Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan lépjek túl lelkileg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lépjek túl lelkileg azon, hogy a szüleim nem örültek az eljegyzésemnek, mert a párom nem kérte el apámtól a kezemet?

Figyelt kérdés
Az én véleményem az, hogy a párommal az eljegyzésünknek rólunk kell szólnia. Számunkra ez az elkéregetős hagyomány elavult, mi egyszerűen nem ilyenek vagyunk. A párom ráadásul külföldi utazás során egy jó kis program keretében, privátban tette fel a kérdést. Amikor elmondtuk a szüleimnek, teljesen lefagytak, kb alig akartak valami gratulációt kinyögni, pedig hosszú évek óta élek a párommal, semmi bajuk sincsen vele. Ehelyett megjegyzéseket tettek arra, hogy hát ezt meg kellett volna kérdezni apámtól, meg hagyományok, illetve nekik családi közönség előtt történt a lánykérés. Lelkileg nagyon padlóra küldött, azóta sokat sírtam, életem egyik legszebb pillanata, életem szerelmével, és annyira látszott, hogy kicsit sem boldogok. A páromat is sajnálom. Hogyan lehet ezt jól kezelni?
2022. nov. 16. 19:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Örülj az eljegyzésednek! Apád majd megbékél. Vagy nem, de ez az ő baja. Nem vétettetek ellene semmit.

Májusban volt az esküvőnk. Apám a húgomat hívogatta, hogy a nővéred azt mondta, hogy ne kísérjem be az anyakönyvvezetőhöz (templomi nem is volt) és nem lesz nászindulú. Neki ez de jól esett volna, ha vele megyek be.

Mondta a húgom, ez az ő esküvőjük. Ő a vőlegénnyel fog bemenni. Pont.

Hozzáteszem, 46 éves vagyok, gyerekeink vannak, nem kell engem már sehova kísérgetni. Ahogy apámtól elkérve sem voltam nyilván.

2022. nov. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Itt a másik oldal. A férjem a saját szüleinek szólt napokkal azelőtt, hogy megkért. Hadd szokják a gondolatot és ne a szemembe utálkozzanak, amikor következő találkozáskor bejelentjük. Nem is örültek, minden rossz volt a tervezés során és az esküvő után is visszahallottam a kritikáit. Mostanra eljutottunk odáig, hogy már a szemembe is mondják a véleményüket, én leütöm a labdát és ennyi. A fiuk családos felnőtt ferfi, mégsem mondtak le az irányításáról. Keményítsd meg magad, ha az sima lánykérésbe így bele akartak folyni, készülj a következő eeményekre, nehéz lesz.
2022. nov. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
#22! Miért utálnak?!?!?!?!
2022. nov. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy mindenbe bele akarnak majd magyarázni, már most fárasztanak azzal, hogy remélik majd valami beszédet csak tart a párom amikor találkozunk. De ezeket a baromságokat igyekszem rövidre fogni, nekik megvolt az esélyük, hogy úgy intézzék a saját ügyeiket ahogy nekik tetszik, most már ne az én életemen élősködjenek
2022. nov. 26. 10:56
 25/26 anonim ***** válasza:
68%
Nem személy szerint engem, bárkit vett volna el a férjem, az a nő vette volna el a fiukat. Addig egy telken, külön lakrészben laktak, de miattam elköltözött, nem ugrott többé minden nap öntözni a veteményest, a családi ünnepeken nem anyuka mellett akart ülni, hanem velem a közös albérletben ünnepelt. A gyerekek születése óta még hátrább kerültek a rangsorban és ezt nehéz megemészteni.
2022. nov. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
25%
Hát... Én nem vagyok anyuka, még mielőtt félreértés esik, de az, hogy offoltátok a szüleit, tényleg nem szép dolog. A családi ünnepeken nem az anyjával van, hanem veled? Miért ne lehetne mindenki együtt? Mi ezt úgy oldjuk meg a férjemmel, hogy megyünk az ő és az én szüleimhez is. Minden ismerősöm így csinálja, tehát gondolpm ez az általános(abb). Úgyhogy, nem akarom nagyon elrontani a kedved, de nem valószínű, hogy minden nőről azt gondolnák, hogy elveszi tőlük a fiukat. Viszont te valóban megtetted. Mindegy, nem zavar ez engem, inkább csak az, ha valaki ilyen szinten nem veszi észre magát... Gondolom most majd jön a litánia, hogy miért neked van igazad. Már az írásod stílusa is bicskanyitogató. Kíváncsi is vagyok a reakciódra, bár sejtem milyen lesz, de nem ígérem, hogy reagálok. Valószínűleg nem lesz kedvem......
2022. nov. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!