Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A párom meg akarja kérni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom meg akarja kérni a kezemet az apámtól? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Még nem jarunk jegyben, de mar beszéltünk róla. A párom mindenképp meg akar kérni az apámtól, mert szetinte ez szép hagyomány. Szerintem viszont sértő és patriarchális rám nézve. Jogosan esik rosszul? Itt én háuasodom meg, nem érdekek, hogy másnaj ez tetszik-e. Ha engem akar elvenni, engem kérdezzen, ne az apámat. Szerintem ez egyáltalán nem szép hagyomany, hanem a női jogok nemlétének állít emléket.

2023. febr. 27. 10:57
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
82%
Jol latod. Regebben vagyoni es tarsadalmi okok miatt volt a lany keres , tehat az apa a csalad fo bele egyezese.. manapsag oda vissza diszkriminacio mert ha apuka elutasitja akkor azt jelenti hogy lenezi a lanya parjat..
2023. febr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 Sunshinedoll ***** válasza:
88%
Ezt döntsd el Te. Ha a párod ismerne eléggé, akkor tudná, hogy hogyan szeretnéd a lánykérést és azt kéne figyelembe vennie - sztem.
2023. febr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
10%

Igazad van, ódivatú dolog, nincs semmi értelme, nem úgy mint régen, amúgy miért mi lesz, ha apád nemet mond? Nem vesz el?

Csak aztán ne legyél mondok valamit Kovács Gézáné, remélem megtartod az igazi neved.

2023. febr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
93%

Nem lennék ilyen emberrel, és attól, mert valami "hagyomány" - régen a gyenge csecsemőt megölni is az volt - nem kell tartani.

Ez a csodálat még azokból az időkből maradt, ahol a nőnek kss volt a neve, majd a "férfiak" eldöntik a sorsát.


Ezt inkább kiirtani kéne a francba, nem őrizgetni, mert nem tárgyak vagyunk, akiket "el kell kérni" a gazdánktól (apuka).


Be is bszna, hogyha felnőtt, önálló döntéseket meghozni képes nőként a barátom meg apám döntenének a házasság mellett.

2023. febr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

#33 kötőjelesen akarom felvenni a nevét. Nem a párom nyomására, saját döntés, nekem így tetszik. Amúgy más dolgokban nem maradi, tehát pl felesben csináljuk a házi munkát, de ehhez a lánykéréses dologhoz nagyon ragaszkodik


#34 én is így gondolom, ezért esik rosszul, az ő nézőpontja

2023. febr. 27. 21:44
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

"Be is bszna, hogyha felnőtt, önálló döntéseket meghozni képes nőként a barátom meg apám döntenének a házasság mellett."


Igen, és az anyukát is sérti. Tőle nem kell elkérni, ő csak nő, mégis miért döntene bármiben.

2023. febr. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Szánalmas. Nem az apád tulajdona vagy, hogy tőle kérjen el. Jesszus. Én ezt nagyon elleneztem volna. Megalázó. Szerencsére a férjemnek eszébe sem jutott ilyen hülyeséget csinálni. Az illetékest kérdezte ( engem), és ennyi. A családdal csak közöltük, hogy össze fogunk házasodni.
2023. febr. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gáz.

Meglepne, ha ez ilyen későn jönne elő a kapcsolatomban. Kizárt dolog, hogy ez a látásmód nem mutatkozik meg máshol is.


Légy szíves és beszéljétek már meg, hogy lesz a feladat- és pénzfelosztás gyerekvállaláskor?


Ja, és írj naplót, hogy lásd utólag, mik történtek.

2023. febr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

"De nem tudom, hogy egy amúgy jól működő kapcsolatot érdemes e átértékelni emiatt."


Vizsgáld meg a kapcsolatodat, hogy mennyire tisztel, mennyire tart egyenrangúnak, mennyire beszéli meg veled a dolgokat, mennyire akar irányítni és mindig megmondani a tutit.

2023. febr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
0%

Én egyszer voltam egy ilyen " kérésnek" a szem- és fültanúja egy családi összejövetel alkalmàval.

Az égvilàgon semmi kivetnivalót nem talàltam benne,sőt...szép ès emlékezetes pillanat volt!


Nem feltétlen gondolom azt,hogy ekkora problémát kellene ebből csinàlni.Üljetek le és beszéljétek meg mikor tervezi,hogy képzeli el,Te hogy képzeled el és jussatok közös nevezőre.


Millió és egy problémát kell még közösen megoldanotok az èletben,nehogy már egy lánykérés kifogjon rajtatok.


A párod szeretné apukád "àldását",miért ne kaphatná meg?Szerencsés esetben csak egy ilyen pillanat van az ember életében.

!

2023. febr. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!