Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Lehet, hogy a barátom fél az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy a barátom fél az eljegyzés ötletétől? Vagy csak túlreagálom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok, kapcsolati téma. Barátommal több mint 3 éve vagyunk együtt, fiatalok vagyunk még, ő 24, én 22. Jól elvagyunk, szeretjük egymást, együtt is élünk már 2 éve lassan. Nyilván vannak veszekedéseink meg csiszolnivaló is akad mindkettőnkben.

Viszont nekem fontos lenne, hogy idővel eljegyezzen és aztán rá 1-2 évre össze is házasodjunk. Meg hát később gyerekek is, de az még ráér. Azonban az eljegyzést én úgy érzem, hogy szeretném már, senki mással nem tudom elképzelni az életem már. (Tudom, ez változhat..)

Tudom, fiatalok vagyunk még, van időnk. Nem is azt várom, hogy holnap el is jegyezzen, egyszerűen az zavar, hogy mikor megkérdezem mikor tervezi akkor mindig mellébeszélést kapok, hogy hát majd ha eljön az ideje, meg majd ha jobb lesz a kapcsolatunk, meg bla bla. Én csak szeretném látni rajta a szándékot, hogy igen tervben van neki és nem fél ettől. Most jelen pillanatban viszont igen is azt érzem, hogy fél tőle és nem is akarja annyira ezt az egészet komolyabb szintre vinni, csak halogatja ameddig lehet. Nekem ez a gyerekes hozzáállás taszító. Tudom, a házasság csak egy papír, sok embernek nem fontos. Nekem fontos és nem bírom ki, rendszeresen feljön ez a téma, mert utálom, hogy nem érzi úgy, hogy miattam szívesen házasodna. Van ennek így jövője? Nem tudom túlreagálom-e.



2023. márc. 21. 18:30
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, 24 éves. A legtöbben ekkor esnek ki valami felsőoktatási intézményből, kezdenek igazán dolgozni, felnőtt életet élni, építeni önmagukat és a szakmai alapjaikat. Persze van, akinek ez kimarad, de az is kb erre a korra juthat el oda, hogy agyba kapjon, hogy talán a fizetéséből egy kicsit élvezze az életet, megtapasztalja a világot. Ilyenkor az ember még önmagával ismerkedik elsősorban.

Na, most, tudod, mihez volt nekem kedvem 24 évesen? Hát nem előre 30 évre körzővel vonalzóval megtervezni és röghöz kötni magamat.... Nézd távolabbról:most az eljegyzésért rinyálsz, mikor ő megmondta, hogy "majd ha jobb lesz a kapcsolatotok". VAgyis részéről nem olyan idilli a dolog...Red flag1

Rágod a fülét, másokkal példálózól = rá akarsz erőszakolni valamit, amit nem akar (még). Az élet tele van 'kell' dolgokkal, ott ette meg a fene, ha már otthon is ez uralja az ember életét. Red flag2

Tegyük fel, sikerül rábírni egy eljegyzésre. Nyilván a következő pont, az esküvő megszervezése, mi mekkorát akar, mennyibe fog kerülni, miből finanszírozzátok, azaz tonnányi súrlódási pont az eleve csiszolódásra váró kapcsolatotokban. Ő ehhez képest mit szeretne esténként? Nyugiban dögleni a tv előtt, utazást szervezni, és nem arról hallgatni, hogy annak érdekében, hogy ficem-facom díszre fussa, mostantól nincs valamire keret. Még meg se nősült, már csak a korlátok. Közben mit kap cserébe? Ugyanazt a nőt se, akivel eddig elvolt, mert már a gondtalan jókedvnek rég annyi....

Aztán jön a következő: közös otthont kell teremteni, de akkor már ott a sokféle hitel, a sok gyerekgyártós program és társai, amivel nemhogy egy életre eladósítja magát, olyasmibe ugrik, amiről fingja nincs, cukimuki, de hát jobbára csak szívás, korlátok megint dögivel, saját élet valahol a sor végén, saját vágyak dettó, különben sza.r apának lesz titulálva. Mókuskerék...

Most őszintén: ki a frászkarika vágyik már 24 évesen arra, hogy megbéklyózza valaki, akivel még "nem elég jó " a kapcsolat sem, és bőven van hova csiszolódni, hogy aztán kettőt pislog, és kikerül a kezéből teljesen a saját életének alakítása?!

