy percet nem szabad gondolkozni, hanem kapni kell a lehetőségen, boldog kutyusok érdekében is!:)

Sok szerencsét és boldog éveket nektek!

2017. szept. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, nagyon kedves vagy :)

Remélem, így lesz. No meg ott a családom, az anyukám, apukám, a mamám, akik nagyon várnak minket. Sokat tudnának segíteni a mindennapokban főleg, ha baba is lesz. És igen, már nagyon sok baráttal megbeszéltük, hogy ha így lesz, jönnek hozzánk gyakran, meg mi is pestre.

Laktunk már egyébként sok helyen. Külföldön is. Szóval nem vagyunk a rosszba beleragadó emberek. Ha valami nem jó, lépünk. Tudom, hogy visszafelé is működne. Ha mégse tetszik, visszajöhetünk bármikor. Csak tényleg pesten éreztük eddig a legjobban magunkat.

2017. szept. 8. 19:39
 27/35 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Én laktam pesten egy fél évet, meg voltam anyámnál látogatóban angliában. Én imádtam a nyüzsgést, néha hiányzik is, de mégis hazaköltöztem vidékre. Van kutyánk :) Én sokkal jobban szeretem vidéket, kisvárosban élünk egyébként. Az emberek pl sokkal kedvesebbek. Annyi, hogy itt kb nulla a lehetőség, ha nem tanultál valami keresettet, vagy nem vagy valakinek a valakije, vagy nem vagy nagyon élelmes. Itt nyugi van. Pesten 100 körül fizettünk egy albit, itthon 50. Én nem költöznék fel újra, pedig szerettem, de az egy teljesen más mentalitás. Ha rugalmasak vagytok, szerintem érdemes megpróbálni, még az is lehet, hogy megszeretitek :) plusz egy gyereknek sokkal jobb környezet vidék.

2017. szept. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

" plusz egy gyereknek sokkal jobb környezet vidék."

Vidékpártiként is vitába kell szállnom ezzel a kijelentéssel. ez ugyanis erősen életkorfüggő. Ha rajtam múlna, minden gyerek vidéken, erdő, vízpart mellett cseperedne 1-6 éves korig. Az iskolaéveit városban töltené, csak nyarakra költözne ismét vidékre.

Szerencsére nem rajtam múlik. :-))

2017. szept. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

#28


Kedves Miquel!

Én meg azt mondom, hogy inkább hely és iskolafüggő.

Én Pest m.-i faluban élek, ahol olyan erős az általános iskola, hogy sorra veszik fel onnan a gyerekeket Pannonhalmára, pedig az köztudottan magas mércét szab.

Ellenben a barátaink gyerekei akik budapesti általánosba járnak nem győznek panaszkodni a színvonalra.

Szóval, ez is, mint minden az életben csak szerencse kérdése.

2017. szept. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Rendben, meggyőztél. :-))
2017. szept. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!