Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért ilyen nagy probléma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen nagy probléma hogy én már szeretném ha eljegyezne?

Figyelt kérdés
Nos, a párommal már annyi mindenen keresztül mentünk, átvészeltünk mindent..már az elején tudta a kapcsolatunknak hogy minden álmom hogy megkérjen a szerelmem és hogy azzal ne éveket várjon.. Ebben tudatában mondta is hogy fél év és ő eljegyez,boldoggá akar tenni és hogy mennyire örülne ha én lennék a menyasszonya stb.. 2 éve vagyunk együtt de meg sem említette az eljegyzést.. Tegnap felhoztam neki (nem lakunk együtt) és jött azzal hogy hát ehhez nem csak ez a "pár honap" kell neki.. Meg h együtt sem élünk minek várom el tőle hogy ő bármit is tegyen.. De hát szeretjuk egymást.. Ki tartunk egymás mellett bármiben, ennyire nagy gond hogy szeretném ha a jegyese lennék? 🥺 Mondtam neki hogy ha a szavát nem tartotta akkor nekem valószínű soha nem jön el álmaim pillanata.. Erre azt mondta hogy hát neki tuti nem.. Szóval el is szolta magát, nőknek szerintem ez a legszörnyűbb érzés a világon.. 🥺Mindig próbálok változni az ő érdekében, hogy jobb legyek neki, de erről is mondjak le? 😞 25/L
2020. ápr. 26. 07:54
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
25%
Ki maradt 4 év után utolsó voltam
2020. ápr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 Sunshinedoll ***** válasza:
86%

Figyelj, nyilván más a célotok. Megértem, ha neked minden vágyad az eljegyzés és erről álmodozol, viszont ha a párod folyamatosan halogatja akkor elég egyértelmű, hogy ő hogy áll a dologgal.

Másrészt pedig azért sem éri meg hisztizni, mert nincs gázabb annál, ha a pasi azért vág hozzád egy gyűrűt, hogy befejezd az eljegyzéses hisztériát. Tényleg ilyen eljegyzést akarsz?

Közös döntéssel és megegyezéssel akarsz eljegyzést vagy a te akaratoskodásod miatt?

Ez kétoldalú dolog, és ha a párod jelenleg erre nem áll készen, akkor ezt vagy elfogadod és vársz valameddig, vagy pedig keresel mást.

2020. ápr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 Ollókezű Edward ***** válasza:
85%

Kérdező, neked kell tudni, hogy mit akarsz. Egyetértek utolsóval, neked kell eldönteni, hogy hajlandó vagy-e várni még akár éveket, azt megkockáztatva, hogy a végén szakít veled, vagy keresel mást. Igenis valós jelenség az, hogy évekig húzza az időt, te jogosan megelégeled, vége lesz, aztán talál egy olyan nőt, akit azonnal eljegyez, feleségül vesz, és 1-2 éven belül már családja lesz. Közben veled mondjuk 5-10 év elmúltával sem akart előrébb lépni.

Szó se róla, nagyon felelőtlen volt azt mondani, hogy fél éven belül el fog jegyezni, ez nagyon kevés idő. 3-4 év után már időszerűbb, ha utána még nem akar éveket várni az esküvővel.

Nézd meg ezt: https://www.youtube.com/watch?v=XBxXXdxesJc

2020. ápr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem értettem ezt a gyűrű mizériát.

Én feleség szeretnék lenni nem menyasszony.

Tegyük fel holnap ad egy gyűrűt össze nem költöztök mert úgye minek... 🤦‍♀️ majd esetleg megtörténik a dolog és eljön ami sajnos nagyon nagyon sok kapcsolatban hogy rá jöttök pont nem kell a másik a hátad közepére se. Vagy soha el se jutok az együttélésig. Szakítotok.

Elbactatok egy csomó időt de legalább lesz egy drága gyűrűd. 🤷‍♀️ Ezt még lehet tetézni ha már a gyűrűt is csak kényszerből veszi neked.

Én csak több év együttélés után mondanék igent akkor is ha előtte éveket "járogattunk" mert járhatsz valakivel 5-10 évet is ha soha nem éltél együtt nem tudhatod mit hoz ki belőletek az állandó összezártság. És csak akkor mondanék igent ha záros határidőn belül kitűzzük az esküvő idejét is. Mert esküvő nélkül mindegy is van-e gyűrűm vagy sem.

