Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Neharagudjatok de lenne egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Neharagudjatok de lenne egy kèrdèsem. Amit nem èrtek ezzel az eljegyzèsi dologgal Ti hogy vagytok vele? Titeket mikor jegyeztek el? Gondolom nem 2-3 èv utàn?! 24/L

Figyelt kérdés
1 hete csak azt olvasom hogy,ez 24 az 26 èves meg mèg nem kèrtèk meg a kezüket meg hogy majd a pasi tudja! Magyaràzzàtok màr, el nekem hogy mennyi a tènyleges "reàlis" idő, hogy eldöntse a pali hogy mikor kèri meg a hölgyik-e kezèt?? Èn is 24 vagyok 3,8 ève èlünk együtt a kezdetektől, de engem nem èrdekel ez a dolog! Nekem elèg lenne egy civil partnersègi pappìr, màsnak meg gyűrű kell meg esküvő.?! (Èn nem èrtem ezt!)
2020. júl. 4. 09:41
A kérdező szavazást indított:
Fiatalon jegyeztek el?
Idősen jegyeztek el?
28 szavazat
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
61%

Engem 8 év után kért meg a párom. Azóta eltelt 3 év, közben jött a költözés, némi kölcsön, majd ha minden rendeződött akkor utána tartunk csak esküvőt.


Én soha nem abból a buta ostoba felfogásból indultam ki, hogy ha nem jegyez el akkor nem is szeret....ezt az idióta felfogását egy nőnek sem értettem, 1 barátnőm is így gondolkodott, majd rájött, hogy rosszul gondolja.

2020. júl. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
84%

Én nem akarok eljegyzést/házasságot, de szerintem úgy reális (én ehhez mérem) ha 1-2 évig járnak maximum jegyben. Mindegy mióta vannak együtt, ha nincs esküvő "rövid" időn belül akkor felesleges.

22N

2020. júl. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
26%

Azt beszélte a patás, hogy meg akar házasodni, és evégbül el akarja jegyezni ezt a Rozit.

Mondtam a bakternak, mikor elment a patás, hogy mi a fenének akarja a patás eljegyezni ezt a Rozit, hiszen olyan randa, hogy jegyezés nélkül megismerheti, míg szeme lesz. És el nem lopják tőle akkor se, ha fizetne érte. A bakter aztán megmagyarázta, hogy mi az a jegyesség. Sose hittem, hogy ennyi esze van egy bakternak.

2020. júl. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nincs baj az eskuvovel, de jegyben jarni husz evig tenyleg nincs ertelme. Evek ota egyutt vagyunk a parommal es nem volt meg eljegyzes, mert nem tervezunk az elkovetkezendo idoszakban hazassagot. En ugy gondolom, eljegyzes utan ra fel evre, de maximum egy even belul eskuvo. Az eskuvot meg nem akarom ilyen vilagraszolo lakodalomnak, de oszinten szolva azt sem akarom, hogy sporolni kelljen mindenen, amin lehet. Szoval majd akkor lesz, ha lesz ra annyi kidobnivalo penzunk :D
2020. júl. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem már járáskor, de minimum összeköltözéskor érdemes tisztázni, hogy akartok-e valamikor házasodni és mikor, ahogy azt is, hogy kinek mi a vallása. Akkor nem az van, hogy tipikusan a férfi azt hiszi minden jó így is, és tényleg minek a "csak egy papír" vagy pláne a felhajtás, ha mindent megkapott, a nő meg hiába vár rá, de az jaj megalázó, meg nem romantikus, ha ő lép. Nagyon sok ilyen kérdés volt már itt is, hogy 5-10-15 éveket élnek együtt, születik akárhány gyerek, hogy talán majd utána, és még mindig itt tart a házasság kérdése. Vajon tudja-e a párod, hogy te mit szeretnél és te tudod-e hogy ő mit szeretne?
2020. júl. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
34%

Mindenki más szrm. Mi. Most veszünk házat majd. Nem érdekel az esküvő, de az jól esett, hogy meg kérte a kezem. Még az elején beszéltünk erről. Nem a gyűrű érdekelt, maga a "gesztus". De nem rakosgattam ki képet róla és szinte senkinek nem is mondtam.

Maga az esküvő engem nem érdekel.

N27

2020. júl. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
95%
Nekem fontos volt a házasság, nem vallási okokból, csak tényleg az az érzés, hogy valaki igenis elég komolyan gondolja velem annyira, hogy ezt ország-világ előtt kijelentse és vállalja az ezzel járó felelősséget. Nyilván nem garancia semmire, meg persze lehet válni akárhány év (és gyerek) után is, de attól még az érzés nekem igenis kell. Ha valakinek ez nem fontos, akkor nyilván másképp közelíti meg az időbeni kérdést is, nekem ez úgy volt reális és logikus, hogy 1-2 év együtt élés után következhet az eljegyzés (ennyi idő után már el tudja dönteni akárki akárhány éves, hogy mit akar, akar-e továbblépni vagy sem), ami után 1, max 2 éven belül már meg is történik az esküvő. Így is történt, 23 évesen kérte meg a párom a kezem, 24 éves voltam, amikor házasodtunk (25 amikor vettük a lakásunkat, 26 amikor megfogant a kislányunk és 27 amikor születik :D Szóval nálunk minden évre jut valami izgalom). De ha valakinek nem fontos a házasság úgy alapból, teljesen jól elvan az együttéléssel is, akkor ott nincs miről beszélni, hogy "mikor történik már meg", amikor ugyebár nem is várja a dolgot az ember. Ez teljesen a ti egyéni preferenciáitokon és igényeiteken múlik, de ezeket jobb, ha előre tisztázzátok, hogy ne legyen belőle később félreértés és konfliktus.
2020. júl. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
92%

"Gondolom nem 2-3 èv utàn?!"


De, engem pont 3 év után. Végeztünk az egyetemmel, összeköltöztünk, elkezdtünk dolgozni és akkor kért meg. De nálunk ez nem ilyen zsákbamacska vagy "kegy" volt, így beszéltük meg. Következő évben volt az esküvőnk.

Le lehet pontozni, de nagyon szánom azokat a nőket, akik csak csöndben reménykednek, hogy talán egyszer a pasi nagy kegyesen méltóztatik majd elvenni őket. Én meg ezt nem értem. Szülnek a pasijuknak gyereket, van közös ház, 20 év hitel, de esküvő az neeeem, mert az aztán micsoda elköteleződés, meg jajj szegény pasi majd csapdában érzi magát.

2020. júl. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
6%

Számomra annyit jelent a házasság, hogy utána minden vagyonnak a felét az asszony viszi amit nagy nehezen összekaparok.

Plussz még rendezhetek egy nagy és drága bulit olyan embereknek, akik a legkevésbé sem érdekelnek a hétköznapokban vagy még kifejezetten utálom is őket.


De jó! Hol írjam alá?

2020. júl. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
95%
9 hónap után kérte meg a kezem, 11 hónapra rá házasodtunk össze. 18 voltam, mikor összejöttünk, 20 az esküvőnkkor, 39 és nagyon boldog vele, most. 😊
2020. júl. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!