Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan lépjek túl lelkileg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lépjek túl lelkileg azon, hogy a szüleim nem örültek az eljegyzésemnek, mert a párom nem kérte el apámtól a kezemet?

Figyelt kérdés
Az én véleményem az, hogy a párommal az eljegyzésünknek rólunk kell szólnia. Számunkra ez az elkéregetős hagyomány elavult, mi egyszerűen nem ilyenek vagyunk. A párom ráadásul külföldi utazás során egy jó kis program keretében, privátban tette fel a kérdést. Amikor elmondtuk a szüleimnek, teljesen lefagytak, kb alig akartak valami gratulációt kinyögni, pedig hosszú évek óta élek a párommal, semmi bajuk sincsen vele. Ehelyett megjegyzéseket tettek arra, hogy hát ezt meg kellett volna kérdezni apámtól, meg hagyományok, illetve nekik családi közönség előtt történt a lánykérés. Lelkileg nagyon padlóra küldött, azóta sokat sírtam, életem egyik legszebb pillanata, életem szerelmével, és annyira látszott, hogy kicsit sem boldogok. A páromat is sajnálom. Hogyan lehet ezt jól kezelni?
2022. nov. 16. 19:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
68%

Igazabol eddig azt tudtad elmondani a szuleidrol, hogy szeretnek martirkodni, hogy nem tekintenek onallo, autonom lenynek es hogy igazabol te velemenyed nem sokat er, mert ugyis szarul latod a dolgokat.

Szerintem megfontolando lenne, ha amennyire csak lehet minimalisra szukitened a jelenletuket a kis "lipsi" vilagodban.

2022. nov. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
26%
Olyan vagy, mint egy kisgyerek....
2022. nov. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

8-as vagyok.

Nem lehet, hogy a vőlegényeddel van a probléma? Hogy annak nem örülnek, hogy ő vele vagy? Esetleg nem fogadták el őt? Nincsenek megelégedve a választásoddal? Nyilván, rosszul esett, de előfordulhat, hogy inkább ez állhat a háttérben. A gesztus szó pedig, ha úgy gondolod, hogy az egy adott személyről szól, akkor nem ismered a szó jelentését. Az idősebb korosztály többsége maradi, értékelik ezeket pozitívan. Ők számítottak erre, de elmaradt. Valamilyen szempontból őket is csalódás érte szerintem. Nálunk is történt ilyen, mint írtam. Apukám többször megjegyezte, de a testvéremet meg nem érdekli. Felfogta és kész. Tényleg elég gyerekes dolog ezen rugózni.

2022. nov. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
31%

"Szerintem megfontolando lenne, ha amennyire csak lehet minimalisra szukitened a jelenletuket a kis "lipsi" vilagodban."


És csak a 2. oldalon jelent meg a mindenható mantra.

2022. nov. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
91%
Elkérni? Ha a barátom ilyen marhasaággal próbálkozna apámnál (NEM tulajdon vagyok, hogy el kelljen kérni bárkitől), nem lennék boldog.
2022. nov. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
13%
Őszintén kérdező, ha neked így minden happy akkor kit érdekel mit gondolnak a szülők? Majd megnyugszanak. De ezek szerint ez így neked se jó, mert te is szeretted volna hogy el legyél kérve, hiába bizonygatod itt hogy jaj nem is. Ezt meg meg kellett volna a vőlegényeddel beszélni, jelezni neki hogy ez a családodban fontos gesztus. Nálunk nem volt ilyen, pedig idősebb generációhoz tartoznak a szüleim. Sőt, nem is személyesen mondtuk el nekik az eljegyzést hanem videóhívásban, ott mutattam a kamerába a gyűrűt. Egy rossz szavuk nem volt, örültek.
2022. nov. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, biztosan annyira jól ismersz, hogy 3 mondatból kitaláltad, hogy de én bizony az ellenkezőjét szerettem volna annak, mint amire kifejezetten megkértem a páromat, hogy ne tegye.... Atya isten...
2022. nov. 16. 22:35
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne a szüleidtől függj! Te életed
2022. nov. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég elcseszett dolog... A mi családunkban pl nem is szokás, hallottam már ilyenről, de nekem se jutna egyébként eszembe (de én nő vagyok és nem is kell :D).


Ma már szerintem ezt nem is kéne komolyan venni. Miért is van ez az apukától elkérés? Mert régen a házasság egy üzleti dolog volt apa és vőlegény között. A nő otthon lakott, nem is volt nő, szűz tinilány volt, engedélyt kellett kérni, hogy elvegye őt az apja tulajdonából, hogy az ő tulajdona lehessen. Ma már szerencsére nincs így. Azt megkérdezte, hogy összeköltözhet e veled? Gondolom nem. Akkor miért kellene engedély arra, hogy megkérjen? És mi van, ha apád nemet mond, akkor nincs esküvő és szakítanotok kell?


Lehet hogy vidéken vallásos családokban hagyomány, de maximum gesztus, amit ha pont nem csinál valaki, mert ő nem ebben nőtt fel, azt el kell fogadni, nem megsértődni, ha már egyszer felnőttek vagyunk...

2022. nov. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Azóta írogattak már gratulációkat nagyon, amióta a képeket is megmutattuk. Sajnos nekem belevésődött a fejembe már az első benyomás, illetve a bűntudat, hogy miért is mondtam a páromnak, hogy ne csináljon ilyeneket. De igyekszem ezen túllendülni. Egyébként igen, vidéki, kamu vallásos, 60+,sok tekintetben vaskalapos az apám, a párom családja teljesen más, náluk nincsenek ilyen görcsös dolgok, sokkan rugalmasabbak mindenben, mi meg a párommal aztán végképp teljesen más világ vagyunk. Sok mindenben figyelembe van véve apám véleménye amúgy is, mert neki nyilván soha semmi nem jó, ami nem úgy történik ahogyan ő kitalálta. Másrészt pedig soha de soha nem említette, hogy neki ez a hagyomány fontos lenne, csak utólag nyavalyog.

Mindenestre köszönöm a válaszokat, azért túllépek ezen, csak még friss az élmény

2022. nov. 17. 09:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!