Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Barátnőm még nem vált el, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm még nem vált el, de 5 hónap után összeköltözne velem. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a sztori... Barátnőmmel 5 hónapja vagyunk együtt, de több mint 10 éve ismerjük egymást még gimiből. Nagyon klassz nő, értelmes, okos, jó fej, szép is. Korai még a dolog, de azt hiszem, nem esne nehezemre beleszeretni... ha még nem tettem meg. Nagyon kötődöm hozzá, hiányzik, ha nem vagyunk együtt.


A sztori kicsit komplikált mert vele azután kezdtünk el ismerkedni/járni, hogy elköltözött a férjétől. Pár évig voltak házasok, gyereket akartak, de nem jött össze. Barátnőmet megviselte a dolog, pszichológushoz is járt, de férje meg nem bírta ezt elviselni (volt műtét, lombik bébi program), és gyakorlatilag a férj szakított. Külön költöztek, én ekkor jöttem a képbe.


A férje ma már bánja a dolgot és vissza akarná kapni barátnőmet. Barátnőm azt mondja, nem szereti már a férjét de nagyon rosszul viseli az egyedüllétet (300 km-re lakunk egymástól). Folyton beszélünk az összeköltözésről. Én örülnék ha ő jönne ide, de ő most nagyon labilis lelkiállapotban van, 5 hónapja költözött el a közös házukból, megviselte, azt mondja, egy költözés most elég volt... így valszeg nekem kellene költöznöm hozzá.


Igazából megoldható lenne... A munkám nem szeretem annyira, itt hagyhatnám (keresek is másik állást jelenleg), neki ott lakás van (édesanyjáé), albit sem kellene fizetnünk. De azért félek kicsit. Még csak 5 hónapja vagyunk együtt, nem nagyon tudom, milyen lenne együttélni. Nem éltem még huzamosabb ideig nővel (1-2 éves kapcsolataim voltak korábban).


Azt mondja, ha összeköltöznénk beadná a válást. Így egyenlőre csak halogatja. Szerintem mint egyfajta védőháló, úgy ragaszkodik ehhez. Hogy ha minden kötél szakad, visszamehet még a férjéhez. Nem mondom, hogy ez nem esik rosszul...


Én mindig mondom neki, hogy próbálja most kiélvezni ezt helyzetet, az önállóságot... járjon el otthonról, bulizni/táncolni/barátnőzni, de azt mondja, neki társ kell. És hogy velem el tudná ezt képzelni, de így nagyon boldogtalan.


Mit gondoltok? Belevágnátok?


Én 32, ő 30


2018. jan. 27. 16:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%

Érdekes nagyon, hogy pont a fe leírásod az, ami mindenkiben megkongatta a vészcsengőt, miközben te magad nem látod be igazán, h elég merész döntés lenne.

Szerintem is kapcsolat függő a nő és szerintem sem zárta le a férjével. Én valószínűnek gondolom, h vissza fog menni hozzá. Ha jól értem 5 hónapja költöztek külön és ez óta is vagytok együtt. Mindemellett semmit sem akar feladni a kedvedért, neked kene mindent feladni (lakás, munka, város). Tehát ha nem jön össze te nulláról indulsz. Én szerintme te jobban ragaszkodsz hozza, mint amit te jelentesz neki. Nem akar belemenni egy komoly kapcsolatba és szerintem par hét után kirakna, h mégis nyugira vágyik. Sajnálom, ez a véleményem :(

2018. jan. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
56%

Érzelmileg instabil a nő, téged dróton rángat, kötődik a férjéhez, válni nem akar.


Kész főnyeremény, érdemes küzdeni érte. (Nem.)

2018. jan. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Komplikált dolog, helyet, meg a nő is.

De neked meg miféle veszíteni valód van? Elég életképesnek látszol, ha meg hiányzik, akkor ne tökölj.

2018. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Én tudom hogy ez egy nehéz döntés és hogy barátnőm nem a legideálisabb helyzetből jön meg ez az egész helyzet nem ideális. Ezért is írtam ki a kérdést. Nem kell mindig elmondanotok, hogy barátnőm problémás. Persze, hogy az. Szerintem szinte mindenki hasonló módon viselkedne ilyen helyzetben. Ki az aki lazán, mosolyogva venne egy házasság felbomlását, költözést, lelki megrogyást?


Amúgy annyi változás történt a napokban, hogy mi is leültünk komolyan beszélni, aztán ő is leült a férjével. Mindketten belátták, hogy nem működne ez köztük, hiába szeretik és tisztelik egymást a történtek ellenére is, mást akarnak hosszú távon. Így gyakorlatilag megegyeztek a válásban. Amint meg tudnak egyezni az anyagi dolgokról, közös megegyezéssel beadják a válópert. Mivel gyerek nincs, remélhetőleg hamar lezajlik majd.


Örülök is neki meg kicsit félek is, mert mint írtam korábban nem éltem még együtt nővel. Pár hónap volt egy ex-barátnőmmel. És persze, nem ideális ez az egész helyzet de ezt dobta a gép... Attól még tényleg barátnőmmel akarok lenni. És ha kikerül a férj a képből mi is fejlődhetünk együtt.

2018. jan. 29. 11:02
 15/18 anonim ***** válasza:
Amíg nincs lezárva az elôzô kapcsolata nem érdemes belefogni egy másikba...Szar lehet mikor mindig ott van férj és olyan két dudás egy csárdában szitu van, másfelôl meg jò lehet a csajnak, ha veled nem jön össze még mindig ott a férje
2018. jan. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

“Nem kell mindig elmondanotok, hogy barátnőm problémás. Persze, hogy az. Szerintem szinte mindenki hasonló módon viselkedne ilyen helyzetben. Ki az aki lazán, mosolyogva venne egy házasság felbomlását, költözést, lelki megrogyást?”


Nem is ezzel van a baj. Persze mindenki belezakkanna. Csak talán lenne benne annyi, h nem megy addig bele egy újba amíg ezt le nem zárta. Akkor kell új kapcsolatba belekezdeni, ha lezártad az előzőt. Ezért írja mindenki, h baj van vele, nem azért mert megviseli egy válás

2018. jan. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
73%
Amikor engem megviselt egy szakítás, nem ugrottam rá az első szembejövő farkára, hanem rendberaktam magam, majd csak aztán kezdtem kapcsolatba, hogy képes legyek nyújtani is valamit a leendő páromnak.
2018. jan. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Akit még érdekel a sztorink alakulása:

Barátnőm nagyon lehangolóan viselkedik azóta is. Én tényleg szeretem, de szinte már "rossz" vele beszélni, olyan kedvetlen szinte mindig. Engem meg nagyon bánt hogy nem tudok neki segíteni.

Mindenre azt mondja: társ kell neki. Hogy ameddig egyedül él a kedve nem fog változni. Sokat sír, nincs motivációja dolgokhoz.

Azt is említette pár napja hogy minden barátnője/ismerőse azt tanácsolja neki hogy ismerkedjen közelebb élő sráccal ha én nem akarok költözni. Félek, hogy hallgatni fog rájuk és szakít velem amiért nem adom meg neki azt ami boldoggá tenné...

2018. febr. 8. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!