Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mikor fog egyáltalán eljegyezni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor fog egyáltalán eljegyezni?

Figyelt kérdés

Párommal 7 éve vagyunk együtt. Ebből 4 éve lakunk együtt saját házban. De úgy érzem hogy eljegyzés az soha nem fog be következni. Próbáltam erről beszélni vele, de mindig felkapta a vizet és mondta majd akkor hogy ha nem piszkálják ezzel. Utána tudtam meg hogy a haverjai meg a szülei is kérdezgették már. Amikor össze jöttünk akkor ezt le tisztáztuk hogy ő is akár házasodni meg gyerekeket is akar. De jelenleg ki látástalan a helyzet.

Kérem a házasság ellenesek ne válaszoljanak ha csak belém akarnak kötni.


2020. máj. 18. 18:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
#5-ös. Ha a gyerekvállalás 1-2 év, akkor sem az eljegyzést, hanem a házasságot kellene nagyon konkrétan terveznetek. Valahol nagyon elcsúszott a kommunikáció, vagy nem egy úton jártok.
2020. máj. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
38%
Eljegyzés, ha azt akarod hogy húzza még pár évig az idődet gyermekvállalás előtt, akkor kommunikáljátok le egymással. A helyedben én már az esküvőt tervezném. Az már valami. Az eljegyzés az csak egy kis jelképes dolog. Házassági szándék nélkül semmit nem ér.
2020. máj. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
8%

Jó a kapcsolat? Igen az? Igen jól érzed magad? mindenben melletted áll, szeret téged fontosak vagytok egymásnak , minden tökéletes?


Ha igen...akkor ne b**azd el ezzel.

2020. máj. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
91%

Igazából én úgy érzem, hogy 7 év alatt eldönthette már, mit szeretne. Kerek-perec rá kell kérdezni. Az, hogy zaklatják a többiek, nem a te hibád, nehogy már az ő frusztráltsága késleltesse a te életed. Meg most nem azért, de ha valóban meg akarna kérni, akkor nem fortyanna fel, hogy mások ezzel "piszkálják", eleve nem is érezné piszkálásnak a kérdést. Az, hogy így reagál rá, szerintem már önmagában sokatmondó, hogy ő amúgy nem akar elvenni, de ezt azért jó lenne vele is megbeszélni.

És igen, ha a babaprojektre 1-2 év múlva szeretnél rátérni, akkor most kb az lenne a várható, hogy akkor megbeszélitek az esküvő részleteit, lánykérés nélkül. Nem olyan romantikus, de esküvőnek esküvő, én megértelek amúgy, engem is zavart volna, ha 30 évesen gyerekekkel a nyakamban még mindig csak a "barátnője" vagyok a páromnak. De én nem is vártam 7 évig, én nagyjából 1,5 év után kérdezgettem, hogy vajon ugyanazok-e még a céljaink, nem gondolta-e meg magát, amit persze itt mindig lepontoznak a sárgaföldig, mert milyen már, hogy "kikövetelt" gyűrű, de én 3 év járás után férjhez is mentem, és nem itt kellett a gyakorin kérdezgetnem, hogy akkor most mi a helyzet. Neked is ezt tudom tanácsolni, felesleges a sült galambra várni, a te életedről is szó van, nehogy már ne legyen rá semmilyen hatásod. Ha meg végül kiderül, hogy nem akar esküvőt, netalán gyereket, akkor meg jobb most megbeszélni, még mielőtt még több évet elpazarolnál rá.

2020. máj. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
87%
A 14esnek tök igaza van! Egyetlen életünk van. Ha mi nem állunk ki magunkért senki se fog.
2020. máj. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát
2020. máj. 18. 20:54
 17/26 anonim ***** válasza:
92%

Többen itt azt írták, hogy ezzel elronthatsz egy jó kapcsolatot. Én azért felteszem a kérdést, hogy biztos jó-e ez a kapcsolat, ahol a másik felkapja a vizet, mikor ez a téma szóba kerül és az a válasz, hogy ha "majd nem piszkálják ezzel". Nem mondja meg őszintén, hogy mit szeretne és ki tudja hány hónapja vagy akár éve nem képes erre egyenes választ adni.

Nem az a baj, hogyha bizonytalan, hanem hogy nem őszinte. Az is a háttérben húzódhat, hogy igazából 4 éve már kvázi férj-feleségként éltek, neki ez a szituáció teljesen kényelmes, elköteleződés nincs, bármikor kiléphet, a gyerek meg annyira nem is fontos.

2020. máj. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
85%

Utolsóval értek egyet. Egy házasság közös döntés kell, hogy legyen, nem pedig "ha majd nem piszkálsz ezzel". Mi is beszéltünk erről a kapcsolat elején a férjemmel, 2 év után, mikor pedig előjött a gyerek téma, újra rátértünk, hogy mindkettőnknek fontos a házasság. Megbeszéltük, hogy akkor elkezdjük szervezni az esküvőt. Rá pár hétre megkért gyűrűvel, meglepetés volt, de tudta a szándékaim, szerintem az eljegyzés egy hagyomány, gesztus. Semmiképp nem úgy képzelem el, hogy egy pár x évig járogat, aztán majd a pasi eldönti, hogy mi lesz. Jelen helyzetben a férfi döntött, és elodázza az egész házasság témát, valószínű nem akarja.

Exemmel 5 évig voltam együtt, ő többször hangoztatta, hogy majd ilyen-olyan esküvőnk lesz, de mégis elodázta, ha szóba jött. Nem emiatt mentünk szét, voltak egyéb problémák is (amik miatt hála égnek, hogy nem mentem hozzá), férjemmel 2 év után házasodtunk össze...

2020. máj. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Szerintem nálatok valami nagyon elcsúszott. Ezt a beszélgetést nagyjából öt éve meg kellett volna ejteni, és ha nincs eredménye, akkor belátni, hogy nem egyet akartok, aztán isten a másikkal. Soha nem értettem, hogy aki házasodni akar, az minek "házasodik" vesz, házat él házasként, miközben nem az? Így mi legyen a motiváció? Házvásárlás előtt, meg összeköltözés előtt kellett volna megmondani, hogy "rendben, tök szép és tök jó minden, de én nekem ez fontos, ha neked is, akkor lépjünk az ügy érdekében". Így már minek házasodjon ez a pasi? Majd házasodik azzal a nővel, akit mellé sodor az élet igazinak - vele aztán majd fél év után. Addig meg minek kösse le magát? Van kényelem, állandóság, punci, kaja, lakhatás - mi kell még? Ha jön az igazi, akkor nincs annyira lekötve, továbbléphet, ha meg nem jön, akkor is addig jól elvan/elvolt egész életében.
2020. máj. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek hogy válaszolt.

Sikerült át beszélni a dolgokat

2020. jún. 1. 11:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!