Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nagyon rossz, hogy 33 évesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon rossz, hogy 33 évesen kimaradt az életemből a házasság?

Figyelt kérdés
Olyan válaszadók válaszát várom, akik 33 felett mentek férjhez. 32 éves leszek nyáron és nagyon-nagyon fáj,hogy kimaradt az életemből a házasság. Volt egy 6 éves kapcsolatom. Ott a párom csak kertelt, hogy majd ha meglesz a mesterképzésem (meglett), dolgoztam. Nem tudom, mit higgyek. Közel 1 éve már nem vagyunk együtt. Időközben lett kapcsolatom.Elmondtam neki, nekem ez mennyire fájt az előző kapcsolatomban. Szóba került köztünk a téma, de már annyire félek benne maradni ebben a kapcsolatban. Azt mondta, ő elvenne, de nem tudom. Még nem élünk együtt, bizonytalan vagyok , pedig szeretem. Én nem tudok várni megint 3-4 évet arra, hogy na mikor gondolja úgy, hogy megkéri-e a kezem vagy sem. Szeretem őt, de tényleg nagyon fáj ez nekem.
2021. jan. 7. 12:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok, de mindegy.
2021. jan. 8. 10:47
 32/61 anonim ***** válasza:

Már írta más is, hogy nem jól gondolkodsz a házasságról.

Mi már első hetekben tisztáztuk, hogy mit akarunk, mit gondolunk a házasságról, mik a terveink, akarunk-e gyereket. Nem kis tinik voltunk már, mindketten túl egy hosszú kapcsolaton. Tudtuk, hogy mit akarunk, és mit nem. Együtt beszéltük meg, hogy nincs értelme az időt húzni. 5 hónap után összeköltöztünk, de addigra több este aludtunk együtt, mint külön. Megbeszéltük, hogy lakva ismerjük meg egymást, és mindketten úgy gondoljuk, hogy ha működik, akkor jöhet a gyerek. Gyereket pedig mindketten házasságba akartunk.

Ennyire egyszerű.

Ettől még meglepetés volt a lánykérés, és nagyon romantikus, az esküvő is, és olyan, amilyet mindketten akartunk. De maga a házasságkötés egy polgárjogi szerződés.

2021. jan. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
52%

Ha egy 15 évvel idősebb pasas kb. 3 év "járás" után sem akart elvenni téged, akkor tudhattad volna, hogy soha nem is fog elvenni. Ilyen nagy korkülönbségnél van aki érett, felnőtt kapcsolatban akar élni, és összeházasodnak, meg van az exed, akinek csak egy fiatal pipi voltál. A többi 3 évet, amit kidobtál miatta az életedből, a saját hülyeséged miatt veszítetted el. Mindenesetre nagyon ronda dolog, hogy az exed miatt, és saját magad miatt most a jelenlegi párodon baromi nagy nyomás van ezzel kapcsolatban. Nem ő tehet róla, hogy a volt pasid (meg te) így alakítottátok a dolgotokat.

Most már abból kell főznöd, amid van.

2021. jan. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 A kérdező kommentje:
Ne haragudj utolsó, még ha igazad is van, nagyon csúnya a stílusod. Most erre mit mondjak? Nincs rajta nyomás, csak nem akarok újabb éveket kidobni. AZt gondolom, jogom van tisztázni már az elején,ki mit szeretne. Neki sincs joga elvenni tőlem az időt. Mindenesetre, nem ismered a hátteret a mostani kapcsolatommal sem. Úgyhogy ne mondj véleményt.Arról viszont tehet, hogy ennyi idős korunkra tini szintű kapcsolatban vagyunk és azt is tudja, hogy nekem ez fontos, mivel tökéletesen tudja, mi volt az előző kapcsolatomban, merthogy látta akkor is, mi a helyzet, mert ismertük egymást.
2021. jan. 8. 11:47
 35/61 anonim ***** válasza:
69%

#34: Ez olyan, mint amikor valakit megcsalt az exe, ezért az aktuális párját bünteti azzal, hogy féltékenykedik, kutakodik a telefonban, gyanúsítgatja, és ezt el kell neki nézni.

