Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan kezeljem a viselkedését?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem a viselkedését?

Figyelt kérdés

Ahhoz, hogy teljesen érthető legyen elég sok pluszt kell írnom előre is bocsi!

Szóval párommal kis pénzből de korrekten eléldegélünk. Tény az ilyenbe nem férnek bele indokolatlan költekezések de attól még nem egy kilátástalan helyzet. De az utóbbi időben párom feldobta, hogy tegyünk félre nyaralásra. Én ezt annyira nem támogattam sőt azt is mondtam neki, hogy nem igazán erre kéne költenünk de hozott néhány érvet és indokot és én rábólintottam a dologra.

Idő közben adódtak dolgok a házon amit meg kéne még a tél előtt csinálni. Ezt elmondtam neki. Azt mondta, hogy rendben az is meglesz. Én ezt elfogadtam és minden haladt tovább a normális mederben. Aztán pár héttel később arra jöttem haza, hogy itthon van és közölte hogy lakást újítunk. Nem értettem, hogy miért ilyen hirtelen döntött így de belementem. Kivette az összes szabadságát és elkezdte csinálgatni. De csak olyan félvállról. Én segítettem ahogy tudtam meg ahogy hagyta. Aztán mikor már két hete csinált egy előszoba glettelést és 8 órán át keresett 2 tiplit akkor mondtam neki, hogy talán ezt nem így kéne. Ekkor elborult az agya, csapkodott balhézott és a fejemhez vágta, hogy ez az egész az én hibám mert hogy ő nyaralni akart de nem akarta a szenvedő fejemet nézni a nyaraláson ezért nem mentünk pedig ő ott akarta megkérni a kezem. Én mondtam neki hogy ne viselkedjen így. Aztán még több személyeskedés következett és megvádolt azzal, hogy én csak fel akarom újítani a házat és kirúgni őt és még sok-sok ilyen furcsa megnyilvánulás. Meg van róla győződve hogy kihasználom és, hogy én iránytani akarom.

Az ő elképzelése szerint egy komoly kapcsolatban az elég ha ő ledolgozza a munkaidejét és utána lazul és bringázik és költi a pénzt. De ő több térre vágyik és nagyobb szabadságra. Én sajnos nem tudom ezt anyagilag szponzorálni és mondtam is neki hogy 30 évesen aki családot és korrekt otthont akar az nem teszi első helyre a hobbiját és a haverokat. Ezen teljes körű sértődés következett és mártír üzemmód.

Nyilván nagyon zavarja hogy az én házamban élünk de ha nekem van sajátom logikus, hogy azzal kell kezdeni valamit és nem albérletbe menni és másnak fizetni. Én minden esetben biztosítom róla hogy itt minden pont annyira az övé is mint az enyém és eszem ágában sincs kirúgni őt. Pedig meggyőződése hogy ezt akarom tenni.


Bocsánat a csapongásért de nagyon feszült vagyok és csak úgy robognak a fejemben a gondolatok. Most nem szólunk egymáshoz és ha muszáj akkor is szurkálódó megjegyzéseket tesz. Mit tegyek?



2017. szept. 18. 15:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
En ebbe mar belefaradtam volna. Ket rossz ajtot vesz zar helyett megbeszeles nelkul? Idiota-e?
2017. szept. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy egész nap csak glettelt és nem azért halad ilyen lassan, mert mást csinál mással napközben? Amúgy így karacsonyozni is fos lesz, ha elhasználta az összes szabadságát
2017. szept. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Kedves hármas! Azt gondolom ezt is meg kéne próbálnunk. Remek ötlet. Bár félek tőle hogy nem marad neki pénze. De ha nincs más megoldás...
2017. szept. 18. 15:54
 14/26 A kérdező kommentje:
Kedves tizenkettes! Nem tudom mit tett vagy mit nem mikor én nem voltam itthon. Nem tudok és nem is akarok az élete minden területébe beleszólni és belemászni. Igen ezeket ő sajnos nem vette figyelembe és így nem tudom, hogy intéz vagy intézünk el bármi dolgunkat ha nincs szabadsága.
2017. szept. 18. 15:59
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe ne jusson ez a baromság, hogy most, évek múltán kezdesz különmenni anyagilag a párodtól, aki egy pénzügyi analfabéta, egy felnőtt gyerek!

Ő a pénzét 3 nap alatt elcseszi, te meg tarthatod mindkettőtöket még kevesebb pénzből, mint ami eddig van, mert nyilván nem fogod hagyni, hogy éhen haljon!

Jól mondta az 1-es, GONDOLD ÁT a közös jövőtöket!


(... és nem azt mondta, amit a 3-as beleálmodott, hogy szakítsatok:)


Reálisabban gondolkodóként szabj szigorúbb szabályokat,

ideje lenne felnőnie a feladathoz, vagy ha erre képtelen, akkor tényleg keressen maga mellé egy másik debilt, akivel 2 hónap múlva a híd alatt alszanak!

2017. szept. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 érdekel0 ***** válasza:

Én sem szeretem,hogy minden apróságra szakítást javasolnak,de én speciel ezt anyuci-lázadó kamaszfia kapcsolatnak látom.

Fel tudsz te rá nézni egyáltalán?

Én tapasztaltam,hogy mennyire megsínyli ez az embernek akár a nemi életét is,hogy esténként na most bezzeg FÉRFI,pedig egész nap a gyerekem volt.

