Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom kutyát akar tartani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom kutyát akar tartani a saját kertemben az akaratom ellenére. Mi legyen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy néhány éve vettem egy nagy telekkel rendelkező családi házat. A kertet hosszú éveken át szépítgettem, s tavaly végre igazán szép lett (szinte már- már angolparkra hasonlít) az amúgy régen (mikor megkaptam a házat) még eléggé elhanyagoltnak tűnő kert.

Közel hét hónapja megismerkedtem egy 24 éves lánnyal (én 29 éves férfi vagyok, és már 5 éve dolgozom), aki azóta velem lakik.

Ez még így nem gond.

A gond ott kezdődik, hogy mikor meglátta a nagy kertet (~2000m2), kijelentette, hogy kutyát akar tartani. Az ÉN kertemben. Ő tudja, hogy én utálom a kutyákat, de mégis azt hajtogatja, hogy a kertes házba kutya kell.

Én márpedig NEM akarok kutyát. Most már hetek óta erről folyik a vita. Kezd bosszantani.

Most már napok óta gondolkodok, hogy mi legyen. Eléggé lehangol ez a dolog.


Ti mit tennétek a helyemben?

Adjatok tanácsot, hogyan beszélhetném le őt erről?



2018. febr. 15. 20:00
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... nálunk se volt soha kutya, mert anyum a kertet féltette, aztán mentettünk egyet, aki elkerüli a virágágyásokat, bokrokat. Csak hát az anyám kertjébe senki nem jött rendezkedni (mert volna...:D). A te csajod viszont jelenleg éppen ezt csinálja. Kell ez neked?
2018. febr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
67%

#19: Ha valakivel összekötöd az életed, az hosszú távon csak akkor működik, ha alapvető dolgokban nincs enyém-tiéd, hanem miénk van. Nálunk is kibukott sok év alatt, hogy a párom lakása a párom elképzelései szerint nekem kényelmetlen. És szerencsére eljött az az idő, amikor ez már őt is zavarni kezdte.

A kérdező problémája nem megoldhatatlan, hiszen egy 2000 m2-es telken egész kulturáltan elkeríthető annak a kutya által látogatható része. Persze, ez inkább csak akkor pálya, ha majd úgy tűnik, valóban együtt maradnak a lánnyal. Viszont ezt meg lehet beszélni és lehet tervezgetni, azzal a kérdező is szokja a dolgot, illetve a barátnője is érzi, hogy az ő szava is számít.


Szerintem egy kapcsolat arról szól, hogy mindketten feladunk az saját elképzeléseinkből valamennyit, hogy cserébe a közös életünk mindkettőnknek megfeleljen. Itt sem várható el, hogy a lány soha ne tarthasson kutyát, hiszen az neki 100%-os lemondás. Viszont a kérdező a kertje egy kisebb részét beáldozhatja, a lány meg cserébe vállalhatja, hogy a kutya mozgásigényének egy részét sétáltatással oldja meg.

2018. febr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
53%

"Szerintem egy kapcsolat arról szól, hogy mindketten feladunk az saját elképzeléseinkből valamennyit, hogy cserébe a közös életünk mindkettőnknek megfeleljen."



Ez NAGY TÉVEDÉS, egy jó kapcsolatban NEM ADUNK FEL semmit az elképzeléseinkböl, legfeljebb hozzáveszünk a másikéból!

Ha bármiröl is le kell mondani, az a kapcsolat már romlófélben van. (30 év házassággal a hátam mögött állítom ezt!)


"Itt sem várható el, hogy a lány soha ne tarthasson kutyát, hiszen az neki 100%-os lemondás. Viszont a kérdező a kertje egy kisebb részét beáldozhatja, a lány meg cserébe vállalhatja, hogy a kutya mozgásigényének egy részét sétáltatással oldja meg."


Itt esm arról van szó, hogy a lány ne tarthasson kutyát, hanem arról, hogy ne menjen tönkre a kérdezö sok munkája és álma.


