Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szeret, de nem szerelmes?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeret, de nem szerelmes? Élhető egy ilyen kapcsolat?

Figyelt kérdés

Beszélgetés közben bukott ki ez a páromból a múltkor. Egyrészről örülök, hogy őszinte, másrészt baromi rosszul esik.


Próbáltam neki elmagyarázni, hogy én hogy látom. Oké, hogy "elmúlik" a szerelem egy idő után (ő így mondta, szerintem csak másmilyen lesz, de ez már apróság), de ahol soha nem is volt, ott halálra van ítélve a kapcsolat - szerintem. Mert szép és jó, de ha jön valaki, akibe beleszeret, akkor fel fog rúgni mindent, érthető okokból.

Ő butaságnak tartja ezt, mert hát "nagy szerelem" mindenkinek egyszer van, őneki ez már megvolt, szóval nem lehetek én. De mellettem biztonságban érzi magát meg minden szép és jó.


Egyébként folyamatosan mondja, hogy szeret, meg tervben is van házasság gyerek stb., a beszélgetés óta meg pláne, folyamatosan hallgatom, hogy mennyire nagyon szeret. De nekem egyszerűen hamisnak tűnik az egész. Kicsit azt érzem, hogy azért van velem, mert neki ez kényelmes, tök jó, már ismerjük egymást, nem kell küzdeni, elfogadtam a hülyeségeit is (együtt is élünk). Családja is kedvel. Szóval, hogy nem őszinte az egész, csak ki kell pipálni az életcélok listáján a komoly kapcsolatot is.

Ő persze ezt tagadja.


El vagyok keseredve. Igazából én generálom a folyamatos feszkót, sírni tudnék, ha közli hogy szeret. Nyilván ez így nem élhető. Szívesen olvasnék ellentétes véleményeket, akár olyantól, aki hasonlóan gondolkodik a párom. Nem akarom tönkrevágni a kapcsolatunkat ezzel a hisztivel, de közben meg az van bennem, hogy semmi értelme az egésznek...

27N 33F



2017. szept. 28. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Semmi ertelme. Ez azon tipikus kapcsolatok egyike lesz, ahol majd folyton igerget, beszelget, tervez a hazassagrol meg mindenrol, de a megvalositas valahol mindig elcsuszik, mindig lesz egy kifogas, hogy iden miert nem. Aztan jon X holgyike, elet felforgat, egy even belul eskuvo, mert a tronorokos mar a pocakban lesz. Te meg jo voltal az elmult x evre, hiszen volt biztonsag, kenyelem, tisztasag, illuzio, kaja meg fix punci.
2017. szept. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ne haragudj, de ennek tényleg semmi értelme :( ezt a "nagy szerelem csak egyszer van" dumát én is hallottam már, nyilván akkor nincs túl rajta. A biztonság és tervezhetőség szép és jó, és valóban vannak olyan időszakok, amikor ez tartja egyben a dolgokat, főleg egy-egy gyerek születése után, de ez csak átmeneti kell hogy legyen. Szerintem ne elégedj meg egy szerelem nélküli kapcsolattal, még ha nyugalmas és békés is. :(
2017. szept. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha neked elvárásod, kiakarod élni szerelmi életet, akkor vagy tedd úja szerelmessé beléd, vagy szakíts.

Ha elsőt választod, írj rám.

2017. szept. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, ezt a kapcsolatot nem te vágod tönkre, hanem ennek így valóban nincs értelme. Ahhoz tudnám az egészet hasonlítani, mint amilyenek régen az elrendezett házasságok voltak. Ez csak békés együttélés, nem igazi boldogság. Arról nem is beszélve, hogy mivel te szereted, számodra külön szenvedés ebben ilyen formában benne lenni. Az, hogy ő most megelégszik ennyivel, szerintem inkább a korának köszönhető, szeretne már megállapodni, stb. Viszont hogy csak egyszer van nagy szerelem az életben, úgy ahogy van baromság. Hidd el, ha találkozik majd valakivel (és csak idő kérdése hogy mikor fog), akibe beleszeret, előbb vagy utóbb borulni fog minden köztetek. Vagy egyből ott fog hagyni érte, vagy őrlődik majd köztetek... akárhogy is, te leszel az egésznek az elszenvedő alanya. Szerintem jobb most 'letépni azt a ragtapaszt', mint majd évek múlva.
2017. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valószínű Neked van igazad és jól látod a dolgokat. Megszokás tartja Veled. Én nem csinálnám. Fiatal Vagy még, jobb egyedül, mint egy nem jó kapcsolatban, csak legyen mert így szokás. Az hülyeség, hogy egy nagy szerelem van. Ahol nincs az a lapoknál sem, ott keserves lesz az együttélés, főleg gyerekkel. Legtöbb esetben társas magány, szinte csak azt beszélik meg mi lesz kaja, semmi közös program, a minimum sem, még egy közös játszótér sem a gyerekkel. Nagyon sok helyen veszekedésekkel és megcsalásokkal, inni kezd a férfi, kocsmázni, ne adj isten bánatalmázásokkal teli lesz a kapcsolat. Amúgy nem múlik el, csak más lesz a szerelem.
2017. szept. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A lángoló, mindent földbe tipró szerelem valóban elmúlik, és a helyét (jó esetben) valami csendes, derűs ásó-kapa érzés váltja fel. Rossz esetben meg eléldegélnek a felek egymás MELLETT, míg valamelyikükre rá nem talál az igazi. Mert akkor borul a bili. Nálatok ez utóbbi játszik, és nem sok jót ígér a jövőre nézve.

Könyveld el a kudarcot, és lépj tovább egy jobb, élhetőbb szerelem felé.

2017. szept. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Reménykedtem benne, hogy pozitív véleményeket is kapok, de úgy látszik, hiába. :(
2017. okt. 1. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!