Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Igaza van a páromnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaza van a páromnak?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok, a párom 29 éves. Két éve együttélünk.


Arról van szó, hogy mostanában nagyon hiányoltam a szeretetet és a romantikázást. Sokáig nem mertem szólni neki, mert úgy éreztem, hogy ha koldulnom kell a szeretetet akkor nem is vagyok rá érdemes. Inkább vártam, reménykedtem, próbáltam olyan helyzeteket teremteni, hogy esetleg magától eszébe jusson egy random ölelés vagy egy apró dicséret. (Vacsoránál meglepi desszert, előre megvett zacskó csipsz az F1 futamhoz, párszor direkt én kezdeményeztem az együttlétet és hasonlók) A próbálkozásaimnak nem lett eredménye. Végül úgy döntöttem, hogy bármennyire is megalázónak érzem külön kérni a törődést, megteszem. Egy este szépen, nyugodt hangnemben elmondtam neki, hogyan érzem magam és mire volna szükségem, mire azt a választ kaptam, hogy nem érti a problémámat. Szerinte az, hogy velem van, együtt élünk, bőven kifejezi, hogy szeret engem és ez az "extra szeretgetés" csak egy női butaság, amit "ki kéne már nőnöm ennyi idősen". Most duplán megalázva érzem magam! Egyrészt azért, mert nyíltan kérnem kellett a szeretgetést, másrészt azért, mert még el is utasított. Azóta szomorú vagyok, és ő nem érti miért! Szerinte, ha megváltoztatnám a gondolkodásomat és elfelejteném a hülyeségeimet, nem volnék szomorú és szerinte ez kizárólag rajtam múlik, tehát ő egy szalmaszálat nem tesz miattam keresztbe.


2017. nov. 10. 17:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe Gary Chapman: Az öt szeretetnyelv a házasságban c. könyvét. Mindenki máshogy ("más nyelven") fejezi ki a szeretét, és csak azon a "nyelven érti" meg, hogy őt szereti a másik, ami a saját szeretnyelve. Te bújós, ölelkezős típus vagy, és neked ez a szeretnyelved. Ha a párod nem ölel meg rendszeresen, azt fogod hosszú távon érezni, hogy ő nem szeret téged, és lelkileg kimerülsz ebben a kapcsolatban. Ez tönkreteheti a kapcsolatotokat. Az ölelkezés, bújás, másik megsímogatása nem gyerekes szokás, hanem a szeretet kifejezésének egyik formája ("nyelve"). Ezt az igényedet a párodnak meg kell értenie, vagy nincs közös boldog jövőtök, mett te nem kapod meg a kapcsolattól azt, amire nejed igényed van, és emiatt úgy érzed, nem szeret a párod. Mi 40 felett vagyunk a párommal, de puszi, ölelés, símogatás napi rendszerességgel van a kapcsolatunkban. Akinek ez az igénye, "nem fogja kinőni"
2017. nov. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ezt a szeretetnyelves marhaságot hagyjuk már. Leírta a kérdező, hogy a barátja régen jófej volt, most meg leoltja, ha több törődést szeretne. Kifogta a halat, most már úgy van vele, hogy nem kell etetni. Amivel alapvetően nem lenne baj, csak leszärja az igényeidet. Szóltál neki, kiröhögött. Én elkezdenék csomagolni.
2017. nov. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem illetek össze hozzád egy romantikus bújós srác illik aki cirógat és istennőként kezel néha aki szeret annyira hogy tudassa is azt veled..
2017. nov. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!