Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Lehet, hogy a barátom fél az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy a barátom fél az eljegyzés ötletétől? Vagy csak túlreagálom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok, kapcsolati téma. Barátommal több mint 3 éve vagyunk együtt, fiatalok vagyunk még, ő 24, én 22. Jól elvagyunk, szeretjük egymást, együtt is élünk már 2 éve lassan. Nyilván vannak veszekedéseink meg csiszolnivaló is akad mindkettőnkben.

Viszont nekem fontos lenne, hogy idővel eljegyezzen és aztán rá 1-2 évre össze is házasodjunk. Meg hát később gyerekek is, de az még ráér. Azonban az eljegyzést én úgy érzem, hogy szeretném már, senki mással nem tudom elképzelni az életem már. (Tudom, ez változhat..)

Tudom, fiatalok vagyunk még, van időnk. Nem is azt várom, hogy holnap el is jegyezzen, egyszerűen az zavar, hogy mikor megkérdezem mikor tervezi akkor mindig mellébeszélést kapok, hogy hát majd ha eljön az ideje, meg majd ha jobb lesz a kapcsolatunk, meg bla bla. Én csak szeretném látni rajta a szándékot, hogy igen tervben van neki és nem fél ettől. Most jelen pillanatban viszont igen is azt érzem, hogy fél tőle és nem is akarja annyira ezt az egészet komolyabb szintre vinni, csak halogatja ameddig lehet. Nekem ez a gyerekes hozzáállás taszító. Tudom, a házasság csak egy papír, sok embernek nem fontos. Nekem fontos és nem bírom ki, rendszeresen feljön ez a téma, mert utálom, hogy nem érzi úgy, hogy miattam szívesen házasodna. Van ennek így jövője? Nem tudom túlreagálom-e.



2023. márc. 21. 18:30
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
17%
2 éve éltek együtt. De miért? Eljegyzett volna, ha nem élnétek együtt, de ez így neki jó. Szabad.
2023. márc. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:
Értem. Csak úgy érzem, nem feltétlen akarok 30 éves koromig várni mire talán eszébe jut egyáltalán. De nekem ez fontos, és úgy érzem nem tudom elengedni. Van erre megoldás a szakításon kívül? :(
2023. márc. 21. 18:56
 13/47 anonim ***** válasza:
80%
Ha ez Neked ennyire fontos, akkor keress egy olyan srácot, aki hajlandó elvenni pár éven belül.
2023. márc. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
89%
Két megoldást látok, mivel a döntés a te kezedben van. Vagy elfogadod és vársz, amíg kész lesz rá, esetleg adsz magadnak egy határidőt (nem neki!!!), ameddig vársz rá, vagy szakítasz vele, hogy ne raboljátok egymás idejét.
2023. márc. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Saját tapasztalatból mondom hogy igen, 24 év nagyon korai egy fiúnál a házasságra. Az én barátom 22 volt mikor össze jöttünk és tök jó volt a kapcsolatunk meg minden, mégis 29 évesen kért meg, 7 év után és 30 éves volt mikor házasodtunk.

Ők megkell érjenek erre lelkiekben, nem szabad erőltetni mert pont az ellenkezőjét fogod elérni. Te is inkább a saját eletedre koncentrálj most, legyen egy jó szakmád, munkád saját pénzed, és egy B terved!! Ezt is tapasztalatból mondom, ne tedd fel mindened evY fiúra!

2023. márc. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
87%

"De, 24 éves kor egy fiúnál még nagyon fiatal. Ők amúgy is később érnek."


Semmi köze ennek a nemekhez, több millió huszonéves nő sem akar házasodni, mert korainak érzi.


Az meg hogy a fiúk később érnek..felnőtt férfiról beszélünk, nem lehet ezt a rossz kifogást örökké használni.

2023. márc. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:
Ami a legjobban fáj, hogy a haverjai is ugyanúgy 24-25 évesek mint ő, és ők egymás után kérik meg a barátnőjük kezét. És már csak kb mi vagyunk, mert ő fél.
2023. márc. 21. 19:20
 18/47 anonim ***** válasza:
100%
Gondold át, hogy mi a másik opció? Szakítás? Az eljegyzéssel előbbre lépnétek, ő nem akarja? És mitől fél?
2023. márc. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%

Leírtad a lényeget: azért nem kér meg, mert nem elég jó a kapcsolatotok.


"meg majd ha jobb lesz a kapcsolatunk, meg bla bla."


"Nyilván vannak veszekedéseink meg csiszolnivaló is akad mindkettőnkben."


Nem olyan jó ez a kapcsolat, hogy azt mondja, hogy élete végéig ezt szeretné. Tehát: nem fog elvenni. Vagy arra vár, hogy hátha csoda történik, és jobb lesz, vagy - és ez a valószínűbb,- addig elvan veled, amíg nem jön egy olyan lány, akivel minden klappol.

Ezt soha egy pasi sem fogja őszintén elmondani. Ilyenkor jön a halogatás, a terelés, meg a féligazságok. Tudja ő is, hogy ha kimondja, hogy nem vész el, akkor szakítasz. Annyira azért nem rossz neki, hogy a fix punciról lemondjon.

2023. márc. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez szúrt szemet: "majd, ha jobb lesz a kapcsolatunk". Vagyis soha. Mikor legyen jó, ha nem az első 3 évben? Olyankor van a legnagyobb szerelem, utána jobb esetben is stagnál a kapcsolat. Ha ezek után x év múlva megkérne, nem azt jelentené, hogy jobb lett, hanem, hogy nem jött jobb csaj, hiába várt.
2023. márc. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!