Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A párom meg akarja kérni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom meg akarja kérni a kezemet az apámtól? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Még nem jarunk jegyben, de mar beszéltünk róla. A párom mindenképp meg akar kérni az apámtól, mert szetinte ez szép hagyomány. Szerintem viszont sértő és patriarchális rám nézve. Jogosan esik rosszul? Itt én háuasodom meg, nem érdekek, hogy másnaj ez tetszik-e. Ha engem akar elvenni, engem kérdezzen, ne az apámat. Szerintem ez egyáltalán nem szép hagyomany, hanem a női jogok nemlétének állít emléket.

2023. febr. 27. 10:57
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
#3 igen mondtam, de ragaszkodott ahoz, hogy ez szerinte szép gesztus
2023. febr. 27. 11:48
 12/40 anonim ***** válasza:
88%
11, hát akkor felmerül a kérdés, hog ykinek akar tetszeni. mert neked láthatóan nem. Ami probléma egy párkapcsolatban, egy házasságban meg aztán pláne.
2023. febr. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
15%

#10 Én modern verzióra olyat hallottam, hogy a lányt előbb és utána együtt bejelentik a családnak és akkor úgyhogy "kikéri".

A kérdező nem írta le kristálytisztán, hogy konkrétan hogy gondolja a párja.


Ezért javaslom a kompromisszumos megoldást. Ja, és az is fontos, hogy milyen a viszony a lánynak a papájával. Mert én pl nem írnám, hogy "másnak", ha amúgy klassz a viszonyom apummal.

2023. febr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
94%
Te tudod, de szerintem ez akkora red flag, hogy az űrből látni.
2023. febr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
10%
A fehér ruhánál árúcikkesítettebb dolog nincs az esküvőn... azért mégsem háborodik fel a kedves öntudatos asszonytársak. 🥱
2023. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
82%

Elhiszem, hogy rosszul esik.

Tudod mit, te meg mondd meg neki, hogy az anyjával fogsz értekezni a házassággal kapcsolatban.

2023. febr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

#13 jóban vagyok apukámmal, de itt nem erről van szó. Nem ő házasodik, hanem én, ergó nem őt kéne előbb megkérdezni


#15 és hol látod, hogy fehér ruhás, hagyományos esküvőt akarok?

2023. febr. 27. 12:29
 18/40 anonim ***** válasza:
62%
Az a "vicces", hogy ha 5 év múlva írsz ki kérdést, hogy a párod nem foglalkozik semmit a gyerekkel, mert az a nő dolga, és a válaszolók kérdeznék, hogy "és a semmiből lett ilyen?", te meg leírnád ezt a szösszenetet, felhördülne mindenki, hogy előre lehetett tudni, hogy ez lesz.
2023. febr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
14%

#13 igen, ezért érdekelt, mi a sorrend. Mert ha valóban előbb őt, akkor azzal már én sem értek egyet, hogy téged csak akkor, ha ott már megkapta az engedélyt.

Viszont ha már jegyesként mentek a szüleidhez, és ott így megkér apudtól is, és koccintotok rá, abban én tényleg továbbra sem látok semmi sértőt. #9 és #13 voltam

2023. febr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
17%

Ezt itt most hagyjátok abba, mert sosem lesztek együtt boldogok.

Akik ilyen piti kérdésben nem tudnak két perc alatt, békés megbeszélés során egyezségre jutni, azok az esküvőt se fogják tudni egyetértésben megszervezni!

És akkor még hol vannak az együttélés nehézségei, egymás rossz tulajdonságainak elviselése, lakásproblémák megoldása, és a közös gyerek. Ami még egy jó házasságnak is kemény feladat.


Menjetek utatokra külön és keressetek magatokhoz illő párt.

2023. febr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!