Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Rossz ötlet, hogy a 18....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz ötlet, hogy a 18. szülinapján eljegyezzem?

Figyelt kérdés
Nem tudom, szeretném megtenni ezt a lépést, mert nagyon szeretem, de félek, hogy ő korainak tartaná. Meg van 3 éve a suliból idén odaköltözök hozzájuk a szülei kérésére, szóval nem egy lagymatag kapcsolat, komoly szándékaink vannak és a szülők sem ellenzik. Én 25 éves vagyok. Vélemény?
2022. júl. 10. 22:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Én az ötössel értek egyet. Szerintem még korai eljegyezni, még csak 18 éves lesz. Ő még gyerek, és kicsit téged is annak látlak. Tanul most egy pár évig, utána dolgozni kezd.

Magadról nem írtál semmit, hogy dolgozol vagy tanulsz. Abban biztos vagyok, hogy nem vagy még eléggé tisztában a dolgokkal.

Azt nem írtad hogy mennyi ideje vagytok együtt, de azt igen, hogy még csak most költöztök össze, ráadásul az anyóshoz. Én mindenképp várnék a gyűrűvel, és ha külön élve (külön házban anyós nélkül) működik a dolog, tudtok együtt élni, tényleg minden rendben van, társak vagytok és boldogok, na akkor mehet, addig biztos nem. Külön élés után is várnék még két évet. Az egy dolog hogy a szülők nem ellenzik, de ha oda költözöl akkor ez még simán változhat, olyan szinten hogy akár a ti kapcsolatotokat is tönkrevághatják. Ha anyósékat nem vonjuk bele, akkor is lehet hogy külön élve döbbentek rá hogy nem megy. Lakva fogod megismerni csak igazán, hidd el nem véletlen a mondás is. Nem kell mindent azonnal és ennyire gyors léptekkel, legalábbis én teljesen feleslegesnek tartom. Első lépésnek pont elégnek látom hogy oda költözöl hozzájuk, de a legjobb akkor is az lenne ha oda sem költöznél, hanem kivárnátok amíg a lány kitanulja amit ki kell, és közösen kezditek a közös életet. A korkülönbség is simán buktató lehet, mert mire te leszel már 30 éves, lehet hogy már gyereket akarsz és házasodni, ő még csak akkor kezd dolgozni, bontogatni magát, feletted meg csak az idő telik és nem fogsz tudni beteljesedni, olyan életet élni amilyet akarsz.


Összességében én úgy látom jónak, ha két felnőtt ember költözik össze teljesen külön, szülőktől függetlenek mindenhogy, élnek együtt egy két évig, pár évig, aztán eljegyzés, házasság, gyerek, mindent a maga sorrendjében és idejében. Nem vezet semmi jóra ha mindent azonnal akarsz.

2022. júl. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
96%
Szulinapon is gaz, meg ugy is gaz, hogyeg sehol nem eltetek egyutt.
2022. júl. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
86%

Biztos, hogy nem mondanék igent egy olyan kapcsolatban, ahol nem is éltünk meg együtt. Továbbá basszus,25 vagy, dolgozol, egyetem mellett ő is tud dolgozni, ketten meg ki tudtok venni egy albit, hogy ne kelljen az anyjaekkal élnetek. Nekem ez nagyon komolytalan.


24N

2022. júl. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
91%
Ha tényleg szeretitek egymást, tanuljatok meg összedolgozni a közös célokért. Letérdelni elé egy gyűrűvel, aminek az árából rossz esetben is kijön egy fél albi, nem közös cselekvés, csak a te pitizésed. Álmodjátok meg az összeköltözéstek, tervezzétek meg együtt, gyűjtsetek rá együtt. Szerintem nincs szexibb dolog annál, mikor együtt elértek valamit. És a kapcsolatot is kellően megszilárdítja az eljegyzés előtt, ha tudjátok, hogy együtt képesek vagytok nagy dolgokra.
2022. júl. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
93%
Korai. Főleg ha érzed hogy neki korai, lehet nemet mondana. A helyedben várnék
2022. júl. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
94%
Rossz ötlet. Egyébként is, nem csak azon a napon, de még a költözés is
2022. júl. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyetlen alkalom van, amkkor okés a lánykérés. Évfordulón. Szülinap, névnap, karácsony nem.

Viszont azt, hogy megkérd-e a kezét, nem a gyakorisoknak kéne eldöntenie. Lehet hogy korai, lehet, hogy nem. Beszéltetek házasságról/eljegyzésről? Ha igen, akkor szeretné? Ha igen, akkor hajrá. Egy gyűrű tényleg nem egy nagy kötelék, nem kell azonnal házasodnotok.

2022. júl. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Valóban nem írtam semmit a kapcsolatunkról, pótlom.

4 éve vagyunk együtt, egy baráti társaságban ismerkedtünk meg ő is és én is eljártunk roncsmotorokat szerelni, ő az osztálytársaival és meg nekik a nagytesójukkal. Aztán elkezdtünl beszélgetni, majd facebookon is és kialakult. Ez mind júliusban történt és augusztus elején össze is jöttünk. Addigra ő is betöltötte a 15-öt.

A költözés szerintem se a legjobb ötlet, de a barátnőm ragaszkodik hozzá, de én mondtam, hogy betölti a 18-at költözzön hozzám, mivel én egyedül élek.

2022. júl. 12. 07:34
 19/24 anonim ***** válasza:
79%

Hat akkor pláne eszedbe ne jusson odaköltözni. Jo ötlet, hogy ő menjen hozzad, de ne tartsd el teljesen, ő is tud diakmunkat végezni, legalább heti pár órában.

Aztán, ha már együtt eltetek 1-2 évet és tényleg jól működik a dolog, akkor érdemes lenne megkérni.

Tudsz valamit arról, hogy szeretne e egyáltalán házasodni vagy mikor ?

Szerintem élhetek egyutt 1-2 évet előtte mindenképp, lakva ismered meg a másikat igazán.


24N

2022. júl. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha szétmentek, akkor elb.szod egy életre (de évekre biztos) a szülinapját. Mert az fog eszébe jutni minden évben, hogy megkérték és befuccsolt a dolog. Nem tudnád inkább egy random nap megkérni? Az még tök romantikus is lenne, lenne egy külön évfordulója az eljegyzésnek. Bár 18 évesen... Nekem akkor konkrétan 0 önismeretem volt, biztos, ha az akkori párom megkéri a kezem, akkor már 30 éves korom előtt elvált asszony lennék. Később tudtam csak meg, milyen kapcsolat az igazán megfelelő nekem. Meg szerintem az eljegyzés után még évekig jegyben járni fölösleges, azért jegyzed el, mert el akarod venni minél hamarabb. Én akkor kérném meg, amikor már tudnánk úgy szervezni, hogy egy éven belül meglegyen az esküvő. Te 25 évesen nem erre vágysz amúgy, hogy hamarosan esküvő, aztán lassan gyerek? Egy 18 éves még minimum 10 évig élni akar gyerek nélkül
2022. júl. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!