Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Eltérő fizetések esetén hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltérő fizetések esetén hogy igazságos elosztani a közös költégeket? Fifty-fifty, vagy pedig fizetésarányosan?

Figyelt kérdés

Tegyük fel az egyszerű számok kedvéért, hogy egy pár ("X" és "Y") keres 100.000 illetve 200.000 nettót havonta.

A közös havi kiadásuk 150.000 ft.

(Tegyük fel, hogy ugyanannyi időt dolgoznak, ugyanannyi házimunkát végeznek, satöbbi.)

Ezt szerintetek hogy igazságos összedobni?


1. lehetőség

"X" a 100.000 forintjából ad 50.000 forintot, "Y" pedig a 200.000 forintjából ad 100.000 forintot.

Előny: arányosan mindketten a fizetésük felét tudják magukra költeni.

Hátrány: "Y" sokkal többet fizet ugyanazért.


2. lehetőség

"X" a 100.000. forintjából ad 75.000 forintot, és "Y" is a 200.000 forintjából ad 75.000 forintot.

Előny: a közös kiadásoknak pont a felét fizetik mindketten, ahogy (valószínűleg) felesben élvezik az előnyöket.

Hátrány: "Y"-nak marad 125.000 forintja magára, míg "X"-nek csak 25.000, ami elég nagy különbség, egyikük pár havonta vehetne új autót kb., míg a másiknak el kell gondolkoznia, hogy megvegyen-e egy pólót.


Ti melyiket tartjátok jobbnak, igazságosabbnak a kettő közül?

Ha van a válaszolók között olyan, akinél van nagy fizubeli különbség: ti hogy oldjátok meg?


2019. febr. 13. 11:26
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
24%

Ilyen szinten eltérő bevételű emberek ne jöjjenek össze.


+/- 10% eltérés belefér, de 100%? Az úgy már nem működhet sokáig, mert vagy


1.Gazdagabb kvázi "megveszi" a csóróbbat

2.A csóró nekiáll élvezni a számára addig elérhetetlen "luxust" (most olyan értelemben luxust, hogy az addigi életviteléhez képest) és hozzászokik és aztán kvázi el is várja majd.


Egyik sem nyerő.

2019. febr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
85%

Én azt gondolom,hogy a közös kiadásokat közösen kell vállalni, fifty-fifty arányban.

Ha az a fél, aki 200ból ad 50et, boldog így, rendben van, ha az, aki 100ból ad 50et nem boldog, ott a lehetőség jobb kereset után nézni.


Mindenki a maga sorsáért felelős, és ez motivál, ösztönöz a változásra, fejlődésre.

Akinek jó így is, maradjon, akinek nem jó, lépjen a jobb érdekében.

2019. febr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
50%

#2


Mert azt csak úgy lehet... :) Álomvilágban élsz.

2019. febr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk a párom többet adott bele a közösbe, többet is keresett, az én fizum csak magamra volt szinte, meg pár dolgot én fizettem. Így is mindkettőnk kb ugyanannyit tudott félretenni, a párom valamivel többet félretett. Nem garasoskodtunk, fillérezni tök fölösleges. Havi tizesen nem veszünk össze hogy kinek mennyi marad.
2019. febr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 peca1000 ***** válasza:
66%

Kaja, rezsi felesben, többit mindenki magára.


Ha ez nem tetszik a kevesebbet keresőnek, akkor el kell tőle búcsúzni.

2019. febr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
88%
Igaza van a 3#- nak. A bérsáv az bérsáv, elmehetsz te akárhová, ott is kb annyit fogsz keresni. Nem mindenkinek jut álommeló álomfizuért, még akkor sem ha törekszik a jobbért.
2019. febr. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
89%
Amióta együttélős párkapcsolatban élek, azóta egy kalap van és abból fizetünk mindent. Volt kb hasonló fizu, ötszörös! különbség, vagy az egyikünknek éppen nem volt munkája (rövid ideig). Lassan 20 éve élünk így és nekünk tökéletesen megfelel.
2019. febr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
56%

Mind a ketten ~250-et keresünk, 1 éve lakunk együtt, sose számoljuk ki mit fizet, mikor ki veszi elő a kártyáját.

30FésN

2019. febr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
34%

Na igen, ilyenektől jönnek a minden szar, jajj de szenvedek, nincs lehetőségem, utálom a munkám, utálom az életem, és a többi és a többi.

Ha nem tetszik valami, állj fel és változtass.


Tegyük fel, hogy én dolgozom napi 8 órát mondjuk mint villanyszerelő, meg még hétvégére bevállalok maszekot is, ha épp úgy jön ki, keresek nettó 600at, mert pl. még Ausztriába is kijárok. A barátnőm ül a recepción napi 8 órát és számítógépezik 8tól 4ig hétfőtől péntekig. Keres vele nettó 130at.

Ha nem tetszik neki, tanulhat nyelvet, csinálhat egy nyelvvizsgát, elmehet máshova, kereshet az irodai munka helyett másikat, ami ugyan megterhelőbb de jobban fizet, tanulhat egy új szakmát, hétvégére kereshet kiegészítő munkát, kismillió lehetőség van.


Szerintem nem én élek álomvilágban, kedves 3as, hanem Te süppedtél bele a langyos húgyba.

2019. febr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
86%

#1


"A csóró nekiáll élvezni a számára addig elérhetetlen "luxust" (most olyan értelemben luxust, hogy az addigi életviteléhez képest) és hozzászokik és aztán kvázi el is várja majd."


Ebben nagy igazság van, ezt sajnos tapasztalatból meg tudom erősíteni. Nálunk ettől nagyobb fizetések voltak 2,5x-es különbséggel az én javamra. Mi úgy csináltuk, hogy az albit és rezsit fizetésarányosan megosztottuk, a bevásárlások teljesen ad-hoc mentek, a nagyobb kiadásokat meg mindig én álltam (kocsi, utazások, elektronikai cikkek, stb.) Egyszer pár hónapig összeírtuk, hogy mire mennyi megy, és kb. a fizetésarányos megosztás jött ki.


Szerintem ez működő rendszer volt, és többé-kevésbé még igazságos is. De nekem az volt a furcsa, hogy a páromnak az alacsonyabb fizetése ellenére nálam sokkal magasabb igényei voltak, amik egyre csak nőttek, ahogy ráérzett az ízére. És az ő szemében még én voltam a zsugori, meg a pénzéhes, amikor többször nemet mondtam.


Szóval utólag már azt mondom, hogy nem egészséges ekkora fizetéskülönbség, ha meg az igények is eltérőek, akkor meg még annyira sem.

2019. febr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!