Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan kezeljem a viselkedését?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem a viselkedését?

Figyelt kérdés

Ahhoz, hogy teljesen érthető legyen elég sok pluszt kell írnom előre is bocsi!

Szóval párommal kis pénzből de korrekten eléldegélünk. Tény az ilyenbe nem férnek bele indokolatlan költekezések de attól még nem egy kilátástalan helyzet. De az utóbbi időben párom feldobta, hogy tegyünk félre nyaralásra. Én ezt annyira nem támogattam sőt azt is mondtam neki, hogy nem igazán erre kéne költenünk de hozott néhány érvet és indokot és én rábólintottam a dologra.

Idő közben adódtak dolgok a házon amit meg kéne még a tél előtt csinálni. Ezt elmondtam neki. Azt mondta, hogy rendben az is meglesz. Én ezt elfogadtam és minden haladt tovább a normális mederben. Aztán pár héttel később arra jöttem haza, hogy itthon van és közölte hogy lakást újítunk. Nem értettem, hogy miért ilyen hirtelen döntött így de belementem. Kivette az összes szabadságát és elkezdte csinálgatni. De csak olyan félvállról. Én segítettem ahogy tudtam meg ahogy hagyta. Aztán mikor már két hete csinált egy előszoba glettelést és 8 órán át keresett 2 tiplit akkor mondtam neki, hogy talán ezt nem így kéne. Ekkor elborult az agya, csapkodott balhézott és a fejemhez vágta, hogy ez az egész az én hibám mert hogy ő nyaralni akart de nem akarta a szenvedő fejemet nézni a nyaraláson ezért nem mentünk pedig ő ott akarta megkérni a kezem. Én mondtam neki hogy ne viselkedjen így. Aztán még több személyeskedés következett és megvádolt azzal, hogy én csak fel akarom újítani a házat és kirúgni őt és még sok-sok ilyen furcsa megnyilvánulás. Meg van róla győződve hogy kihasználom és, hogy én iránytani akarom.

Az ő elképzelése szerint egy komoly kapcsolatban az elég ha ő ledolgozza a munkaidejét és utána lazul és bringázik és költi a pénzt. De ő több térre vágyik és nagyobb szabadságra. Én sajnos nem tudom ezt anyagilag szponzorálni és mondtam is neki hogy 30 évesen aki családot és korrekt otthont akar az nem teszi első helyre a hobbiját és a haverokat. Ezen teljes körű sértődés következett és mártír üzemmód.

Nyilván nagyon zavarja hogy az én házamban élünk de ha nekem van sajátom logikus, hogy azzal kell kezdeni valamit és nem albérletbe menni és másnak fizetni. Én minden esetben biztosítom róla hogy itt minden pont annyira az övé is mint az enyém és eszem ágában sincs kirúgni őt. Pedig meggyőződése hogy ezt akarom tenni.


Bocsánat a csapongásért de nagyon feszült vagyok és csak úgy robognak a fejemben a gondolatok. Most nem szólunk egymáshoz és ha muszáj akkor is szurkálódó megjegyzéseket tesz. Mit tegyek?



2017. szept. 18. 15:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Húú kérdező, a 19-es válaszod fényében teljesen más a kép. Hagyd a fenébe ezt a pasit. Hogy bírtad eddig? Délig alszik, kocsma a túra után hányásig????? És itt nem dobtad ki?????
2017. szept. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
í"Én minden esetben biztosítom róla hogy itt minden pont annyira az övé is mint az enyém és eszem ágában sincs kirúgni őt." Hát pedig ki kellene rúgnod, sőt már réges-rég ki kellett volna. Amit utoljára leírtál az borzasztó durva, ehhez képest teljesen apróság amit a kérdéseben leírtál.
2017. szept. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
50%
Én annyira drámainak azért nem tartom a kérdező utolsó írását. Mármint értem amit ír és elég sarkított eset, de őszintén, tegye fel a kezét aki nem volt még egy kapcsolatában sem se**fej néha. Benne van az ember valamiben, nem feltétlen veszi észre, hogy tapló mert igen, ez a születésnap egy iszonyatosan sz** születésnap így. De van ilyen, én is tettem ekkora ökörségeket még ha utólag be is láttam, hogy hülye férfi vagyok. Igazából arra akarnék csak kilyukadni, hogy ebből az egy napból nem kéne messzemenő következtetéseket levonni a kapcsolatukról. Már írtam több hozzászólást is ide (#3-as vagyok többek között) és annyi most is a véleményem, hogy azért akkora dráma itt nincs, csak két átlagos(!) és hülye(! és bocs ezért) ember akik a saját vágyaikat/frusztrációikat próbálják a másik elé tárni. Ez pedig csak kommunikáció. A nő legyen erélyesebb és nem lesznek ilyen születésnapok meg költekezések, a faszi meg legyen kicsit együtt érzőbb (ami amúgy is hiányzik a faszik közel 100%-ból)... Ez nem hogy nem szakítós szint, de még nagyon menteni sincs mit, csak picit megtanulni kommunikálni a másikkal.
2017. szept. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Húúúúúúúúúúú Utolsó válaszoló, na szép kapcsolataid lehettek, ha Neked ez nem drámai, nem szakító ok és átlagos jelzővel illetted.
2017. szept. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
#24 - Nem, nem az én kapcsolataim szépek, hanem valószínűleg a tieid de ez mindegy is. Gondolom nehéz az élet ha nem fogadnak el, vagy semmi sem sikerül amire vágysz. De igazából mindegy is, én az írónak akartam segíteni és nem mások frusztrációit legitimálni. Ha úgy érzed, hogy a te életed is sza* akkor írj egy kérdést és ígérem adok neked is tanácsot.. ingyen!
2017. szept. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Több pontban foglalnám össze a véleményemet.


1. Azzal, hogy nyaralás helyett végül újításba kezdett neked akart jót, csinálja ahogy akarja nem? Szabadságot vett ki, lehetnétek akár együtt esetleg. Együtt újítgatni stb. Nem f*s*ariskodni kéne, hogy hirtelen kezdte el meg stb.


2. Nyilván azért kapta föl a vizet, mert, ha már elkezdte, valahogy nem azt várta, hogy ebből balhé lesz. Bolhából elefánt effektus innentől, mindenki mindenkinek a fejéhez vág vélt vagy valós sérelmeket.


3. Közös korrekt otthonról írsz, miközben egy mondattal később úgy fogalmazol, hogy "az én házam". Tegyük föl a te tulajdonod egy ház, abba beleköltözteted a férjed/barátod és családot terveztek. Már bocsánat, de egy harmincas faszi rohadtul nem boldog (egy normális értékrenddel rendelkező), ha "be s*ggel" valakinek a tulajdonába, mert nyilván sajátot akar. Részedről mégis mennyire "közös", ha kiemeled, hogy a "tiéd"? Neki is ki szoktad emelni? Ugyanezen az analógián megindulva. Amennyiben ő újítgatja a TE házad, azt ismét meg kellene köszönni, nem szórakozni itt össze-vissza, hogy így vagy amúgy csinálja.


Régen azon dolgoznék a helyében, hogy hogyan lehet valóban közöset teremteni, nem a "tied" "enyém" világában megakadni, ehhez persze kellene egy olyan nő is aki ezt elviseli és hasonlóan "közösen szerezzünk magunknak otthont" centrikus.

2017. okt. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!