Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 2 éve együtt vagyok barátnőmme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Seedoz kérdése:

2 éve együtt vagyok barátnőmmel, és szeretném megkérni a kezét, de ő még 17 éves és én meg elköltözök . Szeretném megkérni a kezét, de félek, hogy nem mond rá igent . Mit tennétek a helyemben? Vagy tudtok-e pl. mondani?

Figyelt kérdés
Sziasztok, már 2 éve együtt vagyok egy gyönyörű lánnyal, akit nagyon szeretek, becsülök, tisztelek, de ő még csak most lesz 17 én meg 19 ... De ennél sokkal, de sokkal bonyolultabb az ügy… Anyukája és apukája több éve veszekednek és most jutottak ahhoz a részhez, hogy különválnak… úgy lett volna, hogy anyukájukkal Budapestre költöznek és mivel főiskolára jelentkeztem Pestre így ott együtt lettünk volna. De sajnos nem így alakultak a dolgok, mert anyukája itt Szegeden kapott egy jó állást meg itt kellet volna hagynia barátnőm húgát, mert ő nem akart pestre költözni... ezért bejelentették nekünk, hogy még se költöznek, és nem mennek sehova. Barátnőm nagyon rosszul fogadta a hírt, mert ez azt jelenti, hogy 2 vagy 5 évre elszakadunk egymástól. Már gondolkodok egy ideje a dolgon, hogy megtegyem életem egyik legnagyobb döntését és megkérném a kezét. Ezt nyáron ejtettem volna meg úgy, hogy elutaztam volna vele Párizsba 3 napra és ott az Eiffel torony tetején megkérem a kezét :-) . De most, hogy ő marad, én megyek barátnőm egyszerűen nem képes velem normálisan beszélgetni és mintha el szeretne lökni magától, de mikor erre rákérdezek, nekiáll zokogni és elmegy vagy leteszi a telefont ... én tudom azt, hogy egy nagyon érzékeny lány és nagyon megviseli ez és tudom, hogy ő is szeret engem … most azon töprengek, hogy lehetne, ezt megoldani először anyukájával szeretnék beszélni arról, hogy nem jöhetne e velem pestre és összeköltöznék vele, de nagyon félek ettől a beszélgetéstől, és szeretném eljegyezni is, de így nem tudom, hogy lehetne. Volt már komoly kapcsolatom és sok lánnyal együtt voltam már és tudom, hogy ő az igazi. Ezért kérek tanácsot, hogy most szerintetek érdemes-e eljegyeznem, mit tehetnék ezeknek az ügyében, mert nagyon szeretem, és nem akarok vele szétmenni és vele akarok örökre maradni... lécives, adjatok valami tanácsot, hogy mitévő legyek… előre is köszönöm a válaszokat
2011. febr. 23. 22:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
hát az én véleményem az, hogy ha tényleg szereted, akkor igenis merj beszélni az anyukájával. ha nemet mond akkor is megpróbáltad. a lányt engedi az anyukája és a lány is menni akar akkor meg már csak megkell kérd a kezét. sok sikert.
2011. febr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Te tényleg totál szerelmes vagy :) Nagyon kedves és romantikus a párizsis ötlet :)

A kérdésedre a válasz, megkéne beszélnetek a barátnőddel , először vele tisztázd a helyzetet,hogy mit szeretnél. Szerintem ne intézkedj a háta mögött az anyukájával. Amúgy ,ha ő végzett a középsulival/ gimivel nem akar Pesten fősuliba járni? Akkor azért kevesebb ideig kéne külön lennetek,ha tényleg nagyon szeretitek egymást, azt a "pár" évet kibírjátok, egyébként hiába két év , nem érzed a leányzó kora miatt kicsit korainak az eljegyzést? Engem elgondolkodtat, mert ritkán alakul ki ilyen korra az ember felnőtt személysége,sőt a mai világban ilyennel nem is lehet találkozni, mert itt még javában folynak a változások.

Na te dolgod, hiába esik nehezére a barátnődnek ,akkor meg kell beszélnetek mint ,ahogy egy rendes párkapcsolatban!

Sok sikert ;)

2011. febr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
jogos. először a lánnyal kellene beszélni nem az anyukájával nehogy ezmiatt megharagudjon rád. de lehet hogy még fiatalnak érezné magát ehhez. inkább várjatok míg kicsit lenyugodnak a kedélyek. sok sikert.
2011. febr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Hüh, nem könnyű helyzet. :S


Mikor elkezdtem olvasni, az volt az első gondolatom, hogy túl fiatalok vagytok még a házassághoz. Ezt voltaképpen most is fönntartom, 17 és 19 évesen még nem vagytok kiforrott személyiségek, sokat fogtok még változni, és nem biztos, hogy akkor is egymást akarjátok majd.


