Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mennyire gyakori, hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gyakori, hogy egy lányt eljegyezzenek 16 évesen?

Figyelt kérdés

Barátom eleve tervezte, hogy eljegyzés meg minden és mostanában olyan fura, a gyűrűimmel babrál, húzgálja a kisujjára, folyton azt kérdezi, hogy szeretem-e és a fiú tesómmal szervez valamit amiről elszólták magukat.

Ő 24 éves. Én vagyok 16


2021. ápr. 19. 21:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%

Én is szerettem volna menyasszony lenni 15 évesen is. A legtöbb lány erről álmodik, lovagról, meg habos babos ruháról. Csak sajnos az a baj, hogy egy ilyen komolytalan eljegyzés elvenné a kedvem a továbbiaktól. Az is eszembe jutna, hogy a páromnak vajon mik a szándékai, ha ezt ennyire megsürgeti? Miért kell ezt elkapkodni?

Ha nektek nem jelent semmit az eljegyzés, csak azt, hogy van gyűrű meg kirakom a facebookra, hogy milyen komoly már a kapcsolatunk, akkor hajrá.

Én személy szerint azon is nevettem, hogy egyik ismerősöm kirakta, hogy "promise ringet" kapott a párjától. (Aki nem ismeri leírom: leginkább amerikai szokás, tini kapcsolatban adnak egy promise (ígéret) gyűrűt, ami azt jelzi, hogy a fiúnak szándékában áll egyszer majd eljegyezni a lányt, de még nem teszi meg.) Én olyan típus vagyok, hogy ha csinálunk valamit, akkor vagy rendesen, vagy sehogy.

2021. ápr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk ez a cigányos hülyeség nem tudom honnan jött. Az egyik legjobb gyerekkori barátom is eljegyezte 19-20 évesen a barátnőjét. Pedig gimibe jártunk, aztán mind egyetemre mentünk továbbtanulni. A srác matek-tesi tanár lett, az akkori menyasszonya óvónő. Fehérek, magyarok. Persze nyilván szakítottak pár év múlva.
2021. ápr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%
Hát nem tudom, anno az One Tree Hill (tuti gimi) c. sorozatban láttam ilyet, de ott össze is házasodtak rögtön. :D Annyi idős voltam mint a szereplők, és nyilván én is elképzeltem, hogy jaj de jó lenne ha engem is elvenne valaki, aztán később rájöttem, hogy hú de jó hogy nem történt meg. 16 évesen az ember nem érett még erre. Valaki még 26 évesen se.
2021. ápr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
92%

Számomra komolytalan egy ilyen eljegyzés, és a környezeted is így fogja gondolni. 16 évesen nem ritkák az életre szóló tervek és a nagy ígéretek, de ennyi idősen már sokan elég érettek ahhoz, hogy belássák, hogy az eljegyzésnek akkor van értelme, ha esküvő követi. Az esküvőt pedig házasság, felelősségvállalás, együtt élés, kitartás. Egy iskolai szerelemről még nem tudhatod, hogy megéri-e majd kitartani mellette, mert nem tapasztaltatok együtt annyit. Így elköteleződni nem egy érett és felelős döntés, hanem komolytalan és elhamarkodott.

Ha tényleg összeilletek és képesek vagytok megoldani a problémákat, akkor az idő úgyis titeket igazol majd, és eljön az ideje az összeköltözésnek, házasságnak. Ha mégsem, akkor örülni fogtok, hogy nem csináltatok hülyét magatokból egy tini eljegyzéssel.

2021. ápr. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
36%

20 éve még teljesen reális volt, most már néhány kivételtől eltekintve tényleg csak a cigányoknál divat. Meg olyan alacsony intelligenciájú egyedeknél, akik szeretnek villogni a béna kis bizsuval az ujjukon, miközben a barinőkkel flegmáznak a szakközépiskola folyosóján. :D

Egyébként nem tudom elképzelni, hogy egy 24 éves felnőtt ember mit akar egy 16 éves gyerektől, főleg hogy már most le akarja foglalózni egy gyűrűvel. Komoly gondok lehetnek nála fejben.

2021. ápr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%

Korai .

Még sokat változol ilyen korba, lehet 2 év múlva már a pároddal se akarsz lenni.

2021. ápr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
88%
Hová akar eljegyezni? Gyerek vagy, a szüleidnél laksz, és esélytelen egy felnőtt párkapcsolat veled még... min. 2-3 évig. Az, hogy szexeltek egy dolog, de együtt sem éltek, vagy hasonló.
2021. ápr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
75%

"Romáknál gyakori."

Igen, sőt ott az is, hogy 13-14 évesen eljegyzik (van, hogy ennyi idős tinilányt "adnak" a szülők 30-40 éves faszi részére), majd 16 évesen engedéllyel házasodnak.

Ha ennyi idősen ilyesmire készült volna az akkori barátom, hát biztosan hamar leállítottam volna. Komolytalan. Nálunk még dédapám is csak akkor merte megkérni dédanyámat, mikor megkapta a jogi diplomáját, előtte nem számított volna komolynak.

2021. ápr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!