Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit gondoltok arról, ha csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok arról, ha csak terhesen kéri meg valaki a párja kezét és gyorsan letudnak egy pocakos esküvőt?

Figyelt kérdés

Tudom semmi közöm hozzá, de véleményem lehet.


Ha valaki ismeri a magyar influencer világot :D Akkor ott van Papp Inez, ő ihlette a kérdést. Szituáció: 4 éve vannak együtt a párjával. Tervezetten terhes lett, majd már így, terhesen megkérte a kezét a srác és össze is házasodtak, kis esküvőjük volt. A gyerek jövőre születik.


Nos én ezt a kombinációt nem értem. Azt igen, ha két ember nem akar házasodni, csak gyereket. De akkor ők nem is házasodnak össze. Azt is értem, ha becsúszik véletlenül a gyerek, már amúgy is tervben volt az eljegyzés, az esküvő, de az élet így hozta, hogy a terhesség előbb volt. Meg ugye van az a gyakori eset, amikor házasság, gyerek sorrendben csinálják. De ezt a szitut nem értem. Tehát terveznek gyereket, megbeszélik, hogy akkor most összehozzák. De akkor még szó sem volt házasságról. Majd amikor már terhes, akkor csinálnak mindent. De ha már akarnak esküvőt, miért nem előbb azt ejtették meg? Nem a pénz hiánya miatt, mert csak a család volt jelen és esküvői ruha se volt, a pali egy inget sem vett fel.


Akivel ugyanez volt, miért alakult így?


2022. dec. 23. 11:08
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
38%
#8 a nagy átlagot nézve, sokkal ragyogóbb egy még kisterhes, gondtalan, kivirult menyasszony mint az aki fél-1 éve alig alszik, lehet hogy hízott a szoptatás alatt, lehet hogy nem ment vissza a hasa és hatalmas a melle.
2022. dec. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, nekem így volt esküvőm, félidős terhesen (tervezett gyerek, esküvő eredetileg nem volt képben, én nem is akartam sose házasodni). Az 1-es teljesen jót írt, sok minden előnyösebb, ha van papír, ez volt a fő, de valahogy közbe azt is éreztük, hogy mégiscsak jó lenne hivatalosan is egymáshoz tartozni.
2022. dec. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
57%

"Nos én ezt a kombinációt nem értem. "


Nem is kell értened. Elég, ha ők értik.

2022. dec. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
37%

Akik lepontozták a 11-esemet, nem láttak még terhes és kisbabás nőket? A szülés utáni kinézet mindig lutri. Van aki szupermodellként száll le a szülőágyról aztán a szoptatás alatt rengeteget hízik. Van aki jól néz ki és úgy is marad. Van aki sokat hízik és a számításaival ellentétben nem tud utána lefogyni. Sokfélék vagyunk. És rettenetes szorongást okozhat ha tudja egy kisbabás nő hogy 5 hónap múlva esküvő és össze kellene rá szednie magát. Én biztos nem vállaltam volna be, pedig ismerem magam, az alkatom, az első terhességem nyom nélkül maradt, igaz akkor nem kellett férjhez mennem mert évek óta házasok voltunk.

Most a másodiknál terhes voltam, mert közben az lettem, de eszünkbe se jutott lemondani hogy majd szülés után legyen. És nemcsak azért mert már rengeteg pénz benne volt, hanem mert eszem ágában nem lett volna ezt gyerekkel végigcsinálni, plusz mi van ha rosszul fogok kinézni, elvégre tíz év telt el a kettő között, lehet hogy most tök máshogy alakul a szülés utáni testem 🤷

2022. dec. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
31%

1- kis esküvőnél nem tök mindegy, ki hogy néz ki? Na meg nagy esküvőnél sem mindenkinek fő szempont, hogy tökéletes bomba alakot villantson, így belevágnak terhesen, dagadtan, akárhogyan. Attól még fel lehet öltözni csinosan és meg lehet adni a módját, mert épp nem életed formájában vagy…


2- nagy esküvőt nem biztos, hogy akar tartani az, aki most vett házat. Baromira elszálltak a szolgáltatók árai (is). Szerintem amúgy akarnak bulit is később, a gyerek ha nagyobb lesz.


3- de ha mégsem, miért baj? Miért piszkal valakit, hogy ők a szűk családdal megejtettek egy kis esküvőt? Sokan csináljak így. Attól mert valaki nem akar ezzel túl sokat foglalkozni, meg szervezni, költeni rá még lehet neki fontos a házasság, és lehetett attól egy meghitt kis ceremónia vacsorával… egyáltalán nem biztos hogy ki lett kényszerítve meg el lett kapkodva.

