Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Barátnőm még nem vált el, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm még nem vált el, de 5 hónap után összeköltözne velem. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a sztori... Barátnőmmel 5 hónapja vagyunk együtt, de több mint 10 éve ismerjük egymást még gimiből. Nagyon klassz nő, értelmes, okos, jó fej, szép is. Korai még a dolog, de azt hiszem, nem esne nehezemre beleszeretni... ha még nem tettem meg. Nagyon kötődöm hozzá, hiányzik, ha nem vagyunk együtt.


A sztori kicsit komplikált mert vele azután kezdtünk el ismerkedni/járni, hogy elköltözött a férjétől. Pár évig voltak házasok, gyereket akartak, de nem jött össze. Barátnőmet megviselte a dolog, pszichológushoz is járt, de férje meg nem bírta ezt elviselni (volt műtét, lombik bébi program), és gyakorlatilag a férj szakított. Külön költöztek, én ekkor jöttem a képbe.


A férje ma már bánja a dolgot és vissza akarná kapni barátnőmet. Barátnőm azt mondja, nem szereti már a férjét de nagyon rosszul viseli az egyedüllétet (300 km-re lakunk egymástól). Folyton beszélünk az összeköltözésről. Én örülnék ha ő jönne ide, de ő most nagyon labilis lelkiállapotban van, 5 hónapja költözött el a közös házukból, megviselte, azt mondja, egy költözés most elég volt... így valszeg nekem kellene költöznöm hozzá.


Igazából megoldható lenne... A munkám nem szeretem annyira, itt hagyhatnám (keresek is másik állást jelenleg), neki ott lakás van (édesanyjáé), albit sem kellene fizetnünk. De azért félek kicsit. Még csak 5 hónapja vagyunk együtt, nem nagyon tudom, milyen lenne együttélni. Nem éltem még huzamosabb ideig nővel (1-2 éves kapcsolataim voltak korábban).


Azt mondja, ha összeköltöznénk beadná a válást. Így egyenlőre csak halogatja. Szerintem mint egyfajta védőháló, úgy ragaszkodik ehhez. Hogy ha minden kötél szakad, visszamehet még a férjéhez. Nem mondom, hogy ez nem esik rosszul...


Én mindig mondom neki, hogy próbálja most kiélvezni ezt helyzetet, az önállóságot... járjon el otthonról, bulizni/táncolni/barátnőzni, de azt mondja, neki társ kell. És hogy velem el tudná ezt képzelni, de így nagyon boldogtalan.


Mit gondoltok? Belevágnátok?


Én 32, ő 30


2018. jan. 27. 16:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

"Azt mondja, ha összeköltöznénk beadná a válást. "


Előbb váljon el. Még nem zárta le a férjével a kapcsolatát, és hozzá több minden köti, mint egy pár hónapos távkapcsolathoz.

2018. jan. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
19%
En 3eve vagyok a parommal, mar szakitottam.a ferjemmel.mikor osszejottunk a jelenlegivel de még egyutt eltunk aztan elkoltoztem a paromhoz.. Azota se valtam.még el de ez nem azt jelenti h nem zartam le az elozot....
2018. jan. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%

Kapcsolatfüggő. Ráadásul az van amit írtál, ha veled nem működne, ott lenne a közelben a B-terv (a férj). Neked láthatóan korai az egész, amit meg is értek.

Ez a nő nagyon labilis és szerintem nem te kellesz neki, hanem kb. bárki aki jobb egy fokkal a férjnél. Mint már írtam, kapcsolatfüggő. Sőt, te magad is írod, hogy kijelentette, hogy neki társ kell, semmi más nem érdekli. Te adj fel mindent érte, de ő még a válást is feltételekhez köti, vicc az egész.

Biztos, hogy nem vágnék bele, neked se javaslom.

2018. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Általában nagyon necces egyik kapcsolatból a másikba ugrani. Főleg ha úgy vesszük, hogy ők nem amiatt válnak, mert ők nem lettek volna jó pár, hanem nem sikerült a gyerek és ez (hiába a férj szakított, szinte biztos, hogy) mindkettejüket megviselte.

