Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom kutyát akar tartani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom kutyát akar tartani a saját kertemben az akaratom ellenére. Mi legyen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy néhány éve vettem egy nagy telekkel rendelkező családi házat. A kertet hosszú éveken át szépítgettem, s tavaly végre igazán szép lett (szinte már- már angolparkra hasonlít) az amúgy régen (mikor megkaptam a házat) még eléggé elhanyagoltnak tűnő kert.

Közel hét hónapja megismerkedtem egy 24 éves lánnyal (én 29 éves férfi vagyok, és már 5 éve dolgozom), aki azóta velem lakik.

Ez még így nem gond.

A gond ott kezdődik, hogy mikor meglátta a nagy kertet (~2000m2), kijelentette, hogy kutyát akar tartani. Az ÉN kertemben. Ő tudja, hogy én utálom a kutyákat, de mégis azt hajtogatja, hogy a kertes házba kutya kell.

Én márpedig NEM akarok kutyát. Most már hetek óta erről folyik a vita. Kezd bosszantani.

Most már napok óta gondolkodok, hogy mi legyen. Eléggé lehangol ez a dolog.


Ti mit tennétek a helyemben?

Adjatok tanácsot, hogyan beszélhetném le őt erről?



2018. febr. 15. 20:00
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartanék kutyát és kész. Ha nem akarok s az én kertem, ez elég egyértelmű.


Millió ilyen ütközés lehet, ezt nektek kell megbeszélnetek. De az ilyen típusú dolgok számomra elég egyszerűek: ha csak az egyik fél akarja, nem lesz. Ha valakinek esszenciális az ilyen, akkor nincs elég nagy összhang, vagy mérlegelnek a felek.


Kertes házba nem kell kutya, az enyémben sincs és nem is lesz soha. Vannak előnyei, de a hátrányokat én nem fogom bevállalni. Mivel gondosan olyan emberrel élek együtt közös házban, akinek az értékrendje és mindenféle elképzelése egybevág az enyémmel, ebből nincs is gond.

2018. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
79%
Ne menj bele. 7 hknapja ismered a lanyt, ha szakitotok netan. Konnyen a te nyakadon marad a kutyus, es hat te nrm rajongasz ertuk.
2018. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
47%
Kijelentette, hogy kutyát akar tartani. Ne aggódj ez csak a kezdet,mindent akarni fog a te pénzeden.. Gondolom nem oknélkül választot téged,saját ház kerttel,munka jövedelem... 7 honap után elgondolkodnék a kapcsolaton.. Nem a kutyakérdés itt a legnagyobb probléma. Küld haza a szüleihez h lehet menni haza és dolgozni megteremteni a saját kertet, ne aggodj nem fog neki tetszeni..
2018. febr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
84%

eléggé korai még ez nálatok szerintem.

viszont ha már együtt terveznénk a jövőt, házasodnánk, gyerek is tervben lenne, és nekem nem lehetne soha kutyám, mert az a TE kerted, TE házad, akkor tuti nem akarnék veled lenni. el is várnám, hogy jóelőre tudjam, hogy a másik szerint hol a helyem...

2018. febr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
90%
Így nem szabad kutyát tartani, ez egyértelmű. De vajon lesz-e valaha a TE kertedből a TI kertetek? Amiről majd nem csak te döntesz...
2018. febr. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Kutyásként mondom, hogy ne legyen így kutyátok. A kutya családtag és nem kerti dísz, ami "kell". Főleg nem úgy, hogy te időt, pénzt és energiát fektettél a kertbe és még csak nem is szereted a kutyákat. Ebből csak állandó konfliktus lenne. Na meg egy kutyával foglalkozni kell, nevelni kell, oltatni kell, ivartalanítani kell (már ha nem akarjátok, hogy évente 2x szétszedje a kerítést és elszökjön), etetni kell, stb. Azt ki intézi, fizeti? Vagy a kert majd biztosít mindent a kutyának vagy hogy képzelte ezt el? Vagy, ha pl. szakítotok akkor ott marad neked a kutya?


Nyugodtan mondd meg neki, hogy te nem szereted a kutyákat és nem szeretnél tartani sem, mert idő, pénz, energia. Úgy meg semmi értelme, ha csak ki van bszva a kertbe, csak hogy legyen. A kutyának sem lenne jó meg a kertnek sem.

2018. febr. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is kutyás vagyok, és alaptörvény, hogy vagy kutya, vagy kert. Kettő együtt nálunk sosem működött.

Drága jóanyám néha megpróbálkozik a virágokkal, de kiskutyánk(50 kiló) elmehetne a tarlós pistihez metróépítő/tervező/kivitelezőnek.

2018. febr. 16. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egész jó a kutya meg a kert együtt. Csak egy helyen pisili ki a füvet, kakilni reggeli és esti sétánál szokott, virágok közül meg csak néhányat pisil ki. Konkrétan egyet, ami tönkre is megy. De vannak növények bőven ami nem izgatja fel a kutyákat. Na meg ekkora füves részt nem is tud kipisilni. :D
2018. febr. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
85%

" De vajon lesz-e valaha a TE kertedből a TI kertetek? Amiről majd nem csak te döntesz..."


Elég furcsa kérdés, mert a kertben a kérdezönek sok éves munkája fekszik, meg egy csomó pénzt is ráfordított. Egy kutya ezt elég hamar tönkre tudja tenni, mert nemcsak ürít itt-ott, hanem kapar, kikapar sok mindent, rohangál és letördel - tapasztalat szerint értékes - növényeket, és elrontja az összképet.

Ebböl a "mi kertünk" nem 7 hónapos ismeretség után lehet - ez ugyanis gyakorlatilag semmi egy kapcsolatban, másrészt a "közös kert" fenntartásához nem olyan valakit választ a kérdezö - feltéve, hogy van elég esze -, akinek maga a kert nem jelent semmit, hanem azt, aki hasonlóan értékeli és belesegít a fenntartásába.

2018. febr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
85%

Ebből még vitát sem szabad csinálni. Ha nem akarsz kutyát a kertedbe, akkor nem lesz kutya a kertedben. Sose veszekedj emiatt vele, ne is vitázz, nyugodtan, egyszerűen és határozottan közöld. Ne érezd úgy, hogy indoklással vagy magyarázattal tartozol, persze megmagyarázhatod, ha akarod, de ne hagyd, hogy kialakuljon az a helyzet, hogy két egyenlő nézőpont verseng egymással.


Szóval szó sincs arról, hogy le kéne beszélned bármiről. Az alap az, hogy nincs kutya. Neki kell rábeszélnie téged, neked semmit sem kell tenned.

Akkor kéne lebeszélned őt, ha az ő kertje lenne, kutyát akarna, te pedig nem.

2018. febr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!