Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hölgyek, számít az eljegyzési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hölgyek, számít az eljegyzési gyűrű értéke?

Figyelt kérdés

(Biztos van már sok ilyen kérdés, de lusta vagyok keresgetni, bocsi)


Tervezem megkérni a párom kezét, aztán felvetődött bennem ez a kérdés. Ő nem túl anyagias, ahogy ismerem nem számít neki a gyűrű ára, de legbelül lehet ő is vágyna egy nagy értékű pl. gyémánt gyűrűre, mint a filmekben. 25 éves vagyok, sose volt a családom eleresztve, így nyilván ilyesmi nem lesz. Csak érdekel, hogy hogyan vélekednek a nők. Csak őszintén hölgyeim!



2022. nov. 24. 10:48
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
74%
Nem, az nem számít, hogy milliós összeg legyen, de ahhoz, hogy a nekem alapfeltételeknek megfeleljen, nem ússza meg egy ezresből. Pl.nem hordok sárga aranyat, csak ezüstöt, és nem is fogok. De mivel ez más, mint a többi ékszerem, nem bánnám, ha fehér arany lenne, ezüst helyett. Ugyanakkor, nem tudom hogy, de minden gyűrűt eltörök, ezért fontos, hogy jó vastag legyen, tekintve, hogy azt azért 2 hétnél tovább szeretném hordani. Tehát, ha adott összeg áll rendelkezésre, akkor inkább vegyen vastagabb ezüstöt, mint egy vékony fehér aranyat, mert fontosabb, hogy tartós legyen, mint hogy arany. Kővel ugyanez. Nem kell nagy kiálló, mert könnyebben tönkreteszem, de az a pici legyen minőségi. Egyébként meg egyáltalán nem ragaszkodom eljegyzési gyűrűhöz, nélküle is tök jól megvagyok, de ha már van, akkor szeretném hordani és egy kulcskarikát nem szeretnék.
2022. nov. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
62%

Ismerek olyat akinek számít, ő másban is nagyon anyagias. Mindig elmonja ez ennyi,az annyi volt, meg milyen érzékű ajándékot kapott kitől.

Nekem n

2022. nov. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Folyt. Nekem nem számít, fontosabb hogy ismerje az ízlésem. Pl. Ne sárga arany legyen, ne válasszon olyat amit én soha nem hordanék. Ez jobban mutatja hogy figyel rám.
2022. nov. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
48%

Én attól is szívszélütést kaptam, amikor megláttam, hogy majdnem 60 ezer volt az én gyűrűm, fehér arany, cirkónia kővel. Kb az esküvőig hordtam, aztán azóta sem, mert zavar. Szóval nekem személy szerint ennyit számít az ékszer értéke 🤷‍♀️

De ezt a férjem is tudja, a jegygyűrűink már nemesfémből készültek, a kettő együtt nem volt annyi, mint az eljegyzési gyűrűm.

2022. nov. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a legtöbb hétköznapi nő nem vágyik nagy értékű gyűrűre, csak egy olyanra, amit simán tud viselni anélkül, hogy biztosítást kötne a fél kezére. Persze tök romcsi, meg szép egy milliós gyémánt, de szerintem egy eljegyzési gyűrű nem egy befektetés, amit a széfben őrzünk, hanem egy jelképe az összetartozásunknak, amit hordani is szeretnék.

Tesómnak is pl valami nem tudom hány karátos gyémánt volt, amit az esküvő után nem is hordott, aztán betörtek a lakásukba és elvitték :(

2022. nov. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Sunshinedoll ***** válasza:
78%

Számít-e, hogy mennyit költ az irántam való elköteleződésének és szerelmének jelképére? Nyilván igen, de annyira nem, hogy mittomén felelőtlenül rámenjen a gatyája vagy a jövőbeli közös életünk mínuszból induljon vagy ne egyen hónapokig rendes kaját.

A saját keresetének/anyagi helyzetéhez mérten számít, igen - nekem legalábbis.