Mit akarok ezzel mondani?

Ha eljegyzést akarsz, tedd érdekeltté, hogy mennyire jó veled a kapcsolat és milyen jó és tartalmas életetek van. Hogy legyen vesztenivalója! Mert most, a leírásod alapján hát...pontosan tudja, hogy mit NEM akar, és az téged eljegyezni...

2023. márc. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal is. És első komoly kapcsolat. Ti még mással nem is próbáltátok. ezért fázik az eljegyzéstől.
2023. márc. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég jó a kapcsolat...


Mikor lesz elég jó?

Neki mit jelent az elég jó?

Ő is tesz azért hogy jobb legyen a kapcsolat?

Ő mit tesz azért, hogy te kevésbé legyél féltékeny?


Amit leírtál aszerint esze ágában nincs eljegyezni téged. És hát mindenről te tehetsz, neked kell megváltoznod.


Élj vele, ha gondolod, de vigyázz az önbizalmadra.

2023. márc. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%

A válasza, egyetlen mondata igazából mindent elmondott: "majd ha jobb lesz a kapcsolatunk", ergo nem tartja elég jónak a kapcsolatot a házassághoz. Nem akarlak elkeseríteni, de, ha valaki 3 év után ilyet mond, annak nemigen fog változni a véleménye Tele van a padlás ezzel a kifogással (sok nő kap ilyen választ) és rendszerint szakítás a vége, mert valahogy mindig az van, hogy a pasinak akkor sem tetszik valami, ha a nő erőlködésében már fejen áll. De te tudod... Hidd el, nem egyszer tapasztaltam ezt mielőtt találkoztam a férjemmel, de nem csak én, hanem az összes barátnőm is futott bele ilyenbe. Alapjában szuper volt a kapcsolat, de nem mozdult semerre, csak a kifogások jöttek.

37/N

2023. márc. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van, szerintem várok még ezzel. Megmutatom neki, milyen is lehet a kapcsolatunk, nyilván ha ez idővel sem változik, akkor felesleges ezt erőltetni. Köszi :)
2023. márc. 24. 15:37
 46/47 anonim ***** válasza:
63%

24 évesen hová jegyezzen el úgy mégis???


Rettenetesen fiatalok vagytok még.

2023. márc. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Majd ha jobb lesz a kapcsolatotok, mi a f. :D


Egyébként ez a "a fiúk később érnek" dolog olyan 20 éves korig tart, azért a húszas éveik közepén ők is el tudják dönteni, hogy akivel együtt vannak, egy életre kell e nekik, vagy nem. Ha igen, akkor meg egy eljegyzésben nincs semmi rossz. Aki fél az elköteleződéstől, azzal meg nem élünk együtt, előbb járjon pszichológushoz, majd utána kezdjen bele komoly kapcsolatba.


Gyanús ez a nagy hárítás. Exem 18 volt, amikor mondtam neki valamit, hogy majd ha gyerekeink lesznek blabla. Ilyet szól: ne mondj nekem ilyeneket mert elhányom magam. Pedig az első hetekben azt mondta, majd később szeretne két gyereket. Majd kiderült, hogy amúgy kvára nem, soha, csak én akartam és nem merte elmondani, hogy ő nem. Lehet mondani, hogy ez majd változik, de szerintem nem. 18 évesen már el tudod dönteni, hogy szeretnél e házasodni, gyereket, persze nem akkor, hanem mondjuk 10-15 év múlva. Én is tudtam már tiniként, hogy szeretnék gyerekeket.


Saját példa amúgy, hogy a párom is mondott ilyet egyszer, hogy ő 25 éves, most még eljegyezni sem szeretne, mert neki korai. Ahhoz képest ő kért meg, hogy tudjam meg a gyűrű méretemet, hogy mutassam meg, milyen gyűrűk tetszenek, hogy milyen helyszínekben gondolkozom, illetve most többek között esküvőre gyűjtünk. Nyár végén lesz 26 éves. Úgyhogy neki legalább tervei vannak, ha nem is fogunk konkrétan jegyben járni még kb egy évig.


Szerintem más férfi mellett boldogabb leszel :)

2023. jún. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!