Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nektek mi a véleményetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mi a véleményetek arról, ha valaki házasodni nem akar, de gyereket igen?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok ellene az élettársi kapcsolatnak,de gyereket csak házasságban vállalok . Ha nem lesz házasság,akkor gyerek sem.

Ez nem tetszik a páromnak,sőt sürget a témával ,mert fél,hogy kicsúszik az időből,túl öreg lesz mire gyereke születik. Ráadásul többet is akar,de esze ágában sincsen összeházasodni velem . Mondtam neki,hogy nekem ez így komolytalan. Mivel én nem ragaszkodom a gyerekvállaláshoz, így nekem így is jó . Szerintetek ez olyan nagy "kérés",feltétel a családalapításhoz ? Azért is döbbent meg a párom hozzáállása,mert egy gyerek sokkal nagyobb felelősség ,szerintem súlyosabb döntés ,mint a házasság,hiszen a házasságot fel lehet bontani,a gyerekről viszont 20 évig gondoskodni kell. Szerinte csak egy papír,amivel részben egyetértek,részben nem . Nem hiszem,hogy a kapcsolat megváltozna a házasság után ,de nekem fontos,hogy hivatalosan is egy család legyünk . Mit gondoltok?


2020. jan. 29. 21:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
18%

Egyaltalan nem nehezebb a gyerek koruli dolgokat elintezni ha nem vagytok hazasok.

Es megertem h nem akar hazasodni. Minek?

Csak utana ha valas lesz az sokkal macerasabb es siman kisemmizheted.


25 eve elek a parommal minden papir nelkul. 3 gyereket nevelunk. Szoval van tapasztalatom benne h milyen papirugyek vannak. Es nem nem nehezebb vagy macerasabb. Sot sok esetben semmi kulonbseg nincs, az apa es az anya is ugyan azokat a jogokat gyakorolja. Ennyi.


Szoval ha felteteleket kotsz akkor jobb ha inkabb otthagyod es remelhetoleg talan valami normalis not akivel boldog lehet...

2020. jan. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%

#11 Miért kaptad fel ennyire a vizet? Honnan veszed, hogy a kérdező nem "normális nő"?

Feszült vagy kicsit. Az bánt, hogy három rajkó után sem kellesz annyira a "párodnak" hogy elvegyen? 😅

2020. jan. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Talán olvasni kéne.. nincs miből kisemmizzem,az nem zavarja azokat akik ezt hajtogatják ? A házasság előtt szerzett vagyon nem számít közösnek .. Ha meg a keresetet/félretett pénzt nézzük akkor mindig nekem volt több,és van is. Magyarul több a vagyonom,a keresetem,az egzisztánciám . Így már érthető ?

És igen,ez is a lényege a családnak,hogy "macerásabb" otthagyni ,mint csak összepakolni és lelépni. Nem feltételezem ezt róla egyébként,de sosem lehet tudni,láttunk már karón varjút . És nekem jól esne . Ha ezért nem vagyok normális,akkor vállalom .

2020. jan. 30. 16:05
 14/21 anonim ***** válasza:
82%

Hogy ki mit csinàl a sajàt életében, nekem mindegy.

Én, Ha akarnék gyereket ( bàr nem akarok, és a férjem sem), kizàrólag hàzassàgban vàllalnék. Nem szülnék olyannak aki a pasim, de nem a férjem, aki nem akar a törvény előtt a csalàdom, hozzàtartozóm lenni. Ennyi.

2020. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
15%

12es

En nem akartam soha hazassagot es ezt a legelejen kozoltem a parommal.

Nem vagyok befeszul e. De gondolkodj mar ha felteteleket szab az ember a kapcsolatban az soha nem lesz jo. Amugy halistennek sok no nem akar hazassagot. Leven az kb semmit nem ved. A jazassag alatt szerzet vagyon meg kozos, na abbol szoktak az asszonykak kisemmizni a ferjuket.

Szoval drukkolok h a kerdezo pasija talajon egy jobb nok aki ebben is megfelel neki.


A hazassag a mai formajaban elavult dolog. Nezd meg a statisztikakat h mennyi valas van. Ha megfelelo lenne a mai kor emberei ek akkor nem lenne ennyi valas, de nem az.

2020. jan. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
59%

Bele ne menj...

Vegyen el, vagy menjetek szét inkább. Ha szétmentek, akkor pedig jön majd aki elvesz;)

2020. jan. 31. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Létezik élettársi vagyonközösség is, szóval azt azért nem kell gondolni, hogy egy élettársi kapcsolatban nem lehet "kisemmizni" a másikat, vagy csak úgy meg lehet pattanni. Több évtized alatt egy pár valamilyen vagyont biztosan felhalmoz. Lesz közös ingatlan, gépjármű, bútorok, a gyerekek körüli anyagiak és akkor csak a legalapabb dolgokat soroltam. Ezek felosztása válás/szakítás esetén sem egyszerű történet, a világ legnagyobb baromsága, ha valaki azért nem házasodik, mert attól fél, hogy kisemmizik. Ezt megtehetik anélkül is.

Számomra fontos a házasság intézménye, mert én azt gondolom, hogy teljesen más a lélektana, ha a párommal feleségemnek és férjemnek szólítjuk egymást, mintha páromnak, vagy élettársamnak. Ha jogilag nem is igazán, érzelmileg egy sokkal szorosabb köteléknek tartom. Szeretném, ha a gyermekeink hagyományos családmodellt látna legalább ilyen szempontból.

Abban mindenesetre egyetértek, hogy ezt kierőltetni nincs értelme. Úgy ténylegesen csak egy papírrá válik a házasság, aminek semmi értelme nincs.

2020. febr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
71%

Peca k-rvára le kéne már erről a kisemmizésről akadni!!!

Hányszor van az, hogy a férj lelép és rá sem szarik a saját gyerekeire? Nálunk anyám többet keresett, mint apám, többet adott bele a házba is végül ő újítatta fel.

Apám meg egy cipőt sajnált volna tőlünk, de magának vásárolgatta a 200ezres szemüveget.

2020. febr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

"az asszonykak kisemmizni a ferjuket." Na 68% te is megéred a pénzed...nézz már utána, az "asszonykák" zöme itthon DOLGOZIK, majd utána rohan haza ellátni a családját, elvégez minden házimunkát, foglalkozik a gyerekkel és prbóál a férje kedvére tenni. A magyar férfiak meg nyavalyognak, mint az óriáscsecsemők, ahogy ezen az oldalon is látszódik, meg szidják a nőket.

Nemhiába mondta azt a cseh ismerősöm, hogy a magyar férfiak a legherébbek között vannak Európában...

2020. febr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
47%

Hát ez a vagyoni helyzettől függ.


Ha egyik félnek megvan midnene, és még jó jövedelme is van, a másik meg maximum egy minimálbért tud felmutatni, de még egy albérlet sem menne egyedül, abban az esetben én is tartózkodnék a házasság gondolatától ismerve a magyar jogrendszert.


Ha egálban vannak anyagilag, és nem gond a költségek fedezése akkor persze, nyugodtan!


Igazából nem tudom, mennyire jelent garanciát a közösen közjegyző és ügyvéd előtt aláírt előzetes vagyonjogi nyilatkozat, de ha 100% garancia arra, hogy egy válásnál nem viszik el a házat vagy a fél fizetését az embernek akkor persze, ásó kapa nagyharang, meg ami kell...

2020. febr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!