Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek egyetem mellet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egyetem mellet közös albérlet megoldható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előre szeretnék minden kedves válaszolót megkérni, hogy legyen szíves normális választ hagyni, ez csupán egy kérdés amiben érdekelne mások véleménye/esetleg tapasztalata bármilyen támadó jelleg nélkül. Köszönöm!


Párom és én 22 évesek vagyunk. 2,5 éve vagyunk együtt. Vidéki vagyok, jelenleg 2 lakótársammal élek egy albérletben. Nem minden héten tudok hazajárni, ugyanis nem kis távolság választ el a várostól, plusz dolgozom is suli mellett. Párom szintén, többet is mint én, mivel rugalmasabb/ritkább az óraredje. Sajnos kevés időt tudunk együtt tölteni, ugyanis én lakótársak közé nyilván nem hozom fel őt, én pedig mégsem lehetek mindig a nyakukon, félnék hogy zavarok... Ezeket figyelembe véve maximum havi 2 alkalommal tudnánk egymásnál lenni. Persze ha helyben lennék könnyebb lenne, jöhetne hozzám is és "megosztva" lehetnénk itt-ott (persze így is ő is van nálunk, de nem tud olyan gyakorisággal)


Nos nem egy ismerősöm mondta, hogy ilyen idősen erre a megoldás: közös lakás/albérlet. Ugyanis szülei nyilván nem örülnének - persze mindenki más - hogy sokat lógunk ott, mi meg persze mégis csak igényeljük egymás társaságát és nem csak 1 kávé/mozi erejére.


Van itt olyan, aki így él együtt párjával, egyetem mellett? Tapasztalatokat tudnátok esetleg mondani? Sokat segítene! Köszi!



2019. máj. 9. 22:53
 1/6 A kérdező kommentje:

mellett* (:


mielőtt még baj lesz.

2019. máj. 9. 22:54
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyagilag meg tudjátok oldani akkor hajrá, nem kell ezt túldramatizálni. Ez az élet rendje, akik együtt vannak előbb utóbb összeköltöznek.


Pár dolgot vegyetek figyelembe:

-anyagiak

-vagytok-e már annyi ideje együtt, hogy egy ilyen komoly lépésre alkalmas a kapcsolatotok

-együtt tervezitek-e a jövőt stb.

2019. máj. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!


A jövőt teljes mértékben együtt tervezzük(:

Szüleim engem valószínűleg továbbra is támogatnának - mivel messze vagyok és nekem úgymond nincs más választásom, ha tanulni szeretnék - illetve elmondásuk szerint jobban is örülnének ha idegenek helyett párommal élnék együtt.


Párom szülei részéről nem tudok nyilatkozni.. Szerintem ha én szülő lennék, valamennyire helyben is támogatnám a gyermekem, de persze teljesen nem várhatná el. Így viszont én szívesen egészíteném ki akár az Ő részét. Végülis valamikor el kell indítanom a gyerekem ezen az úton. Ez persze csak az én véleményem.

2019. máj. 9. 23:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kollégiumban lakom egy szobában a párommal. Ez persze kicsit más, mint egy saját albérlet, de nagyon jó döntés volt összeköltözni. Egyetlen problémát okozott ez a helyzet nekünk, sokkal jobban oda kell figyelnünk tudatosan az együtt töltött minőségi időre, mivel miközben nagyon sokat ülünk egymás mellett, amikor pl. tanulunk, nem volt kezdetben alapvető, hogy emellett elmegyünk sétálni, csak egymásra figyelünk, töltünk időt igazán kettesben a gép, tanulnivaló nélkül is.


Több ismerősöm is összeköltözött ilyesmi korban a párjával, van aki albérletbe, van, aki szintén koliba. Igazán negatívumot nem tudnék mondani egyikük esetéből sem, talán még egy-két párt tudok, ahol szintén ez az együtt töltött, de mégsem minőségi idő okozott problémát, de mind kolisok (ilyenkor azért napközben is többet vagyunk ott, plusz pici a tér, és pl. nem is tudunk leülni egymással szembe, csak egymás mellé, a gép elé); illetve még a házimunka megosztása, mert valahogy a fiúknak nem mindig alapvető (amit szerintem nem kellene eltűrni, mert kell tanítani ezeket a dolgokat annak is, akinek eddig nem sikerült elsajátítania).


Albérletnél nyilván számít az is, hogy miből fogjátok fenntartani, mennyire biztos az a jövedelem. Ha ez adott, akkor szerintem mindenképpen jó ötlet.

2019. máj. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi simán megoldottuk. Mondjuk amikor összeköltöztünk én már csak szakdogát írtam meg gyakorlatot csináltam. Párom viszont akkor kezdte a második szakját levelezőn. Nálunk semmilyen probléma nem volt belőle, nem volt ilyen anyuci pici fia akinek fogalma nem volt a háztartásról. Azért ha nem akarsz cselédként élni akkor nézz jól utána, hogy hogyan áll hozzá ezekhez a dolgokhoz.

Amiatt volt neki néha rossz érzése, hogy mivel ő fizette a tandíjat én lényegesen többet raktam a közösbe, volt olyan hónap amikor én tartottam el. De ez meg előfordul egy kapcsolatban.

Amúgy sokkal jobb volt így. Egyrészt messze laktunk addig egymástól, másrészt mindketten inkább mennénk a híd alá, mint hogy a szüleinkkel kelljen egy levegőt szívni.

Ha kivolt a tököm a tanulással ott volt, ha stresszes volt a meló ott volt, ha nem volt időm főzni akkor is volt kaja mert akkor csinált ő stb. Sokkal motiváltabb voltam úgy a sulival kapcsolatban is, hogy hozzá mentem haza minden nap.

2019. máj. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Simán megoldható, mi is így élünk.
2019. máj. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!