Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Most akkor elrontottam mindent?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor elrontottam mindent?

Figyelt kérdés
Párommal együtt élünk, gyermeket szeretnénk (nekem van egy saját), saját házon dolgozunk. Rengeteget dolgozik a párom,hogy legyen miből lépnünk..De elkövettem egy hibát. Szóvá tettem konkrétan, hogy mikor kéri már meg a kezem. Úgy éreztem egy helyben totyogunk és vágyom már nagyon a nagy kérdésre, mert tudom ő is akarja. De jó nagy vita lett belőle. Azt mondta szeretné ő is, de úgy és akkor ahogy ő akarja és ezzel csak el veszem a varázsát a dolognak. Szeretne otthont előbb, és akkor, de nem így erőltetve vagy kényszerből. Tudom igaza van, de kitört belőlem és szégyellem. Ezzel most elrontottam mindent?

2020. febr. 27. 15:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy megkéri a kezed, még nyugodtan építgetheti a biztos hátteret.
2020. febr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

#4: Nyuszicsibe, ez a pasi nem akar megkérni, és elvenni se. Mindegy, hogy mit hazudozik erről össze.

Elhiszem, hogy jó buli lenne neki, ha az anyja házában, amit kizárólag ő örököl idővel, a te segítségeddel tudna véghezvinni egy felújítást. Miközben mosol rá, főzöl, és van fix punci.

Már ha lesz belőle valami, mert írod, hogy azt is csak mondja. Egyelőre az van, hogy kifogás kifogás hátán, hogy titeket a közös ingatlan se kössön össze.


A lánykérés meg nem úgy néz ki, hogy ő el akart venni, de most, hogy rákérdeztél, oda a meglepi, úgyhogy mégse. Szerinted emberek ezért házasodnak? Meglepiből??

Milyen férfi az, aki szerint a saját jövődhöz nincs közöd, majd ő a te tudtod és beleegyezésed nélkül alakítja. Ha rákérdezel, akkor balhét csap.


De mindegy, úgy is tudja, (mi is tudjuk), hogy még pár évig tud hülyíteni, mert te addig csak várod, csak várod, csak várod, hogy megkérjen.

Esetleg kapsz egy pár ezres ezüst gyűrűt, mehet ki státuszba, hogy eljegyezve, és akkor 5 évig ku.ss lesz, és mégse köt össze semmi hivatalosan.

2020. febr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
25%

Mióta vagytok együtt?

Második észrevételem, hogy nem véletlenül nem kéri meg a kezed addig amíg nem hozza össze az egzisztenciális dolgokat, mert így nem kell rajta osztozkodni. Mondom ezt úgy, hogy én is ezt csináltam a párommal és össze is vesztünk miatta, 1 hónapig el is költözött. Az igazság az, hogy lehet házassági szerződést is kötni, de valakinél meg ott szakad el a cérna, hogy feketén-fehéren leírod mire számíthat.

Bocsi hogy ezt írom, de valamilyen szinten megértem a srácot, mert speciel ez az ő kiváltsága, ha nem kéri meg a kezed az is az ő döntése, ezt nem lehet kierőszakolni. Én anno közöltem a nejemmel, hogy akkor lesz csak esküvő ha lesz gyerek, ha kell ezt írásba is adom. Amikor terhes lett a párom akkor elballagtunk az önkormányzatba és 2 tanúval 20 perc alatt összeadtak minket, a lagzi később volt.

2020. febr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
96%

Én kész vagyok ettől, hogy te csak ne szólj bele, hogy mikor leszel felszólítva egy polgárjogi szerződés aláírására. Aki ezt ilyen meglepi módon tálalja/igényli, és nem komolyan átbeszéli a párjával, arra én nem tudok mit mondani. Könyörgöm, ez egy gazdasági vagyonközösség, amiről szó van, nem valami romantikus habos-babos vacsi. Komolyan mondom, néha azt hiszem, az emberek tényleg nem tudják, mi az, hogy házasság. Én majdnem elájultam, amikor megtudtam, hogy emberek kötnek úgy polgári házasságot és írják alá úgy az anyakönyvet, hogy előtte el sem olvasták a PTK ide vonatkozó részét. Mondjuk mit csodálkozok, az emberek tízmilliós bankhiteleket vesznek fel úgy, hogy "de hát az a szimpatikus banki ügyintéző azt mondta, jó lesz", aztán meg néznek, hogy de miért kett kétszázezer a törlesztőm.

