Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Lehet, hogy a barátom fél az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy a barátom fél az eljegyzés ötletétől? Vagy csak túlreagálom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok, kapcsolati téma. Barátommal több mint 3 éve vagyunk együtt, fiatalok vagyunk még, ő 24, én 22. Jól elvagyunk, szeretjük egymást, együtt is élünk már 2 éve lassan. Nyilván vannak veszekedéseink meg csiszolnivaló is akad mindkettőnkben.

Viszont nekem fontos lenne, hogy idővel eljegyezzen és aztán rá 1-2 évre össze is házasodjunk. Meg hát később gyerekek is, de az még ráér. Azonban az eljegyzést én úgy érzem, hogy szeretném már, senki mással nem tudom elképzelni az életem már. (Tudom, ez változhat..)

Tudom, fiatalok vagyunk még, van időnk. Nem is azt várom, hogy holnap el is jegyezzen, egyszerűen az zavar, hogy mikor megkérdezem mikor tervezi akkor mindig mellébeszélést kapok, hogy hát majd ha eljön az ideje, meg majd ha jobb lesz a kapcsolatunk, meg bla bla. Én csak szeretném látni rajta a szándékot, hogy igen tervben van neki és nem fél ettől. Most jelen pillanatban viszont igen is azt érzem, hogy fél tőle és nem is akarja annyira ezt az egészet komolyabb szintre vinni, csak halogatja ameddig lehet. Nekem ez a gyerekes hozzáállás taszító. Tudom, a házasság csak egy papír, sok embernek nem fontos. Nekem fontos és nem bírom ki, rendszeresen feljön ez a téma, mert utálom, hogy nem érzi úgy, hogy miattam szívesen házasodna. Van ennek így jövője? Nem tudom túlreagálom-e.



2023. márc. 21. 18:30
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
61%

Nem akarlak elkeseríteni, de ha állandóan egy ilyen jelentéktelen dolgon rugózol, el fogod taszítani magadtól záros határidőn belül.


Semmi értelmes indokot nem tudtál mondani, hogy miért életbevágó, hogy 22 évesen meg legyen kérve a kezed, úgyhogy gyanítom (meg félig-meddig utalgattál is már rá), ki akarod már nagyon posztolni, hogy "I said yes", mert az milyen mencike hogy már menyasszony vagy, különben meg a Noncsinak már a Zsombor megkérte a kezét te meg itt állsz 22!! évesen gyűrű nélkül.


Sokan 24 évesen jönnek az egyetemről, el akarják kezdeni a felnőtt életüket, karriert építeni, és nem esküvőt szervezni, meg gyereket vállalni. Utána valószínűleg azzal cseszegetnéd, hogy a Mercikééknek már 24 évesen a második babóca jön, neked meg 23 évesen még egy sincs! Valószínűleg kapunyitási pánikja van, mint sok más hasonló korú fiatalnak, és akkor még ezzel ráteszel pár lapáttal.


Az meg már csak hab a tortán, hogy a romantikát teljesen kiölted az egészből azzal, hogy nem hagyod, hogy ő kérje meg a kezed meglepetésszerűen, hanem rákényszeríted.

2023. márc. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:
Azért, mert nekem fontos az eljegyzés, illetve a házasság és nem akarom annyira sokáig húzni, az még nem egyből azt jelenti, hogy csak azért akarom, mert mencike meg kiposztolhassam. Elmondanám, hogy semmilyen social mediam nincsen, de jól leszűrted milyen személyiségem van, köszi! Nem baj, legközelebb talán nem ítélkezel ilyen gyorsan :))
2023. márc. 21. 21:07
 33/47 anonim ***** válasza:
26%
Ez a kerdes is milyen egy vergodes.
2023. márc. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
61%

"Azért, mert nekem fontos az eljegyzés,"


Azért fontos MERT. Nekem te vagy iszonyatosan gyerekes, nem a barátod.

