Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Párom saját lakást vett,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom saját lakást vett, amihez nekem semmi közöm, ott fogunk együtt élni. Jogos az aggodalmam a jövőt tekintve?

Figyelt kérdés
7 hónapja vagyunk együtt, eddig mindketten külön-külön a szüleinknél laktunk, ő albérletre nem volt hajlandó pénzt adni. Most vett egy nagy lakást, ahol majd megkezdjük a közös életet. Persze most a legtöbb embernek az a reakciója, hogy milyen jó nekem, hogy ilyen férfi a párom, aki megteremti a jövőt, és tegyem össze a két kezem. Én boldog vagyok és tervezgetek, de ott van bennem más is. Úgy érzem, hogy a párom és családja, direkt vették meg ezt a lakást ilyen sietősen, hogy engem kizárjanak mindenből. Nekem 8 hónap múlva tellik le a lakástakarék, de ezt nem akarták megvárni, addig szerették volna megteremteni a saját tulajdont, amíg se beleadni való pénzem nincs, se házasok nem vagyunk. Persze kérdeztem, hogy ha majd meglesz a pénzem, akkor belerakhatom e a törlesztést csökkenteni, de azt mondta felesleges, inkább vegyek magamnak külön lakást én is, és adjam bérbe. Ráadásul haszonélvezeti jogot kapott az anyukája. Hitel is lesz rajta, illetve pár felújítani való, amit ha úgy vesszük együtt fogunk fizetni, mert megbeszéltük hogy közös kasszán leszünk. Őszintén szólva félek, milesz akkor ha pár év múlva már nem fog úgy szeretni, és akkor az első veszekedés alkalmával a fejemhez tudja vágni, hogy ha valami nem tetszik akkor pakoljak. Félek, hogy egy alárendelt viszony alakul ki, és ha valami nem tetszik neki, vagy az anyjának, ha éppen átjön, akkor mindig éreztetve lesz velem, hogy ez az ő lakásuk, és nekem kuss a nevem. Hiába vagyok szerelmes, ezt a dolgot nem tudtam nem észrevenni, hogy mennyire kínosan bebiztosítja magát, arra vonatkozóan hogy nehogy közös tulajdon legyen ahol élünk. És ez fáj, hogy már most gyanakszik, nem bízik bennem, vagy a saját érzéseiben.
2017. nov. 4. 12:41
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
73%

" Férfi = erős, reális, racionális."


Csak egy kicsiny részük.

Az a pasi, aki engem alárendelt szerepbe akarna helyezni, azonnal repülne, bár még soha nem ekrültem ilyen helyzetbe.

2017. nov. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
7 hónap után ezen ne csodálkozz. Viszont ha felújításban, hiteltörlesztésben lesz pénzed, azzal arányos "tulajdonod" is lesz a lakásban már élettársi közösség alatt is. Azért írtam idézőjelbe, mert nem lesz rávezetve egy tulajdoni lapra, perben tudod érvényesíteni az igényed. Ha összeházasodtok, és válóper lenne, akkor az együttéléstől letörlesztett hitel fele lesz az, amennyit követelhetsz.
2017. nov. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Jól vetted észre.A te pénzed megmarad, vegyél belőle magadnak lakást te is.Addig kiadod albérletbe, és előfordulhat, hogy pár év múlva már nem lesztek együtt.Most még rózsaszín köd van nálad, de nem tudhatod mit hoz a jövő.Jobb Mindenre felkészülni.Azt is elhiszem, hogy sértő számodra a párod hozzáállása, de próbálj te is ésszel gondolkozni.Egy saját lakás csak hasznodra válhat.Manapság már egyre kevesebb kapcsolat az, ami sokáig megmarad.Nem tudom a párodat elítélni a döntése miatt, de a te érzéseidet is Megértem, ennek ellenére mégis azt tanácsolom, hogy biztosítsd be magad te is.
2017. nov. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, nem feltétlenül feles arányban:


"Az élettársat a vagyonszaporulatból a szerzésben való közreműködése arányában, elsősorban természetben illeti meg részesedés. A háztartásban, a gyermeknevelésben valamint a másik élettárs vállalkozásában végzett munka a szerzésben való közreműködésnek minősül. Ha a szerzésben való közreműködés aránya nem állapítható meg, azt egyenlőnek kell tekinteni, kivéve, ha ez bármelyik élettársra nézve méltánytalan vagyoni hátrányt jelentene."

