Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nálatok hogy zajlik a házimunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok hogy zajlik a házimunka ki mit csinál?

Figyelt kérdés

Én azt gondolom hogy vannak a női és férfi szerepek a háztartásban, persze kölcsönös segítéssel.


De most fogok össze költözni barátnőmmel és nem akarom hogy az legyen hogy mindent én csináljak mert ő egy kicsit hajlamos,, ellustulni,,. Megcsinálja ő de Én néha előbb látom meg mit kell csinálni.. Ő otthon nem a porgosebb élethez szokott míg én igen 3,5év után fogunk együtt élni 29f


Kort nemet is


2018. ápr. 17. 09:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

nálunk robotok melóznak, felváltva nyomogatjuk a gépeket.


de komolyra fordítva, az én pasim igyekszik mindig könnyíteni az életemen, és kiveszi a kezemből a munkát gyakran, vagyis mi megosztjuk.


soraidat olvasva a te bnődnek nem kell attól tartania, hogy te kímélnéd őt, vagy teljes szívből átvállalnál tőle feladatokat, ha úgy adódik.

2018. ápr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

ha egy panelba mentek lakni, ott kevés a férfi feladat.

illetve mi férfi feladat? izzót én is kicserélem, ki is tudnék festeni, csempét/parkettát is tudok lerakni.

mi a nő "dolga"? főz?mos? takarít?

amúgy meg megbeszélés kérdése, illetve ki mennyit dolgozik

2018. ápr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire lusta, de például az én exfeleségem nagyon az volt és ebből később óriási problémák lettek. Én rendszerető vagyok, vigyázok is rá így ha magam vagyok kis házimunkával rendbevágom a házat. Na az ex az lusta is volt, meg nem is vigyázott a rendre, szóval rengetegszer én pakoltam utána, de elég durva álapotok voltak,sokszor. Ilyenkor mindig felforrt az agyvizem hogy nincs egy hete hogy rendet raktam de már megint ugyan úgy néz ki a ház. Nagyon sokszor összevesztünk ezen, mert szép szóval sosem mentem semmire. Nagyon sokszor kifogásokkal jött, most fáj a feje, most szédül, közbe jött valami, most megy a kedvenc (sokadik kedvenc....) sorozata, itt volt a barátnője nem tudta tőle megcsinálni.... Szóval nálam egyszer csak betelt a pohár, nem csináltam otthon semmit a külső munkákon kívül. Na ez után a ház kb úgy nézett ki bent mint valamelyik csatornán a gyűjtögetők c. műsor. Halmokban a sarokban, kanapén, asztalokon, konyhapulton, a minden féle elrakodásra váró vackok, ruhák, üres vizesflakonok szétbobálva, használt zsepik az ágy mellett a földön és éjjeli szekrényen, reklám újságok mindenhol szerte szét. Nagyon durva volt, körbe fotóztam a házat a válás előtt....

Remélem nem egy ilyen nőt fogsz ki! Mert az elején ő sem volt ennyire ilyen, csak évek múltával, és hiába beszéltem vele szépen is, csúnyán is, nem változott semmi.

Én úgy gondolom egy jó kapcsolatban nincs olyan hogy ki mit csinál, közösen megcsináljátok és kész.

De ha nagyon muszáj : nő főzzön, vasaljon, konyhát takarítsa, én emellett porszívózom, felmosok, letörölgetek, rendet rakok, mosok teregetek, illetve a külső részeket megcsinálom. Persze a másik is átvehet ebből hogy kb egyszerre végezzünk. De sokszor volt hogy míg én kint füvet nyírtam, metszettem, bármi, addig ő bent ledöglött mert megfájdult a feje...

Szóval a lényeg hogy egyszerre végezzetek szerintem aztán lehet közösen filmezni, vagy elmenni valahová...

2018. ápr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a következő a helyzet. Én vezetem a háztartást, takarítás, mosás, főzés, mosogatás stb. Kizárólag.

A férjem a ház körüli munkákat, műszaki tennivalók stb.


31N

2018. ápr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Én azt gondolom hogy vannak a női és férfi szerepek a háztartásban..."


gondolom, női munkának tartod a sütés-főzést, mosogatást, mosást, vasalást.


de bakker, te nem eszel-iszol, nem hordasz ruhaneműt??


dehogynem!


akkor a kajafőzés vagy a mosás/mosogatás mitől női munka?!


de is ugyanúgy zabálsz, piszkolod a tányért, a ruhát, éppen ezért ezekből ugyanúgy ki kéne venned a részedet, és megosztva csinálni.

2018. ápr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk általában így zajlik közös megegyezés alapján:


Párom (férfi) csinálja a mosást, porszívózást, ki be pakol a mosogatógépbe, bevásárol.


Én a fürdőt szoktam takarítani, én vasalok és többnyire én főzök, én szoktam levinni a szemetet.


Ezek általában vannak így, de szoktunk variálni, ha épp úgy adódik. Mi azért osztottuk így fel, mert ezeket a dolgokat végezzük el szívesebben. A lakás általában mindig tiszta és rendezett.


26N

2018. ápr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk mindent én csinálok (nő), nagy ritkán megkérdezi, hogy "mit segítsek", de mivel a házimunka csinálásától ingerült lesz, inkább megoldom magam. Ami miatt nem hisztizek, az az, hogy jó a szex. Úgy gondolom, hogy ezzel engem lefizetett :D
2018. ápr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs így elosztva, hogy női meg férfi munka.

A férjem szeret főzni, én nem annyira, ezért ő gyakrabban főz, mint én. Aki főzött, az rendet is rak utána a konyhában, bepakolja a mosogatógépet, letörölgeti a pultot, asztalt stb.

Mosni (azaz mosógépet bepakolni) én szoktam, fürdőszobát takarítani is. Porszívózni, teregetni az, aki ráér. Gyereket egyformán intézzük. Vásárolni többségében a férjem, postára ő jár, ágyneműt én húzok. Vasalni mi nem szoktunk, csak ha valami olyat veszünk fel, úgy teregetünk többnyire, hogy ne legyen gyűrött.

Szóval nálunk totál megoszlik, kialakult az évek során, hogy ki mit csinál jobban/szívesebben, és általában úgy oszlik el, de van kivétel azért.

30N, 29F

2018. ápr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha látod, mit kell csinálni, mondd meg neki. Én sem látom meg, de ha szól, csinálom. A főzést kivéve, az nem érdekel. De mosogatni imádok. Meg fürdőszobát takarítani.
2018. ápr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves 3. Ő azért nem ilyen mint amit te írtál. Csak hajlamos lustizni .

Persze tudom hogy össze kell csiszolódni..

Igen szerintem a mosás főzés takarítás vasalás az női munka.


Persze ha ő dolgozik tovább akkor én is megcsinálom, de azt nem akarom hogy az egyik kidolgozza a, belét, két munkahely + otthon , a másik meg ledolgozza a 8 óráját és kész

2018. ápr. 17. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!