2023. márc. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
Nem fogok érveket felsorakoztatni meg meggyőzni másokat, hogy fontos-e a házasság. Mindenkinek más róla a véleménye. A páromén kívül más emberek véleménye annyira nem mozgat meg, hogy most maga a házasság egy fontos dolog-e. Plusz amúgy nem az volt a kérdés hogy meg tudtok-e győzni, hogy ne házasodjak.
2023. márc. 21. 21:55
 36/47 anonim ***** válasza:
90%

Felesleges gúnyolódni, abban igaza van a kérdezőnek, hogy NEKI gond, hogy nem kéri meg a párja a kezét. Engedjük már meg neki, hogy az érzéseit érezhesse. Meg bocs, de mi ez a hülyeség, hogy a nő mindig csak várjon, míg őfelsége kegyeskedik megkérni a kezét?

DE! Kérdező, igen, nagyon fiatalok vagytok mindketten. Éljetek még, fejlődjetek, teljesedjetek ki. Persze, hogy van közöd a saját életedhez, egyértelmű, hogy szeretnéd tudni, mire számíthatsz. Kapkodni viszont felesleges. Még tíz év múlva se lesz késő semmihez. Beszélgessetek! És kérlek, ne hisztizz. Nem a párod miatt, MAGADAT ne mérgezd vele. Hidd el, itt is vannak, akik segítő szándékkal mondják el a tapasztalatukat. Gondold át, kérlek.

Üdv, egy 20+ éve együtt, de "csak" 10 éve házas.

2023. márc. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Nem azzal van a bajom, ha valakinek más a véleménye, pont a különböző véleményekre vagyok kíváncsi. Viszont itt sokan nem értik meg, hogy nem abban kértem tanácsot, hogy házasodjak-e vagy ne. Tudom, hogy csomóan nem akarnak, én viszont igen, ez van. Emiatt nem nevezném magam gyerekesnek.


Viszont ebben igazatok van, hogy kicsit türelmesebbnek kell lennem, úgyis látom, hogy ha sok év után sincs velem semmi szándéka, hogy van-e értelme ezt folytatni. És tényleg lehet jobb meggondoltan, esetlegesen több év után belevágni, mint 1-2 év után esküdni, aztán ugyanennyi után válni is. Köszi <3

2023. márc. 21. 22:00
 38/47 anonim ***** válasza:
74%
24 éves a srác, persze hogy nem akar házasodni
2023. márc. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt a férjem megkérte a kezem, mi már rég tudtuk, hogy össze fogunk házasodni. Nem volt mellébeszélés, terelés.

Szerintem akkor lesz itt az ideje nektek is, amikor nyíltan tudtok erről beszélni. És persze készen álltok az esküvőre és arra, hogy egy életre elköteleződjetek a másik mellett. A lánykérést ne egy meglépendő lépésnek tekintsd. Amikor igent mondasz, akkor azt úgy tedd, hogy akár már másnap hozzámennél. És várd ki, hogy ő is ezt érezze. Nem tudod erőltetni.


Viszont dolgozni tudsz a kapcsolatotokon, de ehhez a párod is kelleni fog. Mielőtt házasságra léptek, elkerülhetetlen, hogy megtanuljátok, hogy kell egy kapcsolatot fenntartani.

2023. márc. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%

Ez a fiú téged soha az életben nem fog megkérni. Együtt éltek, a kapcsolat olyan jó-jó, elvan benne, és nagyjából ebben ennyi is van.

Tudom, kegyetlenül hangzik, de nem bántásból írom. Neked kell azt végiggondolni, hogy akarnád-e ezt a kapcsolatot akkor is, ha soha nem venne el? Ha igen, akkor szuper, ha nem, akkor is neked kell lépni, mert ő nem fog.

Soha nem fogja azt kimondani, hogy nem fog elvenni, mert tudja, hogy te nem akarsz ilyet hallani. De terelés, kifogás mindig lesz, amíg bele nem nyugszol (vagy el nem hagyod) végleg.


Én is végigcsináltam ezt, én végül az elengedés mellett döntöttem, sok-sok év után már abban sem vagyok biztos, hogy igent mondanék, ha egyáltalán az eszébe jutna. Jók vagyunk így, elfogadtam, vagyis beletörődtem inkább.

De ha most a mai eszemmel lennék a te helyedben (vagyis a saját huszonéves magam helyében)... hát, nem biztos, hogy most is így döntenék.

2023. márc. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!