Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 2 éve együtt vagyok barátnőmme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Seedoz kérdése:

2 éve együtt vagyok barátnőmmel, és szeretném megkérni a kezét, de ő még 17 éves és én meg elköltözök . Szeretném megkérni a kezét, de félek, hogy nem mond rá igent . Mit tennétek a helyemben? Vagy tudtok-e pl. mondani?

Figyelt kérdés
Sziasztok, már 2 éve együtt vagyok egy gyönyörű lánnyal, akit nagyon szeretek, becsülök, tisztelek, de ő még csak most lesz 17 én meg 19 ... De ennél sokkal, de sokkal bonyolultabb az ügy… Anyukája és apukája több éve veszekednek és most jutottak ahhoz a részhez, hogy különválnak… úgy lett volna, hogy anyukájukkal Budapestre költöznek és mivel főiskolára jelentkeztem Pestre így ott együtt lettünk volna. De sajnos nem így alakultak a dolgok, mert anyukája itt Szegeden kapott egy jó állást meg itt kellet volna hagynia barátnőm húgát, mert ő nem akart pestre költözni... ezért bejelentették nekünk, hogy még se költöznek, és nem mennek sehova. Barátnőm nagyon rosszul fogadta a hírt, mert ez azt jelenti, hogy 2 vagy 5 évre elszakadunk egymástól. Már gondolkodok egy ideje a dolgon, hogy megtegyem életem egyik legnagyobb döntését és megkérném a kezét. Ezt nyáron ejtettem volna meg úgy, hogy elutaztam volna vele Párizsba 3 napra és ott az Eiffel torony tetején megkérem a kezét :-) . De most, hogy ő marad, én megyek barátnőm egyszerűen nem képes velem normálisan beszélgetni és mintha el szeretne lökni magától, de mikor erre rákérdezek, nekiáll zokogni és elmegy vagy leteszi a telefont ... én tudom azt, hogy egy nagyon érzékeny lány és nagyon megviseli ez és tudom, hogy ő is szeret engem … most azon töprengek, hogy lehetne, ezt megoldani először anyukájával szeretnék beszélni arról, hogy nem jöhetne e velem pestre és összeköltöznék vele, de nagyon félek ettől a beszélgetéstől, és szeretném eljegyezni is, de így nem tudom, hogy lehetne. Volt már komoly kapcsolatom és sok lánnyal együtt voltam már és tudom, hogy ő az igazi. Ezért kérek tanácsot, hogy most szerintetek érdemes-e eljegyeznem, mit tehetnék ezeknek az ügyében, mert nagyon szeretem, és nem akarok vele szétmenni és vele akarok örökre maradni... lécives, adjatok valami tanácsot, hogy mitévő legyek… előre is köszönöm a válaszokat
2011. febr. 23. 22:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Anno én is 15 voltam, amikor az első barátommal összejöttem. 17 évesen mi is terveztük, hogy összeköltözünk, összeházasodunk. Lakásokat is elkezdtünk nézni. Aztán én leérettségiztem, elkezdtem továbbtanulni, és eltávolodtunk egymástól. Végül szakítottunk.

Szóval csak arra akarok kijukadni, hogy 15 évesen jött veled össze, valószínűleg te vagy neki az első. Ilyen idős korban (15-23) nagyon sokat változik az ember. Gyakorlatilag most kezd el felnőni, most kezdi el az értékrendjét kialakítani. LEhet, hogy fél év-1 év múlva valami teljesen másra vágyik, mint most. Nem akarlak elkeseríteni, de azért gondold át a dolgot. Ráadásul apukád pénzéből akarod eltartani a barátnődet? Mert, ha tanul, akkor minimum 2 évig még nem fog tudni dolgozni. ÉS, ha úgy dönt, hogy továbbtanul? Az elején tutira nem fog tudni érdemlegesen dolgozni, hiszen az egyetemre kell tanulnia...

Szerintem egyszerűen ülj le vele, és mondd, hogy beszélni akarsz vele a jövőtökről. Mondd, hogy te godolkoztál rajta, elmondhatod a leánykérés ötletét, az összeköltözést, stb. És kérdezd meg, hogy ő mit szeretne, mert úgy látod, hogy most teljesen padlón van, össze van zavarodva. Te szeretnél neki segíteni, szeretnéd, ha együtt maradnátok, de ez tőle függ...

2011. febr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem akkor leszel felnőtt, ha megkéred a kezét, hanem ha képesek lesztek mindkettőtök jövőjét tekintetbe véve megoldást találni.

Magyarországon belül nincs olyan távolság, ami ne lenne áthidalható.

2011. márc. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

[link]

ahogy látom már 2013ban sem voltak együtt

2015. nov. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Jo par ev eltelt azota... Mi lett veletek?
2019. dec. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!