Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nektek mi a véleményetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mi a véleményetek arról, ha valaki házasodni nem akar, de gyereket igen?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok ellene az élettársi kapcsolatnak,de gyereket csak házasságban vállalok . Ha nem lesz házasság,akkor gyerek sem.

Ez nem tetszik a páromnak,sőt sürget a témával ,mert fél,hogy kicsúszik az időből,túl öreg lesz mire gyereke születik. Ráadásul többet is akar,de esze ágában sincsen összeházasodni velem . Mondtam neki,hogy nekem ez így komolytalan. Mivel én nem ragaszkodom a gyerekvállaláshoz, így nekem így is jó . Szerintetek ez olyan nagy "kérés",feltétel a családalapításhoz ? Azért is döbbent meg a párom hozzáállása,mert egy gyerek sokkal nagyobb felelősség ,szerintem súlyosabb döntés ,mint a házasság,hiszen a házasságot fel lehet bontani,a gyerekről viszont 20 évig gondoskodni kell. Szerinte csak egy papír,amivel részben egyetértek,részben nem . Nem hiszem,hogy a kapcsolat megváltozna a házasság után ,de nekem fontos,hogy hivatalosan is egy család legyünk . Mit gondoltok?


2020. jan. 29. 21:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Ha tényleg csak egy papír, nem lehet akadály ezt érted két tanúval megtenni.

Ez a "csak egy papír" pusztán egy takaró, ha nem rohan el veled túllenni rajta - hisz csak egy papír.

Az apasági nyilatkozat is csak egy papír lesz. Azt se lesz hajlandó aláírni, mert csak egy papír?

2020. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

ő gyereket akar

te esküvőt


De neked egyik sem szükségszerű.


Szóval mond meg neki, hogy ha nem lesz esküvő akkor nem lesz gyerek, szóval jobb ha különválnak útjaitok.

2020. jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Én sem vagyok házasságb*zi de gyereket én is csak házasságban vállalnék. Ebben egyetértek veled. Lehet sokaknak csak egy papír, valahol az is, de ezen felül számomra valahol a szorosabb, komolyabb összetartozást mutatja.

Praktikussági okokból is csak házasságban vállalnék gyereket, főleg a gyerek miatt. Lehet nem a legideálisabb kép, de már csak azért is hogy ha egyszer le akarna csak úgy lépni a másik, ne tehesse meg olyan könnyen, elsősorban a gyerek miatt. Persze válni így is lehet de megis más.

Egyébként meg ha jó a kapcsolat akkor nem a papír (hiszen csak az..) fogja elrontani vagy épp megjavítani. Erre mondják hogy szarból nem lehet várat építeni.

Ergo semmit sem változtat a kapcsolaton, szimplán van egy olyan jelentése (legalabbis a számomra) hogy igenis szorosabb az összetartozás, az elkötelezettség, nyilvan nem megfojtást értek ez alatt.

2020. jan. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel. Nálunk most ugyanez a helyzet. Mondjuk ő gyereket sem szeretett volna sokáig, ahogy én sem. És a családja csak nekem szólogat be a házasság miatt is. Nem vagyok családtag ez még legenyhébb beszólás.
2020. jan. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
'Szerinte csak egy papír' - akkor holnap mehetunk is alairni, hiszen neki az semmit nem jelent. Akkor ennyi erovel holnap ahelyett, hogy mondjuk linyit egy ujsagot, vagy telefonal egyet, akar ezt a darab semmit is alairhatja. Ha viszont erre nem hajlando, akkor felesleges lenne gyereket vallalni, mert nem tiszta az itelokepessege, ha egy gyereket kevesebb felelossegnek es koteleknek lat mint azt a 'semmi' papirt.
2020. jan. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 peca1000 ***** válasza:
13%

Válásnál sokszor ki lesz semmizve a fèrj, bukhatja a lakást, autót, vagyona jó részét, mert az anyának ítélik a gyerek miatt.


Majd hülye lesz megnősülni.


De egy házassági szerződés lehetőségének megemlítésével talán rá bírod venni.

2020. jan. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

Megertenem, mert én nőként ugyanígy vagyok vele. Az hogy van-e gyerekem vagy nincs, az óriási különbség, mert akarok gyereket. Neked viszont, amiről a papír szol, vagyis maga a kapcsolat, amúgyis megvan. Szoval nem ugyanaz a helyzetetek.

Más kérdés, hogy én a 2 tanús verzioba bele tudnék menni, de ha te vagy a nő, és olyan vagy, mint a nők többsége, akkor 2 dologtól is tarthat.1.Neked nem elég a 2 tanús papírozas, 2. Mivel tudod, hogy nem akarja, az lenne a bajod, hogy csak "kényszerből" megy bele, és elvarod, hogy ő akarja magától. Ennek meg O nem tud megfelelni, hisz már leírtad, hogy alapból esze ágában se lenne. Beszélhetek meg, hogy tudok-e kompromisszumot kötni, mert egyébként fölösleges húzni egymás idejét.

2020. jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nekem elég lenne két tanúval . És jogilag nem ugyanaz egy házastársi meg egy sima élettársi kapcsolat . Pl . a gyerekkel kapcsolatos ügyeket is sokkal könnyebb elintézni ha házastársak vagytok.

Attól,hogy ki lesz semmizve nem kell félnie,maradjunk annyiban . Mindenkinek van saját ingatlan,autó stb A házasság előtt szerzett vagyon tudtommal nem téma váláskor. Illetve tényleg az van bennem,hogy közös családot akar,akkor hivatalosan is legyünk egy család ,vállaljon fel . Nem zavarna,hogy a kompromisszum miatt vesz el ,hiszen mint írtam én gyerek nélkül is remekül elvagyok,részemről az lenne a kompromisszum. Igaz,én nem zártam ki teljesen előtte sem,hogy legyen.Nem akar elhagyni,mondtam már neki ,hogy én nem tartom vissza. Szerintem tudja,hogy nem fog magának egy hozzá hasonló állásponton lévő nőt találni :D

2020. jan. 30. 00:05
 9/21 anonim ***** válasza:
40%

Teljesen megértem, amit írsz. Szerintem így vállalható, de az a lényeg, hogy ő is így gondolja-e.

Az utolsó mondatoddal viszont nem értek egyet. Mint írtam, én is a parod allaspintjan vagyok, és nincs kizárva, hogy más nők is vannak még igy, ismerek én is meg párat. Bár kétségkívül ritkább, de azért ne legyél abban biztos, hogy nem találna olyan nőt.😀

2020. jan. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ja, 7-es voltam.
2020. jan. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!