Én ezt úgy veszem, hogy ez egy befektetés a kapcsolatba, ugyanakkor ha a férjem elhagy, ott a gyűrű, amiből lesz valamennyi pénzem. Ez a minimum.

Vagy ha elszegényedünk, ott van vésztartaléknak a gyűrű.

Az egyik volt párom apja mindig azt mondta, hogy amíg a férfinek van ilyesmire pénze, ékszert, aranyat kell venni a feleségének, mert az mindig megőrzi az értékét és ha a család, férfi tönkremegy, az asszony és a gyerekek nem marad nincstelenül.

2022. nov. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt fontos az értéke, neki annál inkább, ő maga akart - igaz ésszerű keretek között- de nagyobb értékűt választani, mert náluk a családban ez hagyomány volt. Nem is tudtam az árát, egyszer véletlenül szólta el magát (meg nyilván nem vagyok hülye, nagyjából tudtam hogy ilyen kaliberű gyűrű mennyibe kerül) és frusztrált egy ideig hogy úristen minek költött ennyit, és hordani se mertem. Aztán persze megszoktam és már nem féltem annyira. Ami nekem inkább lényeges volt hogy tudja az ízlésem, és tudja milyet nem vennék fel, pl sárga aranyat, ezt már korábban megbeszéltük, mert mindig ezüst gyűrűket hordtam. Az ízlésemet is könnyű volt így belőni, volt mihez viszonyítani és könnyen el tudott csenni egy gyűrűt méretvétel céljából is.
2022. nov. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
90%
Ne egy 1500 forintos műanyag bizsu legyen, szerintem ennyi a lényeg. Lehet egy 10.000 forintos ezüst, vagy egy 30-40 ezres arany, esetleg egy pici gyémántkővel ellátott, 100 ezres. Ha pedig az ember megengedheti magának, akkor lehet milliós is. Ezt mindenki döntse el maga. Barátnőmet a milliárdos pasija egy 12.500 forintos gyűrűvel kérte meg, ami egyszerűen csak érthetetlen volt számára, de ugyanúgy boldog volt. Aztán persze kiderült, hogy nem is gondolta komolyan a pasi, csak fogja be a száját 1 évre (természetesen nem is vette feleségül). Szóval a barátnőm féle szituban a gyűrű ára ténylegesen mutatta a szándék valódiságát... Szerintem mindenki annyiért vegyen gyűrűt, amit megengedhet magának. Ha te csak a 12.500 forintosat engedheted meg, a párod nyilván tudja ezt, hiszen gondolom ismeri az anyagi helyzetedet. Ha szeret, akkor nem fog csalódni, hogy miért nem spóroltál 145 évet, hogy 16 milliósat vehess neki... 😀
2022. nov. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
24%

Számít. Ne vegyen ilyen sokszázezres drága gyűrűt lánykéréshez, főleg ne csak nekem. Pénzkidobásnak tartom. Az én párom ismert annyira hogy ezt tudja, így egy pár ezres acélgyűrűt vett nekem is, és magának is, ő az ujjamra húzta az enyémet amikor igent mondtam, én az övét az ő ujjàra, és azóta is hordjuk mindketten a bal kezünkön.:)

Aztán az esküvőnkre arany, klasszikus karikagyűrűket csináltattunk. Ezeket a jobb kezünkön hordjuk.:)

2022. nov. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
35%

#19! Azért nem csak az a két véglet létezik, hogy sokszázezres gyűrű és 2000 forintos vaskarika, ne haragudj... Az én gyűrűm is olcsó volt kb. 20.000 Ft, mert az én párom is tudja, hogy nekem sem kellett a sokszázezres csoda, de nem is alázott meg egy vasdarabbal.

A lánykérés egy óriási mérföldkő egy pár életében, aminek (a saját pénztárcánkhoz mértem!) igenis meg kell adni a módját. Jobb esetben ez 1x történik meg egy nő életében.

Vannak dolgok, amiket el lehet engedni annak ellenére is, hogy fontos, de ez nem tartozik azok közé.

Kérdező! Felejtsd el a vasgyűrűt!

2022. nov. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!