Nem a mostani párod rabolta az idődet.

2021. jan. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 A kérdező kommentje:
Valahol ő is rabolja, de mindegy. Nyilván az én hibám, hogy nem hagytam el az exem. Viszont már lassan feladom ezt a házasság dolgot.
2021. jan. 8. 13:06
 37/61 A kérdező kommentje:
Az sem esik jól tőle, amikor azt mondja mindig, hogy szakíthatok vele, ha ennyire menni akarok, de szerinte 2 évnél hamarabb senki nem kérném meg a kezem, mert az nem illendő. Érdekes, én teljesen mást tapasztaltam a környezetemben... pl 1 év múlva már eljegyzés volt. Ezt persze nem mondtam neki.
2021. jan. 8. 13:24
 38/61 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedre válaszolva, manapság semmi sem “rossz” ezzel kapcsolatban, teljesen átértékelődött a házasság, csomó ember megvan nélküle, valaki nagyobb közös gyerekkel házasodik össze a párjával, valaki meg soha, valaki meg nem is vállal gyereket sem. Az a baj itt, hogy valamiért folyamatosan olyan párt találsz magad mellé, aki nem osztozik a nézeteiden kb. Semennyire. Ez lehet csak simán pech, de ha az ember párválasztásában tartósan megfigyelhető egy séma, és ugyanaz a gond ütközik ki mindig, akkor el kell gondolkodni, hogy mi okozza nálad ezt, milyen családi minta esetleg, vagy a viselkedésed. De amúgy nem hiszem hogy le lennél késve erről 33 évesen, meg később sem. Legalább te tudod, mit akarsz ilyen téren. Ismerek olyat, aki ugyanennyi idős, és még mindig úgy van vele, hogy nem is tudja, akar-e gyereket vagy házasodni,

Majd lesz ahogy lesz :D

2021. jan. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
100%

#33 vagyok, visszaolvastam és semmi csúnya nincs a stílusomon. Csak fáj az igazság egyenesen az arcodba. Meg mi az, hogy ne mondj véleményt? :D Kiírtál erre az oldalra egy kérdést, ami arra van, hogy véleményt mondjanak az emberek. Csak az nem tetszik, hogy nem csak a lelkedet simogató válaszok érkeznek.

Ja és de, rohadt nagy nyomás van az aktuális párodon. 1 év után rögtön oltárhoz kéne vinnie téged, mert az öreg előtte nem tette meg. Meg mert az ismerőseidet is elveszik egy év után. Úgy néz ki, neked már teljesen mindegy minden, csak végre vegyen már el téged is valaki.

2021. jan. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 A kérdező kommentje:
Egyrészről nem mindegy, másrészről a kapcsolatunk másról sem szólt, mint arról, hogy a gyerekeinek hogy legyen jó. Én is egy teljesen idegen városban rendezkedtem be, mert őt a gyerekei idekötik. Nekem kell alkalmazkodnom, hogy nekik jó legyen. Nem kell 1 év után oltárhoz vinni engem, de azt gondolom, hogy 30-on felül, jogom van tudni , főleg ennyi idő után, hogy merre tart a kapcsolat. Rajtam is nagyon sok nyomás van, ami tőle irányul. Azt gondolom, igenis számít a papír. A párom, úgy akart velem hitelt felvenni, hogy nem vagyunk házasok, nah ilyet pl nem csinálok. Ennyi idő után, ha a közös hitelfelvétel megfordul a fejében, akkor az eljegyzés is megfordulhatott volna. Tudod utolsó, mivel nem akarom már hogy bármelyik pasi hülyének nézzen, azért ilyen hülye én sem vagyok, hogy hitelt veszek fel házasság nélkül. Ha közös otthont szeretne velem, akkor vegyen feleségül és körbe kell akkor járni a babaváró hitelt. Ha ott nem felelünk meg a feltételeknek, akkor lehet a banki hitel. Hitelt felvenni házasság nélkül kb olyan mintha szülne valaki így. Ez már persze nem tetszett neki.
2021. jan. 15. 14:00
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!