Le kell ülni és átbeszélni kinek mik a tervei. Mi a volt párommal időről időre beszélgettünk ilyesmiről. Mert út közben sokat változhat valaki véleménye. Az hogy mit mondott 1-2-5 éve az messze nem releváns a jelenben.

Ha neked kielégítő az hogy játszod a háziasszonyt heti párszor hát legyen így. Ha nem tessék felnőtt módra beszélgetni a témáról.

2020. ápr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
82%

Én az esetetekben korainak tartom az eljegyzést. Még csak 2 éve vagytok együtt, az nem olyan hosszú idő. Kb. a tojáshéj a popódon volt, amikor összejöttetek, és az írásod alapján sem tűnsz túl érettnek, még a korodhoz képest sem (smiley-k, tinis fogalmazás). Együtt sem éltek még. Úgy tényleg tök fölösleges. Az eljegyzés akkor kellene, megtörténjen, amikor már tényleg egymást jól kiismeritek, együttlakás után (kiv. ha vallásosak vagytok, de gyanítom, nem).


Az mondjuk tényleg probléma, hogy beígérte, de ezt inkább egy felelőtlen ígéretnek tartom, hogy megelőzzön egy hisztit, mint hogy azért áltatott volna, mert egyáltalán nem akar elvenni. Higgadtan le kell ülni megbeszélni, hogy hol is álltok, tőle megkérdezni, hogy ő hogyan érzi, mikor áll rá készen, és tenni azért, hogy esetleg hamarabb tudjon dönteni (pl. összeköltözés).

2020. ápr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszed, hogy ha eljegyez, az változtat bármin? Vagy ha elvesz?

Semmi sem változik, csak lesz egy gyűrűd. Ennek tudatában: te egy életen át akarsz vergődni, hogy jobb legyél neki, és "annyi mindenen átmenni"?

Az írásod alapján úgy tűnik, hogy ez nem egy olyan hú de jó kapcsolat. Miért akarod bebetonozni egy életre? Te sose akarsz a pároddal boldog lenni?

Nyugodtan erőszakold ki az eljegyzést meg az esküvőt, de utána ne panaszkodj.

2020. ápr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

3-4 nap: jobb napjaimon együtt vagyok a párommal, akkor házimunkát végzek. Hát elmondom, ez semmi!

Mi több, mint 1 éve lakunk együtt, most így a karantén alatt örülnék, hogyha csak heti 5 napot lennénk együtt, mert ez sok!

Ne akarj eljegyzést addig, míg nem laktok együtt legalább 1 évet... Stresszmentesen könnyű ellenni heti 4 napokat...


N

2020. ápr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
66%
Mi 6 éve vagyunk együtt. Az első félévünk abból állt, hogy kétnaponta szakítottam vele, ő pedig kitartó volt, bizonyítani akart. Aztán 2,5 évig elvoltunk, mint hal a vizben, majd összeköltözés után egy újabb 2-3 hónapos nehéz időszak. Aztán mikor helyre állt a lelki béke, jött a nehéz terhesség, nem alvó, állandóan síró gyerek,kimerültség, ajtócsapkodás, veszekedés, anyázás. Most meg minden jobb, mint valaha. Ezt csak azért írom, hogy vannak ám hullámvölgyek egy kapcsolatban, attól, hogy 2 évig jól kijöttök fiatalon, erre még nem lehet szerintem egy életet alapozni. Ja, és még most sem vagyunk jegyesek, pedig az első félévben már nekem is a házasságot pedzegette (engem nem érdekel a téma), de azóta sincs még semmi, mert "meg kell arra érni" elmondása szerint :)
2020. ápr. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Ha összeköltözöl vele, akkor is lesz kifogás. Te meg nem csak reménykedni fogsz, hogy elvesz, hanem bármiféle elköteleződés nélkül kvázi feleségszerepben leszel "önként és dalolva", hogy hátha ha látja rajtad, hogy milyen szépen vasalsz és mosogatsz, akkor megszán egy gyűrűvel.

Nem akar még házasodni, fogadd ezt el. Végül is olyan idős nem vagy még: vagy vársz pár évet még vagy szakítotok.

2020. ápr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
54%

"Mondtam neki hogy ha a szavát nem tartotta akkor nekem valószínű soha nem jön el álmaim pillanata.. Erre azt mondta hogy hát neki tuti nem."


elmagyarázná valaki? :D

2020. ápr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!