Lehet, hogy jobb lenne amit írtál is, hogy ha a nő picit egyedül lenne, átgondolná, hogy mit akar, váljon és gyászolja meg a kapcsolatot, hogy utána tiszta lappal kezdhessen újat vagy inkább visszamenjen a férjéhez.

Nem mondom, hogy lehetetlen összehozni, de mindenképp legyél körültekintő, nehogy te legyél a vigasz, mert a férjével nem úgy jött össze a dolog. Főleg, hogy neked kéne költöznöd.

2018. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Ja és mivel azt írod, hogy mindent megtettek a gyerekért, én még azt se tartom kizártnak, hogy a gyerekcsináltatás miatt vagy te most képen nála...
2018. jan. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%
Egy bolond nővel akarsz összeköltőzni, ráadásul az anyóséknál lakva?
2018. jan. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%
A barátnőd helyében ugyanezt csinálnám,de ezek szerint bolond vagyok,eddig nem is tudtam róla...
2018. jan. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%
#7 Most már tudod.
2018. jan. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Érdekes mindegyik, van igazság itt is, ott is, meg van, amivel nem értek egyet...


Hogy a barátnőm kapcsolatfüggő... ezt ő is emlegeti néha. Mindig azt mondta, nem egy barátközpontú ember (én az vagyok), a szüleivel sem igényli a kapcsolatot olyan gyakran mint én... Neki a társ a mindene. Ezért éli meg ilyen nehezen az egyedüllétet. De azzal nem értek egyet hogy csak azért lenne velem mert épp én vagyok kéznél. Gyönyörű és okos nő. Bárkit megkaphatna. De nem akar ismerkedni. Azt mondta nekem velem még nem mert nagyon elmerülni érzelmileg, hiszen fél lábbal még a házasságában van, de érzem, hogy kötődik hozzám és törődik velem, hiányzom neki. Ha lezárná ezt a dolgot a férjével és összebútoroznánk, szerintem nála is hamar elmélyülnének a dolgok... De hát igen, ez mind csak feltevés, semmi garancia nincs rá. Ezért nehéz a döntés.


A gyerek téma tény hogy nagyon fontos neki, de nem hiszem hogy csak arra kellenék. Mondta pl hogy aggódik, nem lépek-e majd le ha esetleg velem sem sikerül elsőre és esetleg lombik programra kell mennünk. Mert elvileg én egészséges vagyok, neki meg vannak betegségei amik nehezítik a gyerekvállalást. Amúgy a téma engem is foglalkoztat. 32 vagyok, nem lenne ellenemre egy gyerek, sőt. Szeretnék, mindig is szerettem volna. Vele is el tudnám képzelni.


És nem anyóséknál laknánk. A lakás az édesanyjáé, de üresen állt, oda költözött. Egyedül él. Ez is viseli meg annyira. Azt mondja törődni akar valakivel, megélni a mindennapokat, társat maga mellé. És mondta, velem szeretné ezt. Nem akar ismerkedni, és inkább engem akar, nem a férjét.

2018. jan. 27. 21:15
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy teljesen elfogult vagy vele szemben, mert szereted, és próbálod megmagyarázni magadnak az összes hibáját. A társ a mindene... ismertem ilyen nőt. Majd ne lepődj meg, amikor a családtagjaidat és a barátaidat szép lassan lekoptatja rólad, mert csak ti ketten lesztek fontosak, és mindenki más bezavar a képbe.


Ha annyira kötődne hozzád, igyekezne minél előbb lebonyolítani a válást, hogy eltűnjön a volt férj a képből, és csak ti ketten lennétek ebben a kapcsolatban. De pont azt nem látod be, hogy feltételhez van kötve minden. Borzasztó önző, mindennek úgy kell történnie, ahogyan ő akarja. Te meg, aki tényleg érzel valamit iránta, úgy táncolsz ahogy ő fütyül.


Tényleg, legalább a váláshoz ragaszkodj, mielőtt mindent eldobsz magadtól és rohansz hozzá, mert ha mégis visszamegy a férjéhez, kezdheted a nulláról felépíteni az életed.

2018. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!