Bocsánat.

Kérdező, amit a párod mond, az hülyeség, de az is, hogy te erre úgy reagálsz, hogy biztos te rontottál el valamit. Mondd meg neki, hogy a házasság nem az ő kizárólagos döntésén múlik, legyen szíves leülni és megbeszélni veled, hogy mikor óhajt házasodni, a romantikus cuki lánykérés meg teljesen más történet, szervezze meg, ahogy akarja, de az álljon már ettől külön.

2020. febr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a parom ffikent a második randin rakerdezett arra hogy szeretnek-e hazassagot es gyereket. Mert egyeztetni kell az igenyeket. Hazasodasert tovabbra sincs oda viszont azt mondta ha a masiknak fontos akkor miert-ne. Negy honapja vagyunk egyutt,nem kell erre ennyit varni h alapszinten szoba keruljon. Ha gyerekrol beszeltek miert tabu a hazassag.
2020. febr. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
14%

15 reagálva és a 13 vagyok

Nálunk is így történt hogy már az elején szóbakerült a gyerek és a házasság téma. Akkor nem volt sürgős, amikor közöltem vele hogy sikerült egy építési telket szereznem egy adósság fejében akkor meg ki volt akadva hogy nem kérdezem meg tőle hol fognak felnőni a gyerekeink. megkérdezte, hogy akkor miből fog felépülni a ház, mert ez egy vagyon és nincs annyi "pénzünk", akkor annyit mondtam hogy tudom mit csinálok és lesz rá pénz. Akkor jött szóba a házasság téma és mikor kérem már meg a kezét, előtte 2 évig egy szó sem esett erről.

Nem állítom hogy minden nő számító, de lássuk be, hogy nagyon sok nő pucér seggel megy be a házasságba és akar valami biztosítékot arra, hogyha borul a bili akkor nem kerül az utcára. Ha szül egy gyereket akkor biztos lehet benne, hogy gondoskodok róla, feltéve hogy nem ő csal meg vagy lép le, mert akkor megküzdök a gyerekemért. Az a nő akinek van saját megtakarítása, saját ingatlanja az meg nem ragaszkodik ahhoz hogy esküvő legyen, főleg nem olyan pasassal akinek semmi megtakarítása sincs.

Nekem az a véleményem. A azdasági közösségnek és a közös kasszának akkor van értelme ha gyerek is van, addig mindkét fél munkaképes és megkeresi mindazt amire szüksége van. Ha az egyik fél úgy gondolja, hogy önszántából ajándékot vesz a párjának, meglepi valami értékes dologgal az tisztán az ő döntése, és nem valami papír amit szokásból alá kell írni. A házasság gyerek nélkül nem sokat ér, főleg a mai világban ahol úgy adják be a nők a válókeresetet mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne.

2020. febr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
50%

#16

15 vagyok, jelenleg en allok jobban anyagilag. De igazad van, többek kozt gyerek miatt is megeri. Engem nem zavarna egy házassági szerzodes, nekem kell a ceremonia.

2020. febr. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmit nem rontottál el. Bár nem értem mire vár. Én albérletben éltem akkor a párommal. Meg is kértem néhány hónap együttélés után. Aztán esküvő. Második házunkat vettük azóta. Nyaralóra is jutott. Gyakorlatilag minden jött amit szerettünk volna. Nem kellett előre. 40/F.
2020. ápr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Megkért azóta? Léptetek előrébb?

Mert nem tudunk semmit…

Írd már le végül hogy alakult. Kíváncsi lennék.

2023. okt. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, mi lett veletek.
2023. okt. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!