2017. nov. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne aggód túl a helyzetet. Még csak 7 hónapja vagytok együtt, erre nem lehet közös lakást venni. Előbb érdemes együtt élni, hogy megnézzétek, működik-e együtt. Amennyiben a lakáskasszád elég egy bármilyen kicsi lakásra vegyél egyet, és add ki albérletbe. Arra legyen külön számlád, az albérleti díj ne menjen a közös kasszába. Ha esetleg adódnak kiadásaid a saját lakásoddal kapcsolatban (adó, ami mindenképp van a bérleti díjből, esetleg hiteltörlesztés, felújítás) azt fedezd abból. Ha nem elég a lakáskassza mist egy lakásra, gyűjtögess tovább. Felújításba semmiképp ne szállj be, az az ő lakása, fedezze ő. Olyan jellegű bútort, ami továbbvihető, vehetsz a lakásba közös megegyezés alapján. A közös kassza jó dolog, de nem kell minden filléredet neki adnod. Nyugodtan mérjétek föl, mennyi a közös költségetek (kaja, rezsi, tisztítoszerek) és egyezzetek meg, ki mennyit ad haza. Leírom nálunk ez hogy volt/van: 5 éve vagyunk együtt, idén volt az esküvőnk. 2 hónap randizgatás után költöztünk össze. Mire mi megismerkedtünk egymással, úgy alakult, hogy mindkettőnknek megvolt a saját lakása a saját hitellel együtt. Így 3 bankszámlánk van: egy a férjemé, egy az enyém, és egy közös. A saját számláról.mindenki fizette a saját hitelét. Megnéztük, hogy a törlesztő kifizetése után mennyi maradt, abból is egy kicsit félraraktunk magunknak, maradék ment a közös számlára, abból mentek a közös költségek. Azóta férjem a saját hitelét kifizette, de a törlesztőrészlet nagyságát ma se utalja a közös számlára, félrerakja a saját számláján. Sajnos, már volt olyan, hogy hozzá kellett nyúlni, de én is szeretném, ha azt továbbra is félre tudná rakni. Közösként kezeli azt a pénzt, és jó lenne egy kis biztonsági tartalék. (Hosszútávon most autóta gyűjtűnk). Az én lakásom most ki van adva albérletbe, annak a díja a saját számlámra megy. Reményeim szerint jövő ősszel kifizetem a hitelemet. Akkor már szándékszom hazaadni az egész fizetésem, de a saját számlám megtartom a bérleti díjnak. Azt mindenképp külön kezelem. Ha a saját lakásommal kapcsolatban adódik valami kiadás, abból az összegből fedezem. Reményeim szerint a bérleti díjból mahd fogok tudni "beleadni" az autó árába.

Szóval szerintem jó helyzetben vagy, ne aggódj, élj bölcsen a lehetőségeiddel. Mivel anyósjelöltnek haszonélvezeti joga van a lakáson, és neked kilátásban van egy saját lakás, ha esetleg a jövőben összeházasodtok a pároddal, érdemes - a családi vitákat elkerülendő - házassági szerződést kötni a pároddal.

2017. nov. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
79%

Nem mennék bele a közös kasszába. Vett egy lakást, újítsa fel. Te is veszel egyet, te is újítsd fel. Saját pénzből. A bérleti díj viszont szerintem mehet a közösbe, mivel neked azért van ebből bevételed, mert nála laksz.

Ha ők ennyire elzárkóznak a közösködés elől, zárkózz el te is. Semmi nem indokolja a közös kasszát. A közös költségeket felezzétek, a többit intézze mindenki magának. Ha a felújításba beszállsz anyagilag az szakítás esetén csak bonyodalmat okozna. Fiatal ehhez még a kapcsolatotok.

2017. nov. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Ugyanez a helyzet nálunk is, csakhogy én vettem lakást, és a páromat nem engedtem beszállni.


1. A szüleim adták rá a pénz nagy részét. Évek alatt, kemény munkával megkeresett pénzüket nyilván nem akarják elvesztegetni, és nyilván a saját gyereküket akarják segíteni, nem téged. Ettől még bírhatnak téged, ezt ne személyes sértésnek vedd.


2. Bármekkora is a szerelem, még csak 7 hónapja vagytok együtt. Nem egy boldog házasságot láttam, ahol évek múltán egymást anyázva próbálták lehúzni a másikról az utolsó bőrt is.


Imádom a párom, évek óta együtt vagyunk de nem tudhatom, hogy mit hoz jövő sok év múlva. A szüleim pedig az én életemet akarják bebiztosítani, amiért nagyon hálás vagyok. Később tervezünk közös házat venni, együtt képzeljük el az életünket, de az a lakás, az marad.

Ne élj álomvilágban. 26/N

2017. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Ebben csak az a gáz, ha beszállsz a költségekbe, felújítás, etc., azt a pénzt lehet sohasem látod viszont - hacsak nem teszel el minden számlát bizonyítékként.
2017. nov. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
7 hónap után miért is vennétek közös lakást? GOndolom párodék már régebb óta tervezték mint ahogy téged megismert, szóval ha csak nem vagy golddigger úgy nem kellene, hogy ez gondot jelentsen. Ami a közös kasszát illeti én csak a rezsibe szállnék be egyenlőre, ha lecseng a rózsaszín köd és még mindíg együtt vagytok és látszik, hogy hosszú távú lesz a kapcsolat és együtt akartok maradni, akkor van értelme beszállni a lakásfelújításba is.
2017. nov. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Na miben maradtatok Kérdező?
2017. nov. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!