Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Feledékeny páromnál hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feledékeny páromnál hogy érhetném el, hogy ne felejtse el a házimunkát?

Figyelt kérdés

Nem csak "nemszeretem" dolgokat felejt el, hanem akármit, szórakozással kapcsolatos dolgokat is, szóval nem kibújni akar a teendők alól, hanem tényleg "lyukas az agya".

Mondtam már neki, hogy írja fel a teendőit, de elfelejti felírni, vagy pedig (egy darabig beírtam én a falinaptárba neki) elfelejti megnézni.


Mit tudok csinálni, hogy emlékezzen a dolgaira? Volt más ilyen cipőben, ha igen, mi segített?


2019. márc. 6. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A vécébe kell kirakni a falinaptárat a teendőkkel. Ez tuti megoldás minden családtagnak :)
2019. márc. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Látható helyekre (hűtő, WC, stb.) ragassz rikító színű post-it cetliket, amiket akkor is észrevesz, amikor nem akar, illetve a fontosabb dolgokra állítsatok emlékeztetőket a telefonjára.
2019. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valoban annyira sulyos a helyzet mint ahogyan irtad akkor orvoshoz vidd inkább!
2019. márc. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem játszik rá? Mindig ilyen volt? Egy kivizsgálást szerintem is megèrne a dolog, mert ez így elèg betegnek hangzik. Elfelejtet dolgokat, mèg ok, sokakkal megesik. De felírni is elfelejti, de mèg megnèzni is?? Azt meg hogy? Hazamegy, ès úgy èrzi semmi dolga?
2019. márc. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mindig ilyen volt, szülei-barátai szerint már gyerekként is.

Kiskamasz korában pszichológushoz járt, most lassan 10 éve rendszeresen jár laborra és neurológushoz, ezek alapján semmi ilyen jellegű problémája nincs. Milyen orvosra gondoltok pontosan, aki ezzel foglalkozna?

2019. márc. 6. 14:20
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Dolgozni elfelejt menni? Ha nem, akkor rájátszik. Úgy hívják direkt szelektív memória. Arra emlékszik amire akar.
2019. márc. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem is van ebben rájátszás. Elég okos, így rájött, hogy ha "elfelejt" néha egy-egy szórakozási lehetőséget is, akkor benyeled neki azt, hogy elfelejti a házimunkát. S lám, be is jött, mert egyrészt elhiszed, másrészt meg is csinálod helyette.
2019. márc. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A mindennapi rutint nyilván nem felejti el.

Nem csinálom meg helyette, hanem rágom a fülét - ő maga kérte, hogy ne hagyjam rá, emlékeztessem - szóval ha azért játszana rá, akkor az nagyon rossz taktika lenne.

2019. márc. 7. 09:11
 9/12 anonim ***** válasza:

"A mindennapi rutint nyilván nem felejti el."


Ok, de akkor az mièrt nem került bele a mindennapi rutinjába, hogy megnèzi a naptárat? Vagy akkor már egyenesen a házimunka? Mèg eleinte elfelejti, de aztán fokozatosan rá kellett volna szoknia.

Bocsi, hogy így èrtetlenkedünk, de hát èrted, ez így nagyon nem èletszerű. A munkáját hogy tudja így ellátni? Ott sem csak rutin dolgok vannak, munkától függ persze, de mèg a "legegyszerűbb" munka esetèn is csomó mindenre figyelni kell, meg èszben tartani. Pláne ha mondjuk munkahelyet vált, új helyen kezd, ott mèg nincs rutinja, kb. az első hèt után elküldik ha ilyen szerencsètlen.

Na szóval bocs, de tènyleg úgy tűnik, mintha szelektív memóriája lenne, a "nem szeretem" dolgokra.

2019. márc. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Màr bocs de a hàzimunka mindennapi rutin ha csak nem retekben/ napokig bűzlő mosogatnivalóval éltek.
2019. márc. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!