Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 30 körül tényleg "elkésett"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

30 körül tényleg "elkésett" dolog lesz házasodni? Ha nem most szülök sorra gyerekeket én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Közös megegyezés alapján majd 30 év körül házasodunk. Most meg az összes huszonéves (velünk egyidősek) meg vannak veszve és irdatlan mennyiségben házasodnak várják a 3.babát.. Csak pislogok, hogy most el fogok késni vagy mi? 33 éves korom fele szeretnék 1 max 2 gyereket. De nem most azonnal. Lassan 8 éve vagyunk egy pár. Ezt beszéltük meg. Kívülről nézve én vagyok a rossz hogy nem vagyok feleség és 2 gyerekes anya 25 körül?

Van bennem egy furcsa kellemetlen érzés, hogy azért mert az élettársam csak 5-6 év múlva vesz el mert ezt jó előre beszéltük meg, hogy mindkettőnknek így jó: kívülről úgy tűnik hogy nem tartozom hozzá? Mert huszonévesen nem lesz esküvő 2 gyerek..? Hanem mindezt 30 után. Tényleg rettegek hogy mindenki házas lesz körülöttem és mi lesz velem.

A testvéréék 15 éve járnak,idősebbek egy tizessel mint én, még nem házasok. Gyereket 7 éve tervezik de nem jött. (Ez más téma de mi lehet az oka hogy 7 év alatt nem lett gyerekük?)



2020. ápr. 12. 15:51
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
45%
Nagyszuleink bolcsessege,: Hosszu kotel elszakad!
2020. ápr. 13. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
26%

Nekem ugy tünt csak olyanok hazasodnak ahol baba is lesz. Szoval a hazassag egyenlö a gyerekvallalassal meg CSOK-kal mert csak hàzasok kapjàk leginkabb a hiteleket.


Semmi olyan hattere nincs manapsag a hazassagnak hogy csak mert egybe akarunk kelni es szeretjük egymast.


Szoval manapsag idöhöz sincs kötve inkabb gyerekvallalashoz van kötve

2020. ápr. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
23%
Ajj, te vagy, aki ki van akadva h régen egy vihogos csitri volt és szégyelli magát a pasija szülei előtt? Na az is elég gáz dolog. De ez h a másiknak miért nem sikerül a gyerek... Erre nem is mondok semmit. Max annyit h foglald már le magad vmivel, mert tele vagy felesleges gondolatokkal.
2020. ápr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:

Nem vagy elkésve. 30 évesen nincs veszve semmi, sok ismerősöm csinálta ugyanígy, és boldogok.


A másik témánál pedig az inzulinrezisztanciára gondoltam, mert nekem az van, és nagyon hasonlóak a tünetek. Hallottam, hogy meddőséget okozhat, bár én erről a tünetről nem tudok, mindig védekezünk továbbra is. A nővére miért nem megy el dokihoz? Vagy csak neked nem mondja el?

2020. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
95%

Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja. Én 30 vagyok és hamarosan szeretnénk babát. Mi nem is ismertük egymást a férjemmel, amikor 25 évesek voltunk. Azért jobb lett volna 20+ felett szülni, nem én mondom, hanem a tudomány, amivel csak egyet értek.


Szerintem az ismerőseid jól teszik, hogy idejében vállalnak gyereke(ke)t. Persze 35 éves korig okés a gyerekvállalás, de ha 25 évesen szülsz, azért az 10 év. Nagyon sok idő, több esélyed van, hogy láthasd majd az unokáidát, meg eleve többet lehetsz a gyermeke(i)ddel. Tehát hosszabb távra tervezetsz. Szülni 30 felett egy lehetőség, nem ajánlat. Mondom ezt úgy, hogy nekem is ez a lehetőség maradt. De ez csak az én véleményem, az én nézetem. Nem kell egyetérteni. Mindenki úgy csinálja ahogy jól esik, ahogy akarja.

2020. ápr. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
100%

Egy 25 éves már felnőtt. Tud teljesen komoly és életre szóló döntéseket hozni. Azért nem kezeljük már őket úgy, mint a 15 éveseket... 25 évesen bőven benne van az ember abban a korban hogy házasodjon és gyereket vállaljon, sőt. Az már egy másik kérdés, hogy felelősségteljes partnert kell találni, és felelősségteljes emberként kell élni egy kapcsolatban/házasságban. Elkötelezni magát az embernek. Ez a mai társadalom számára nagyon nehéz, mert rengeteget vesztett az értékéből az erkölcs. Nagyon sok ostoba dolog lett elfogadott, az emberek bemagyaráznak maguknak abnormális dolgokat, jogokat alkotnak. Önközpontúak, mondván nekem jogom van boldog lenni. Ami igaz is, csak nem 5 évente mással, mondván elmúlt a varázs, viszket odalent meg hasonló hülyeségeket.


Mellesleg olyat állítani, hogy "jaj, úgyis szétmennek" elég otrombaság. Csak mert valaki nem akar megállapodni, nem kell magát ilyenekkel vígasztalni.

2020. ápr. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:

A problémádat illetően ne törődj mások nézetével, véleményével. Elidegeníthetetlen jogotok, hogy ketten döntsetek arról, hogy mikor akartok házasodni.

Az orvostudomány mai álláspontja szerint, ajánlatos a nőnek 35. éves kora előtt szülni.

2020. ápr. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 A kérdező kommentje:
Tartós kapcsolatban vagyok és pont ezeket beszéltük. H szeretne gyereket tolem de elotte osszehazasodunk. Csak a maganeletunk es egy kesobbi koltozes miatt nem most fogok szulni mert 1-2 csecsemovel igazan necces lenne. Hanem amikor ott vagyunk ahova tartunk.
2020. ápr. 30. 12:45
 29/58 A kérdező kommentje:
De 33 eves korom elott termeszetesen! Hat ez minden nonek nagy dilemma..hogy 33-34 eves kora elott kozvetlen legyen minden sima anyagilag, legyen megbizhato ferfi aki el is veszi a not legkesobb mikor 1 eves a gyerek h megis legyenek hazasok stb. Bar azt mondta parom h hazasodni ne csak gyerek miatt..hanem magunk miatt is! Ez jol is esett. Mert sokan kizarolag a gyerek miatt futnak az anyakonyvvezetohoz a 2 tanuval.
2020. ápr. 30. 12:47
 30/58 anonim ***** válasza:

Nem kell izgulni ennyire a mások véleménye miatt.


Nekem az ismerősi körömben (30-33 év közöttiek) az utóbbi 2-3 évben volt rengeteg esküvő és mostanában születtek az első gyerekek is náluk. Szóval semmivel nem vagy elkésve.


Másik dolog, amit más is említett, sokan azért házasodnak össze, mert kell a hitelhez, jön a gyerek.

2020. máj. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!