Viszont abból, amit leírtál, úgy látszik, nem csak valami hirtelen ötletről van szó. Meglehet, életetek végéig bánnátok, ha most elszakadnátok egymástól. És fiatalon kötött házasság is lehet jó, nem látunk a jövőbe! Attól szerintem ne félj, hogy a barátnőd el szeretne lökni magától - amit tesz, természetes reakció arra a tudatra, hogy el fog veszíteni, és nem tehet ellene semmit.


A fő kérdés szerintem nem az, hogy hol és hogyan kéne a leánykérést megejteni, hanem hogy mi lesz azután? Miből élnétek? Hol laknátok? Dolgoztok, tanultok? Számíthattok a családtól segítségre, vagy boldogultok önállóan? Ezeket kéne végiggondolni. Ha van egy reális elképzelés a közös jövőre, komolyan lehet venni a házassági terveket. Ha csak annyi van meg hozzá, hogy nagyon szeretitek egymást, az egy jó alap, de önmagában kevés. Lehetőleg úgy állj/álljatok oda a szülők elé, hogy konkrét terveitek vannak, amiket megvalósítani is képesek vagytok. Ezt ők is komolyabban vehetik, mint ha csak azt mondjátok, hogy nem akartok elszakadni egymástól.


Sok kitartást és sok sikert!


N32

2011. febr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat és szeretnék is válaszolni már is egy két dologra :


"A fő kérdés szerintem nem az, hogy hol és hogyan kéne a leánykérést megejteni, hanem hogy mi lesz azután? Miből élnétek? Hol laknátok? Dolgoztok, tanultok? Számíthattok a családtól segítségre, vagy boldogultok önállóan?"


Ezeket a kérdéseket már nagyon sok szór feltettem magamnak, és konkrét tervem van mindenre, édesapám pedig anyagilag mindenben támogat... ezen kívül még nem akarom feleségül venni, mert erre még ténylegesen pénz keret és életkorilag sem vagyunk, felkészülve csupán azért szeretném eljegyezni, mert, szeretem és ő is szeret engem ... a házasság meg még 2 évet miután leérettségizik, bőven várhat ;)

2011. febr. 23. 23:15
 6/14 A kérdező kommentje:
és nagyon szépen köszönöm a biztatást ^^
2011. febr. 23. 23:16
 7/14 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy tényleg szerelmes vagy, és kétségbe vagy esve.

De azzal nem oldod meg a problémát, ha megkéred a kezét.. Attól még nincs megoldva, hogyan lehetnétek együtt. Beszélned kellene a lánnyal, hogy hogyan érez: megér neki ez a kapcsolat annyit, hogy minden elképzelhető módon megpróbáljátok megmenteni.

Te kollégiumban laknál Pesten? Mert így ő nem igazán tud veled élni.. Két lehetőség van: Iskolát vált, és ő is koleszba költözik, vagy iskolát vált, és albérletbe költöztök. Gondolom egyikőtök sem keres annyi pénzt, hogy fenntartsátok magatokat, úgyhogy ehhez kell a szülők anyagi segítsége is. Másik lehetőség, hogy a barátnőd leérettségizik, és utánad meg suliba Pestre.. Ha most 17, akkor ez talán egy év lenne, amit ki lehet bírni, ha muszáj.

Szerintem ezek a lépések sokkal nagyobb súlyúak lennének, mint egy eljegyzés, hiszen tudatosan egymáshoz igazítanátok az életeteket. Az eljegyzés várhat addig, ameddig megálltok a saját lábatokon.. ez pedig még jó néhány év, ha jól számolom. Ha tényleg ő is szeret úgy, mint te őt, akkor melletted fog maradni, bármikor is házasodnátok össze..

Azt hiszem, itt igazából a lány anyja fogja eldönteni a kérdést, hiszen az ő hozzájárulása nélkül a barátnőd nem nagyon tud lavírozni még egy ideid. Biztosan meg tudod, illetve ketten meg tudjátok fűzni valahogyan! Szerintem biztos inkább az összeköltözésre bólint rá, mint az eljegyzésre..

Szóval első lépés: Beszélj a barátnőddel, és utána jöhet az anyós!:)

2011. febr. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja, bocsánat, két év..:S
2011. febr. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Miért nem maradsz Szegeden suliba?az az egyetem is van olyan jó mint a többi'ha nem jobb.
2011. febr. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

23:56-nak:

Szerintem az ember jobb esetben nem úgy választ sulit, hogy hol van az egyetem, hanem hogy mit akar tanulni. Speciel én is azért járok Budapestre, mert amit tanulok, az országban csak ott tanítják.. sajnos:(

2011. febr. 24. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!