Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Párom saját lakást vett,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom saját lakást vett, amihez nekem semmi közöm, ott fogunk együtt élni. Jogos az aggodalmam a jövőt tekintve?

Figyelt kérdés
7 hónapja vagyunk együtt, eddig mindketten külön-külön a szüleinknél laktunk, ő albérletre nem volt hajlandó pénzt adni. Most vett egy nagy lakást, ahol majd megkezdjük a közös életet. Persze most a legtöbb embernek az a reakciója, hogy milyen jó nekem, hogy ilyen férfi a párom, aki megteremti a jövőt, és tegyem össze a két kezem. Én boldog vagyok és tervezgetek, de ott van bennem más is. Úgy érzem, hogy a párom és családja, direkt vették meg ezt a lakást ilyen sietősen, hogy engem kizárjanak mindenből. Nekem 8 hónap múlva tellik le a lakástakarék, de ezt nem akarták megvárni, addig szerették volna megteremteni a saját tulajdont, amíg se beleadni való pénzem nincs, se házasok nem vagyunk. Persze kérdeztem, hogy ha majd meglesz a pénzem, akkor belerakhatom e a törlesztést csökkenteni, de azt mondta felesleges, inkább vegyek magamnak külön lakást én is, és adjam bérbe. Ráadásul haszonélvezeti jogot kapott az anyukája. Hitel is lesz rajta, illetve pár felújítani való, amit ha úgy vesszük együtt fogunk fizetni, mert megbeszéltük hogy közös kasszán leszünk. Őszintén szólva félek, milesz akkor ha pár év múlva már nem fog úgy szeretni, és akkor az első veszekedés alkalmával a fejemhez tudja vágni, hogy ha valami nem tetszik akkor pakoljak. Félek, hogy egy alárendelt viszony alakul ki, és ha valami nem tetszik neki, vagy az anyjának, ha éppen átjön, akkor mindig éreztetve lesz velem, hogy ez az ő lakásuk, és nekem kuss a nevem. Hiába vagyok szerelmes, ezt a dolgot nem tudtam nem észrevenni, hogy mennyire kínosan bebiztosítja magát, arra vonatkozóan hogy nehogy közös tulajdon legyen ahol élünk. És ez fáj, hogy már most gyanakszik, nem bízik bennem, vagy a saját érzéseiben.
2017. nov. 4. 12:41
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen jogos az aggodalmad. Viszont őket is meg lehet érteni. Ha annyira pénzes család hogy így le tudnak akasztani egy lakást akkor jogosan féltik a fiukat az aranyásóktól.
2017. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Valahol igen.


Sok függ az embertől. Én albérletben laktam, aztán hozzáköltöztem egy lányhoz akinek volt lakása. Elég gyakran megkaptam vitáknál, hogy "neki legalább lakása van". Mikor végül szétmentünk, akkor az utcán találtam magam.


Szerencsére volt bőven annyi tartalékom, hogy megoldjam, neked is csak ezt tudom tanácsolni, hogy vágj bele bátran, de azért legyen annyi biztonsági tartalékod, ha rosszra fordulna, akkor ne a híd alá kelljen menned.

2017. nov. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi a problémád. Még csak 7 hónapja vagytok együtt, teljesen természetes, hogy ennyi idő után nem fog beleugrani egy közös lakásvásárlásba.
2017. nov. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem az a kérdés, hogy közösen vették e a lakást, az természetes, hogy a párja nem fog egy laza pár milliót ráíratni a barátnőjére 7 hónap után.


A kérdés az, hogy van e oka aggódni. És igen, kiszolgáltatott helyzetbe kerül, amit lehet jól kezelni, meg lehet rosszul. Ezt előre senki nem látja, így nem árt, ha felkészül, hogy egy idő után mennie kell.

2017. nov. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

7 hónap után nagy felelőtlenség közös ingatlant venni és okosan teszik, hogy bebiztosítják a lakást.