2017. szept. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Valóban nem valami felnõttes a pasi. Az lenne a legjobb ha tudna beszélni arról tulajdonképpen amikor csak úgy belecsap idõnként az isteni szikra s majd õ elintézi...láthatóan .bénán.. a dolgokat...akkor miért nem képes felhívnni téged? Mondja el, beszéljétek át hátha nagyon jó amit akar csak gondolja át a részleteket is...ezekben a részletekben mint ajtót le kell mérni, kiszámítani hánynapig tart a szoba stb...ezekben gyenge. Ezekben tudnád támogatni s a lelkesedése se csapna hisztibe s elégedetlenségbe s te se kedvetlenednél el, hogy ilyen gyerek.
2017. szept. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Azért kicsit próbált megnézni az Ő oldalát is. Ő Neked akart megfelelni, mikor lemondott a nyaralásról, azért, hogy a Te házad kész legyen. Rááldozta a szabiját, neki állt( az mindegy, most hogy bénácskán,de meg volt benne az akarat). Ne nyaggasd azzal, hogy minél előbb gyerek. Ő most tényleg csak azt látja,hogy a Te házas legyen kész, ő dolgozzon azon, jöjjön a gyerek, Ő dolgozzon addig és mikor él? Ebből egy pasi tényleg csak annyit fog leszűrni,hogy próbál megfelelni Neked, de semmi nem jó Neked. Közös élményeket akar, de Te nem veszel részt benne, csak a saját dolgod érdekel. Gondolom a hobbijában nem osztozol. Elmész vele bringa túrákra? Baráti körével mész néha? Ne mindig menj, mert kellenek a külön hobbik, programok, de hidd el, ha inkább azon lennél, hogy a hobbiján osztozz, túrákat szerveznél vele, nyaralást, ami élmény lelkileg, akkor közelebb érzene magához érzelmileg és nem hinné azt, hogy Te csak a ház, gyerek stb, fizikai dolgok legyen meg, és Neked azok vannak előtérben Ő helyette. Nem bántásból írom, de Ő pasi,máshogy gondolkodik. Lepd meg pl, hogy kitalálsz valami kirándulást, ahhoz sok pénz sem kell. Lepd meg valami finom vacsival csini ruhában, még csinibb fehérneműben és köszönd meg neki,hogy a házadra áldozta a szabiját és , hogy neki állt. Mondd meg, hogy jó, hogy már ennyit dolgozott rajt, de most egy hétvégét legyetek kettesben, kirándulás mondjuk egy napos és egy másik összebújós,szexelős nap. Hidd el ilyeneket értékelnek a pasik, és ezt a mindennapokban működtetni tudod, hogy elismerd ő is a tenyerén fog hordani. A férfi akkor fog Téged értékelni, ha tudja, hogy Te is értékeled.
2017. szept. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Kedves tizennyolcas!

Igyekszem minden nap az ő dolgait és nézőpontjait előtérbe helyezni. Én sosem nyaggatom a gyerek témával főként mert régebben ő szögezte le, hogy záros határidőn belül akar. Abban egyeztünk, hogy ezért nagyon sokat kell tenni. Ezt ő is így látta.

A hobbijában osztozni kimondottan macera ám ennek ellenére tettem próbákat.

Tehát megbeszéltük, hogy akkor túrázunk tavaly nyáron. A probléma ott kezdődött hogy délben döntött az indulás mellett addig aludt. Elindul éhgyomorra bár könyörögtem, hogy ne ! Közli hogy a tervezett táv 60 km. De előtte be kellett menni a boltba cigit és energiaitalt vennie (víz az felejtős). Na de a tűző napon tekerni a forgalmas úton én nem láttam benne az élményt de követtem. Ment ez a metódus este 9ig aztán azt mondta irány a kocsma. Éhgyomorra berúgás következett majd egy kis hányás arra pedig gyors kaja és közös ismerőssel navigáltuk haza. És ebben a helyzetben nem fogadta el a szendvicseket amiket az ember ilyenkor csinál stb. Ez volt egyébként a szülinapom. És utána még volt róla győződve hogy ez egy remek nap volt.

Utána pedig egy hétig sántítottam mert gyerek korom óta gondok vannak a térdemmel.

De egyébként ahova engem is hív mindig szívesen megyek és a barátaival is jól megvagyunk.

Amiket a lepd meg után írtál természetesen megvannak a kezdetektől hisz nagyon töröm magam, hogy elégedett legyen.

Tudom hogy könnyű engem a basáskodó szerepébe bele látni de ha mindent leír az ember, hogy miket is tesz akkor a végén már könyvírás ez és nem is a gyakori. 😀

Köszönöm a tanácsot és nem felejtem el ezt a nézőpontot sem! ☺️

2017. szept. 19. 07:06
 20/26 anonim ***** válasza:

Én már felakasztottam volna magam, ha arról kellene szólnia az életemnek, hogy egy Pán Péternek minden nap megfeleljek és az legyen a gondom, hogy a szórakoztatását minél maximálisabban ellássam.

Kedves Kérdező, ez borzalmas!

Hogy jut eszedbe hosszútávra tervezni ezzel az emberrel?

Jobban tudod és látod a problémákat mint mi, holott ez a kis szelet is amit megmutattál katasztrofális, mégis erőlteted.

Sajnálod a pasit, vagy ennyire jó az ágyban?

Tényleg nem értlek!

2017. szept. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!