Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A párom meg akarja kérni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom meg akarja kérni a kezemet az apámtól? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Még nem jarunk jegyben, de mar beszéltünk róla. A párom mindenképp meg akar kérni az apámtól, mert szetinte ez szép hagyomány. Szerintem viszont sértő és patriarchális rám nézve. Jogosan esik rosszul? Itt én háuasodom meg, nem érdekek, hogy másnaj ez tetszik-e. Ha engem akar elvenni, engem kérdezzen, ne az apámat. Szerintem ez egyáltalán nem szép hagyomany, hanem a női jogok nemlétének állít emléket.

2023. febr. 27. 10:57
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
22%

Nem, nem jogosan esik rosszul.


Ő régimódi, te nem, ez valóban így volt hosszú évszázadokon át.


A felháborodásod és a hiszti nem jogos, csak abban az esetben érthető és elfogadható, ha te nem tudnál róla és nem szeretnéd ha megkérne.

2023. febr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
35%
Engem is elkert az apámtól eljegyzés előtt. Én baromi aranyos és kedved gesztusnak tartottam. Nyilván ma már nem azt jelenti, mint régen, ez csak egy gesztus. Ennyi erővel azon miért nem vagy kiakadva, hogy ő kéri meg a kezed? Mocskos férfi, el akar nyomni. Kerdd meg te! 30/N
2023. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
95%

:D szép


És mondtad a párodnak, hogy neked ez baromi visszatetsző, nem akarsz apád tulajdonaként elkelni?

Mert értelmes ember ekkor újragondolja a dolgot és rájön, hogy annak a véleménye kicsit fontosabb kell, hogy legyen, akivel épp össze akarjuk kötni a zéletünket, mint egy régi korból ránkmaradt hagoymány.


Szóval a kérdés: jelezted ezt a párodnak? mit mondott rá?

2023. febr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
73%
2es, számít? Valakinek tetszik, valakinek nem. A saját házasságát illetően azért elég jogos elvárás, hogy a nekünk tetsző módon történjen, ne pedig másoknak megfelelve.
2023. febr. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Még nem is vagytok házasok, de már elvbeli ellentétek vannak. Ez így rohadtul nem jó. Normális körülmények között meg lehet beszélni, hogy ki mit szeretne, és mondjuk nem teszünk olyat, ami a másiknak kellemetlen. Tök mindegy, hogy mennyire komoly dologról van szó.
2023. febr. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
80%

Jogos. Hülyeség azt hinni hogy attól hogy valami egy hagyomány, van is tényleges érték benne. Ebben momentán nincs is semmi értékes, sőt.

Persze ha mindetten szerettétek volna folytatni ezt a hagyományt, akkor az teljesen oké, de így, hogy te nem akarod, így mégis mi értelme lenne? Ennek valami "szép" gesztusnak kellene lennie, de ha te nem hogy nem örülsz neki hanem egyenesen rosszul érint, akkor mégis ki felé intézné ezt a gesztust? Nem feléd, az biztos.

2023. febr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
57%
Tökéletes alkalom, hogy kiderüljön, hogy tekint rád. Ha leszarja, amit akarsz, és pucsít apádnak, akkor ennek itt vége, és örülj neki.
2023. febr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
5%

El vannak ezek tévedve 🤣🤣

Itt is a férfi teszi meg az első komoly lépést amihez vagy jó képet vágsz vagy nem.

Hagyományok… ezek tesznek minket azzá amik vagyunk nem csak az, hogy magyarul beszélsz. Ezt szeretnék felhígítani minden mainstream szrral. Jó úton haladnak azt hozzá kell tenni.

2023. febr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem egy picit eltúlzod; nem hinném, hogy arról lenne szó, hogy téged addig meg sem kérdez, és apukád válaszától teszi függővé. Vagy rosszul gondolom? Feltételezem, előbb téged megkér, aztán apukádat is - tiszteletből. Ez így azért nem kéne, hogy sértő legyen. Bár valóban egyre kevésbé szoktuk követni ezt a hagyományt, de én azért ennyire sértőnek nem érzem. De ha te igen, mondd el ezt a párodnak, és kössetek kompromisszumot. Pl. megkér kettesben, aztán elmentek a szülőkkel megünnepelni, és ott ő úgymond megkér apukádtól, és koccintotok rá egyet.
2023. febr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
88%

9, nem, a hagyomány lényege, hogy a nőt nem kérdezi meg. Vagy a modern verziója, hogy az apuka után kérdezi meg a nőt.


De most komolyan, egy pár miért nem tudja a saját igényei szerint élni az életet? Kinek jó egy olyan hagoymány, ami a házastársak felének nem felel meg?

2023. febr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!