Én is ilyet szeretnék egyszer, mert nagyhoz se pénz, se szereplési vágy, sem ismeretségi kör nincs meg.

Egy ilyenhez pedig mindegy szerintem, hogy van has vagy nincs has közben.


4- bírom, mikor azzal jönnek, hogy manapsag mennyi ilyen van, hogy terhesség miatt gyors esküvő, tehát biztos kikényszerítette, stb. Értitek..a mai világban amikor mindenféle párkapcsolatok normalizálódtak, az emberek éveket élnek vígan papír nélkül, sokan gyereket se vállalnak, stb. Ezt inkább régimódi hagyománynak mondanám, akkor volt több kényszer házasság, nem pedig most az individualista világban, női egyenjogúságban. Ez a Pisti teherbe rakta Julit aztán gyorsan elveszi, mert “illik” régi szokás, én manapság inkább azt látom, hogy 2 gyerek meg 10 év után sem lépi meg az elköteleződést némelyik férfi, még “kikönyörgés” útján sem.

Szerintem egy szép lánykérést átélni kismamaként sokkal jobb, mint nem átélni.

2022. dec. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
42%
Manapság az esküvő előtt is együtt élnek a párok, ami szerintem jól is van így, de emiatt maga az esküvő nem igazán változtat sokat a kapcsolaton. (Szokták is mondani, hogy ne ettől várd, hogy majd megváltozik és igazuk is van.) Viszont pont emiatt nem is nagyon motiválja semmi a házasságot, ami miatt minél hamarabb kéne elintézni; és két aktív partner esetén (már pedig gondolom influencerék azok) akinek mindig épp van valami más amin dolgozik, könnyű sokáig halogatni. Na ilyenkor szokott az lenni, hogy jön a gyerek és akkor már azért észbe kapnak, hogy mégis jobb lenne ha hivatalosan is családba születne.
2022. dec. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
74%

Lehet azt nézik, hogy a gyerek "vad kapcsolatban" van, vagy a pénzt, előnyöket.

Szeretik egymást és rajottek így "helyes".

2022. dec. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

De én nem azt furcsállom, hogy nagy pocakja van és miért nem vékonyan, nem terhesen házasodik. Hanem hogyha tervezték a gyereket, miért nem beszélték meg, hogy oké de akkor előtte legyen esküvő is. Mert vagy nem akarnak esküvőt, vagy igen, de ha igen akkor miért akkor, amikor már teherbe esett? Ha amúgy is tervben lett volna, megejtik gyorsan és utána összehozzák a babát. Vagy ha nem volt tervben, akkor most komolyan a gyerek miatt? Persze a jogi dolgokat értem, hogy jobb így, de ilyen esetben szerintem nincs romantikus lánykérés meg két tanúnál több résztvevő az esküvőn, hanem inkább meg szokták beszélni, hogy jobb lenne így és lefoglalnak egy időpontot. Ha meg a férje eleve idénre tervezte volna a lánykérést, húzhatta volna az időt, hogy még ne próbálkozzanak. És fontos mondanom, hogy nem azért, mert szerintem csak házasságban lehet gyermeket vállalni.


De most többen írtak jó példákat, amikből lehet következtetni az okokra. Köszi!

2022. dec. 23. 13:07
 19/40 anonim ***** válasza:
60%

#18

11 és 14 vagyok. Nekünk az esküvő már rég porondon volt, a covid miatt halasztódott folyton. Tavaly novemberben végre eldöntöttük hogy most szeptemberben lesz, el is kezdtük szervezni, az időpont és a helyszín már megvolt.

És gyereket is akartunk, szerettük volna hogy terhes legyek az esküvőn és össze is jött elsőre, bár benne volt a pakliban hogy nem lesz annyira egyszerű a korom miatt. Biztos hogy nem akarnék esküvőt visító kisbabával vagy szaladgáló totyogóval, akárhányszor pontoznak le a jóképességűek 🤡

Csak tudnám minek járnak az ilyenek az eljegyzés-esküvő topikba akiknek közük nincs ezekhez, csak epét hányni jönnek ide hogy "felcsináltatják és elvetetik magukat", meg hú de rondák a kismamák. Nyomorultak 🤷

2022. dec. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sokmindenkinek nem jön ám össze a gyerek. Lehet, hogy úgy voltak, hogyha biztos hogy összejön, akkor összeházasodnak, addig meg minek.
2022. dec. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!