Az pedig nagyon jó ötlet, hogy vegyél te is lakást és add bérbe. Ez neked is biztonságot ad. 7 hónap után azért még nem kell egész életre tervezni.

Amíg nem házasodtok össze, értelmetlen és felelőtlen dolog lenne más törlesztőjét fizetni.

2017. nov. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, ne adj bele a felujitasba se! Ahogy letelik a lakáskasszád, indits egy ujat 2 adoszammal (pl. anyudeval) igy havi 40etcrakhatsz bele, ez a Tied lesz, nem közös, ha ez lejárz már lazán meg lesz az indulód
2017. nov. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogos és normális a párod és a szülei hozzáàllása. Vegyél Te is külön, azt kiadod, befektetésnek is ok. 42 N
2017. nov. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
42%

Viszont annyiban a kérdezőnek is igaza van, hogy a közös kassza megbonyolítja a dolgot. Mert ugye a felújításokat ne a közösből állják akkor. A javítás más dolog, hiszen ha ketten laktok ott, ketten használjátok. További gond még abban, hogy vegyél sajátot és add ki: igen, ez nagyon jó terv, de egy nyomorult lakáskasszából nem igazán lehet kiadható lakást venni, azért ahhoz kell egy lakáshitel is. No most akkor két lakáshitelt fognak fizetni? Mert az okés,hogy a kérdező kiadja, de mindannyian tudjuk, hogy ez egy rizikós dolog, ha nem fizetik időben a számlákat, nála kopog az elmű,tigáz stb ha elkezdenek csúszni a lakbérrel, még ha kirakja is őket időbe telik addig neki fizetnie kell a törlesztőt....ha jön egy komoly javítás, azt is neki kell állnia. Nem olyan egyszerű ám albérletből fedezni egy lakáshitelt.


Plusz az a lakás ahol laktok így mindig az övé lesz és nem közös. Én nem érezném jól magam így, mert hét hónap után lehetne közöset tervezni, mivel neked is van lakás kasszád és két fizuból fizetnétek mindent, valószínűleg a hitel is kisebb lenne. Ha szétmentek, a lakás eladható és az ára elfelezhető. Ha a szüleinek van pénze, inkább kössenek neki egy újabb lakáskasszát, és menet közben lehet venni egy másik lakást ha be akarják biztosítani. De közös életet közös lakásban kezdeni valóban jobb dolog. Kivéve ha mindkettőnek eleve van már lakása és már csak azt kell eldönteni hogy hol lakjanak.

2017. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem meg tök jó helyzetben vagy. 7 hónap kapcsolat után még ne akarj senkivel közös "vagyont", több lehet a hátulütője, mint a haszna. Így hogy neked is van lakastakarékod, és megteheted, hogy neked is legyen ingatlanod, vagy legalább félretéve rá a pénz, így jó. Bármi adódik, szétmentek a pároddal, lesz hova menned.

Közös lakás esetén ott a probléma, hogy akkor ki menjen, ki maradjon? Meg kell szüntetni a közös tulajdont, vagy úgy, hogy egyikőtöj kifizeti a másikat, vagy eladjátok és feleztek, (vagy amilyen arányban vagytok tulajdonosai), de az is tök macera, idő, minden. Így csak fogod majd magad, és lelépsz.

Szóval hidd el, sokkal jobban jársz egy saját tulajdonnal, mint közössel. Pláne hogy ez még nagxon fiatal kapcsolat, így ebbe még biztos eszembe se jutna ilyen szinten közösködni.

2017. nov. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Itt, nagy kérdés lesz az anyósjelölt.

Ebben a szituban a közös kasszai az. Ami, gondolom azt jelentené, a kölcsön, felújítás is közös lenne. Esetleges búcsúzásnál, bizonyítani kéne, te mit tettél az ő lakásába. Én, helyedbe vennék egyet és azt tartanám rendben. Mondjuk, ilyen felállásba, gyereket később se vállalnák.

2017. nov. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!