Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti elköltöznétek nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti elköltöznétek nagyon vidékre, hogy lehessen spórolni a saját házra/lakásra?

Figyelt kérdés

A férjemmel egy ideje albérletben lakunk a fővárosban, kijöttünk a pénzünkből, de annyira nem takarékoskodtunk: nyaraltunk, szórakoztunk, élveztük a fővárosi életet, ha már itt élünk. Viszont most nagyot drágultak a bérleti díjak, nekünk is jelentősen emeltek, és így ha akarnánk sem tudnánk normális összeget félretenni, pedig most már ideje lenne megalapozni a jövőnket.


Vidéken van egy ház (a szülőfalumban), ahol ingyen lakhatnánk, (csak a rezsit kell fizetnünk), és a munkánk is megmaradna (olyan munkakörben dolgozunk), viszont kicsit félek elszakadni a várostól, amit szeretünk, megszoktunk, ahol azért mégis csak könnyebb a karrierünket menedzselni. Ti mit tennétek a helyünkben?



2017. szept. 8. 13:12
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
21%
Es lehet, egy kicsi faluban olcsobb a lakas, de jol fizeto munkat nem fogsz talalni. A mindennapi lehetosegekrol nem is beszelve.
2017. szept. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Egyelőre a munka adott, mint írtam - ez persze változhat, és akkor valóban nem nagyon válogathat vidéken az ember. Ez is egy aggály. Persze nem feltétlenül maradnánk ott, csak spórolós időszaknak fognánk fel egyelőre, aztán vagy visszajönnénk Pestre, ha van értelme és hiányzik vagy esetleg egy közeli nagyváros, pl. Szeged vagy BP agglomerációja.
2017. szept. 8. 13:44
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

a poén az, hogy én meg fizetnék, hogy inkább kint éljek.

ez felfogás kérdése, ha már család, gyerekek és nyugalom van előtérben, akkor inkább vidék.

ha fiatal bulizós vagy, akkor persze város.

2017. szept. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
26 vagyok, a férjem idősebb. Már kibuliztunk magunkat azért, de nem mondanám, hogy ne lenne rá azért igényem. Sok itt a barát, a lehetőség, de úgy érzem, így sosem lesz biztos jövőnk, ha dobáljuk ki a pénzt az ablakon minden hónapban.
2017. szept. 8. 13:48
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Én amúgy is jobban szeretem a vidéki létet.

De nem ez alapján írok véleményt. Ha 2-3 év alatt meg tudjátok spórolni az albérlet árát, az ajándék, miközben a fizetésetek nem változik.

Ha kölcsönt vennétek fel olyan összegben, anyagilag sokkal rosszabbul jártok.

2017. szept. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Aki komolyan tervezi az életét, előre néz, családban gondolkozik, az ideiglenesen még tanyára is elmegy a céljai érdekében.

Békés megye speciel nem is egy rossz hely!

Budapesti vagyok, az összes mérnök kollégám ott vett nyaralót, holott 90%-uk nem pecázik.

Jobban megtalálod ott a szórakozást ha van pénzed, mintha Budapesten dekkolsz üres zsebekkel.

2017. szept. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munkátok engedi, akkor szerintem ennyi "áldozat" belefér.


Megértem az aggályaidat egyébként, én pl. nem is tudok félretenni, de vidéken nekem is van házam, ahová mehetnék. Csak épp nem akarok, mert nekem akarok, mert nekem nem engedi a munkám. Vidéken viszont számomra már nincs jövő.


Dugjátok össze a fejetek, és mérlegeljetek bátran.

2017. szept. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság,hogy vannak vidék-pártiak, és vannak, akik sosem költöznének el Budapestről. A hozzászólásokból ez egyértelműen kitűnik, tehát láthatod kérdező,hogy a válaszokban inkább a vidéki és a fővárosi életre vonatkozóan születnek válaszok.


Egyik sem könnyű, vidékiként se a fővárosba kerülni, ahogy fordítva sem. De nagyon egyetértek azzal a válaszolóval aki azt mondta,hogy valamit valamiért.


Ha korábban éltétek az életeteket, nemigazán spóroltatok, akkor most választhattok, hogy vagy hoztok egy ilyen "áldozatot", vagy maradtok a régi életetek mellett esetleg annak elfogadásával,hogy jó ideig biztos nem lesz saját lakásotok.

2017. szept. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
52%

Egyetlen kérdés, szerinted mennyi alatt jöve össze a törlesztő? Ha ez az időtartam nektek belefér, akkor hajrá. De szerintem alapvetően sok jóra ne számítsatok vidékkel kapcsolatban. Felutazás Pestre kiadás minden egyes alkalommal, ha nincs valami hiper / szupermarket a településen megint macera és drágább is. Le kell költöztetni a bútorokat, vagy venni oda. Rögtön lakható a ház?


Több kérdés lett, remélem segítek :)

2017. szept. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Rögtön lakható, fel is van újítva, tágas, gépesített, bútorok is vannak, de párat viszünk mi is. Szerintem olyan 2-3 év. Kérdés persze, hogy visszajönnénk-e utána, addigra milyen árak lesznek - de akkorra legalább lenne valamink. Szóval igen ez egyfajta áldozathozatal. Köszi a válaszokat, jöhet még :)
2017. szept. 8. 15:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!