Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Te mit szólnál, ha a párod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te mit szólnál, ha a párod ilyet mondana? "Otthon ezt csinálhatod, de itt nem! "

Figyelt kérdés

Összekaptunk, és felemeltem a hangom, mire ő ezt mondta nekem. Annyira rosszul esett, hogy meg se tudtam szólalni, majd később visszakérdeztem, hogy most akkor ez nem a közös otthonunk? Erre csak annyit mondott, hogy kiforgatom a szavait... Mivel az övé a ház, és én költöztem ide, teljesen úgy éreztem, hogy ezzel azt mondja, hogy ez soha nem lesz az én otthonom is...

De ezt már többször éreztem. Nem engedi, hogy én olyan dolgokat vegyek, ami a házzal kapcsolatos. Pl. mondtam, hogy megveszem a festéket (festetés előtt állunk), erre, hogy ne, majd ő megveszi. Akkor mondom veszek kerítéslécet, mert le kellene cserélni...Majd ő megveszi...Nekem ez nagyon furi. Nektek nem lenne az? Vagy csak túl gondolom a dolgokat?


2018. júl. 5. 11:20
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
25%

Bammeg, kérdező, hét éve együtt éltek, de ilyen apróságokat nem vagytok képesek EGYMÁSSAL megbeszélni?

Szánalmas.

Tudod mit? Add meg a telefonszámát, felhívom, beszélek vele.

2018. júl. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
86%

Magyarán megszabja, hogy mit csinálhatsz a "közös lakásotokban" és mit nem.


Én a helyedben nem szerencsétlenkednék, hanem kijelenteném, ha ezt a továbbiakban is gondolja, akkor "otthon fogom ezt csinálni, te meg itt amit akarsz!"

2018. júl. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
*továbbiakban is így gondolja
2018. júl. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem túltolod egy kicsit,nekem ez a kijelentés inkább olyan,hogy "anyádékkal beszélj ilyen hangon,ne velem". Ami szerintem tök jogos,èn se nagyon birom,ha valaki a hangját emelgeti. A másikhoz meg,mi is az èn lakásomba lakunk a párommal,és igyekszem minden lakással kapcsolatos kiadást én fizetni,neki nem annyira szoktam engedni,max ha nekem pont nem fér bele anyagilag. Ennek egy nagyon egyszerü oka van,nem akarom öt lehúzni anyagilag. Bár én mindig próbálom éreztetni vele,hogy itthon van,de nyilván ha valamikor szétmennénk ö költözne el. És akkor nem akarnám,hogy pènzt bukjon vele,vagy vita legyen belöle,hogy melyik cucc kié. Mondjuk ha te azt érzed,hogy a párod így "vendégként" kezel,meg ilyen "ez az én házam,az lesz amit én mondok" attitüdü,az gáz,azt mindenképp meg kellene vele beszélned.
2018. júl. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
7%
Megfordítva a kérdést, sok nő meg miért hiszi azt, hogy ha odaköltözik valakihez, akkor azmár az ő háza is lesz. Jelen esetben igenis a pasié, ha ez nem tetszik, lehet venni közösen, toljad bele a fele önrészt, vagy vissza lehet költözni anyucihoz (ja az meg túl égő lenne).
2018. júl. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem gondolom azt, hogy az én házam is lenne! De ha elhatároztuk, hogy igen is együtt élünk, akkor azt közös otthonnak kellene gondolni mind a két félnek, ahol majd gyermeket akarunk nevelni és ahol le akarjuk élni együtt az életünket! Egyáltalán nem hiszem, hogy ez a hozzáállás normális lenne..
2018. júl. 5. 13:24
 17/30 anonim ***** válasza:
87%
15# mert egy komoly kapcsolatban ez nem működik. Még egy albérletben is szeretem otthon érezni magam (tehát jelenleg azt tekintek otthonomnak, hiába nem az enyém és soha nem is lesz) és a párommal közösen berendezni, úgy ahogy kettőnknek tetszik. Ha lenne egy lakásom akkor azt is a párommal együtt rendezném be és mindent megtennék, hogy ő is otthon érezze magát. Nyilván persze csak akkor ha mindketten komolyan gondoljuk a kapcsolatot. Annak nincs semmi értelme ha az egyik fél kijelenti hogy ez az ő otthona és a másiknak semmi beleszólása nincs semmibe. (még ha jogilag így is van). Akkor lehet egyedül takarítani, bevásárolni, hisz nem vagyok bejárónő se takarítónő.
2018. júl. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
88%

11# egy éve élnek együtt! És gyanítom a kérdező párja nem lelkesedik az ötletetért annyira, tekintve hogy nem ő ajánlotta fel.

Kérdező én nem fektetnék több energiát ebbe a kapcsolatba.

2018. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem engedi még azt se, hogy együtt vegyétek meg a falfestéket, nem hiszem hogy hosszú távra tervez... Nem akarja hogy bármi közöd legyen ahhoz a házhoz.
2018. júl. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
71%

A lányom hasonló helyzetben van, legalábbis azon a téren, hogy ő költözött oda a barátjához, már 2 éve együtt élnek. A lányomnak én adtam a tanácsot és kértem beszélje meg a párjával, hogy ez a fiú lakása, ha ott bármit szeretne beruházni azt tegye meg egyedül. Ha nem maradnak együtt ne legyen vita, hogy ki mennyit költött és ki tartozik kinek.... Ő mindenképp arra törekedjen, hogy legyen egy saját lakása, amit kiad, amíg nincs rá szüksége. Ha együtt maradnak akkor meg lesz egy kis plusz pénzük a kiadásból.

A lakhatás költségeit persze felesben fizetik illetve bútort is van, hogy a lányom vesz. De sok olyant láttam, hogy együtt élnek tizenéveket, mikor válásra kerül a sor az egyik fél mehet üres kézzel, mert a másiké volt a lakás. Ami alapvetően jogos, de nem szabad elfelejteni azt sem, hogy ha nem lett volna egyiknek sem lakása akkor a pénzüket arra költik és a végén lenne egy közös, így pedig felélték mindkét fél pénzét közösen másra.

2018. júl. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!