Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Fiatal párok hogy tervezitek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatal párok hogy tervezitek a későbbi összeköltözést? Albérlet, saját ház?

Figyelt kérdés

Annyira magasak az albérlet árak, hogy inkább fizetnénk a hitelt, hogy a miénk legyen a végén....



Ti hogy tervezitek?


2017. nov. 14. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Most vettünk lakást, szerencsére hitel nélkül. A következő lépés egy másik lakás megvétele, befektetési céllal. Későbbiekben ha gyarapodik a család szeretnénk egy házat venni, ott valószínűleg szükségünk lesz sajnos hitelre. 26/N
2017. nov. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi albérletben laktunk mindketten külön-külön, így egész egyszerűen albérletbe költöztünk (pontosabban az enyémbe jött át ő). Ennek december végén lesz egy éve, de már megvan a közös lakásunk és a hitel törlesztőket fogjuk inkább fizetni. Ez így logikus, ellenben sosem vennék úgy közös lakást senkivel, hogy még egy percet sem éltünk együtt. Főleg nem hitelre.

Ez egy olyan komoly függelmi kapcsolat (adós és adóstárs, nagy értékű közös tulajdon), amiből nem lehet egyik pillanatról a másikra kisétálni és bizony elképzelhető, hogy komoly huzavona várható, ha véget ér egy kapcsolat. Nem vállalnám be a rizikót úgy, hogy azt sem tudom menne-e az együttélés.

2017. nov. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Mi csak is kertes házban gondolkoztunk. Az a szerencsénk, hogy vidékiek vagyunk szóval rengeteg ház van üresen, amiket nagyon baráti áron árulnak. 2 évig spóroltunk rá, de csak összejött. Sem a hitelen, sem az albérleten nem gondolkoztunk. Bár az albérlet árak sem túl magasak nálunk, de azt az 50 ezer forintot is sajnálja kidobni az ember az ablakon, ha házra spórol. Megmondom őszintén, hogy fogalmam sincs mint csináltunk volna, ha pestiek vagyunk. Valószínűleg otthon élünk 30 éves korunkig.

De az biztos, hogy ha albérletet fizettek, akkor soha nem fogtok házat venni, mert baromi sok pénzt elvisz. Gyereket szülni meg családot alapítani meg csak nem albérletbe akar az ember.

2017. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igen mi is igy vagyunk vele... bár azért gondolom ti sokat kerestek ha 2 év alatt összejött rá :) mi ketten 350 körül
2017. nov. 14. 19:30
 5/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Mi egy 50+rezsis albérletet fizettünk ketten (3 éve béreltem), ami pesti viszonylatban szerintem éppen nagyon jó, pesti fizetés mellett meg főleg vállalható. Ennél több lesz a havi törlesztőnk, de mivel pedzegette a tulajdonos, hogy lassan a helyünkre költözne a fia és tudom milyenek a mostani bérleti díjak, ezért döntöttünk a hitel mellett.

Egyébként mivel mindketten vidékről származunk és egy fityingünk nem volt, amikor ide kerültünk, akkor nem igen volt más opció, mint az albérlet, társasan.


Ha a szüleitek ott laknak, ahol ti szeretnétek és jól kijöttök velük, akkor költözzetek egyikőtökhöz egy kis időre. Csak néhány hónapra, vagy egy félévre, amíg kiderül, hogy működik-e, aztán álljatok tovább sajátba, hitellel akár.

2017. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi másfél éve lakunk együtt, párom még tanul, és a szülei nagyon aranyosan felajánlották erre az időszakra az addig kiadott lakásukat, úgyhogy mi itt lakunk kvázi ingyen. Párom gyakorlatilag ezzel "száll be" a lakhatási költségekbe, hiszen dolgozni max diákmunkát tud. Nyáron végzi el az msc-t, utána kiköltözünk külföldre. Ott meg mindenki csak bérel:) De ha itthon maradnánk, biztos, hogy én is a hitel és saját lakás mellett szavaznék, hiszen a havi törlesztő kb megfelel (vagy kevesebb) mint egy albi bérleti díj, cserébe az albi soha nem lesz a tied...
2017. nov. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi ebben a témában nem jutottunk még közös nevezőre, úgyhogy egyelőre albérletben lakunk (még csak másfél éve költöztünk össze). Párom mindenképpen sajátot szeretne, én viszont nem akarom magam 20+ évre eladósítani. Perpill 140 az albérletünk, ebből valóban lehetne törlesztőt fizetni. De nem fogunk mindig ennyit keresni, sem én, sem a párom. Mit csinalók a lakással/házzal, ha nem tudom fizetni a hitelt? Az albérletet fel tudom mondani, és elköltözünk valamelyikünk szüleihez, vagy vidékre. Vagy, egy jó barátnőm 8 év után szakított a párjával, szétköltöztek, azóta sincs kifizetve a lakás. Szóval én biztosabbnak érzem az albérletet. Kivétel, ha valami durva önerőt fel tudnánk mutani, de lesdzünk 40 évesek is, mire az összejön - ha egyáltalán.
2017. nov. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó. 20+ évre 80-90 ezres törlesztőd lesz, ha nem túl durvák az igényeitek, illetve rendelkeztek némi önerővel és ha nem tudjátok fizetni is kiadhatjátok és hazaköltözhettek valamelyikőtök szüleihez. Így gyakorlatilag "kifizeti magát" a lakás, amíg ti rendbe szeditek magatokat. Ha most terhelhetők vagytok, akkor bele kell vágni, fixálni kell a kamatot 5-10 évre és gőzerővel rádolgozni, hogy néhány lakástakarékkal és némi negtakarítással 8-10 éven belül visszafizessétek. Nem kell kivárni a 20 év végét.
2017. nov. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi is hasonló dilemmában vagyunk. Első körben én is albérletre szavazok, mert még nem éltünk együtt, és a hitel nagy felelősség, plusz kell nem kevés önrész is, amit még össze kell spórolni. Így első körben egy egyszerű, tiszta (tehát nem penészes, lepusztult) szoba-konyha megfelelő lenne, hogy tudjunk félrerakni továbbra is mellette. Szerencsére mindketten 300 körül keresünk, így nem lehetetlen. Aztán ha az albérletben sem szedjük szét egymást, és összegyűlt az önrész, akkor kertes ház a külvárosban, vagy vonzáskörzetben, fix hitellel. De még külföld is befigyelhet, mivel egyikünk sem zárkózik el tőle.

Szóval kezdetnek albérlet, aztán ha lesz miből gondolkodni, majd eldöntjük az akkori igényeink szerint :)

2017. nov. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az albérlet pènzkidobàs, de soha nem vennèk közösen lakàst senkivel anèlkül, hogy ne èltünk volna együtt kèt èvet legalàbb. Annyit azèrt ki lehet bìrni albèrletben. Utàna pedig inkàbb fizetem a törlesztőt, ès legalàbb a gyerekeim örökölnek talàn egy hitelmentes ingatlant. 😁
2017. nov. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!