Egy parkszerü kert "egy kisebb részét beáldozni" kb annyi, mint az egész konceptet tönkretenni, ez kb olyan, mintha a nappali egy részéböl szeméttárolót készítesz (elkerítve), - így már az egész szoba használhatatlan lenne. Emellett mivel a kérdezö - a kerttöl függeltenül - sem akar kutyát, ezért eleve semmi értelne ezen erösködni.


Másrészt meg mivel még igen kezdödö kapcsolatról van szó, teljesen érthetetlen ötlet az egyiknek feladni egy nehezen megvalósított álmát a másiknak olyan ötlete miatt, ami még nem létezik.

Ezt igaziból megvitatni csak akkor lenne értelme, ha egy már tartós kapcsolatról van szó, a nönek már régen van egy kutyája - ebben az esetben van bármi alapja egy geyezségnek, de a jelenlegi felállás szerint nincs.

2018. febr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
91%

Még ha a kertet nem is rontaná el az elkerített rész (ami pedig elképzelhető s más vetületei is vannak egy kutyának, amik zavarhatják a kérdezőt), a csaj el tudja vinni megfelelő helyre, ha mondjuk 1-2 vagy akár 10 év múlva szétmennek? A kutya viszonylag sokáig él jó esetben s felelősségteljesen kell hozzáállni.


De 7 hónapra más tulajdonába kutyát vinni, elég merész, nem? Ahogy már írták, teljesen más lenne a helyzet, ha a lánynak már lenne kutyája, de azt az összeköltözéskor beszélték volna meg.


Az is egy dolog, hogy 7 hónapnál nem akárkiknél van közös tulajdon, de nem értem, ez mit számít. Nálunk közös tulajdon van és nyilván nem jön olyan állat a kertembe, amilyet én nem akarok. Ha csak az egyikünk akarja, nem lesz. Ugyanez van a gyermekkel, akkor vállaljon gyermeket egy pár, ha mindketten akarják. Ezt igyekeztem előadni korábbi hozzászólásomban is. Rengeteg ilyen szitu van, amikor mindkét félnek hozzá kell járulni valamihez, különben az egyik (itt pont a tulaj, aki már sokat dolgozott a kerttel, míg kutya nincs is a képben) felad valamit azért, hogy a másiknak jó legyen. Ezt nem illendő elvárni tőle, szeretetre és összetartozásra hivatkozva.

2018. febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
56%
#23: Nézd, a te tapasztalatod a tiéd. Az enyém meg az, hogy a büdös életben nem lett volna senkim, ha egyetlen elképzelésemből sem engedek. Én szívesebben vagyok rugalmas, mint makacs. Rengeteget változtam az évek során és már nem értek egyet a tíz évvel ezelőtti önmagammal. Hogyan lehetne így olyan párt találni, aki pont ugyanabban az ütemben változik, mint én, és ráadásul pont úgy, hogy továbbra is minden elképzelésünk passzol? Nálunk például a macska volt eleinte nagy viták tárgya. A párom nagyon nem akart, én meg igen, végül mégis pár év múlva ő maga hozott egyet csak úgy hirtelen felindulásból, és azóta is imádja. Ha előbb csupán ennyi miatt szakítottunk volna, vajon az megérte volna?
2018. febr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
52%
Én kertem,akaratom.. Minek neked párkapcsolat. Mi kertünk,mi döntésünk.. Meg kéne beszélni esetleg.. Ezért megy tönkre sok kapcsolat mert csak az én én én én van jelen..
2018. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
56%
Mit tennék? Azonnal kiraknám. Keressen mást, akit hülyére vehet, és nulla hozzértéssel minek akar kutyát?
2018. febr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez most valami vicc??? 7 hónap után kis túlzással közös szobanövényt se kéne venni, nem hogy kutyát...És ha szétmentek otthagyja neked a kutyát????? Vagy ő hol lakik? vicc az egész. Egy kutya nem egy lakberendezési tárgy és most azt ki sem fejtem, hogy a te kerted és mekkora meló/pénz van benne. Nem is értem ez hogy lehet kérdés. Én is szeretem a kutyákat, de a kutya felelősség.
2018. febr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Tele lesz kutyakaparásokkal, kisebb nagyobb gödrökkel és kutyaszarral az udvar.

Mondjad neki, hogy ebbe nem négy bele

2018. febr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!